3-тя Гідроекологічна моніторингова експедиція в басейн Куяльницького лиману

КАФ. ВОДНЫХ ИССЛЕДОВАНИЙ
 6 жовтня 2018 року відбулась третя чергова гідроекологічна експедиція співробітників науково-експертного центру моніторингу довкілля НДЧ Одеського державного екологічного університету по моніторингу Одеської затоки і Куяльницького лиману та його приток. У події приймали участь співробітники кафедри гідроекології та водних досліджень доц. Гриб О.М. та ст. викл. Яров Я.С. В результаті виконаних вимірювань було відібрано та опрацьовано 16 проб води, встановлено 11 нових водомірних постів на акваторії Куяльницького лиману та його притоках. Встановлено, що солоність вод Куяльницького лиману по акваторії становить близько 155 г/дм3, рівень води порівняно з аналогічними періодами 2015-2017 рр. вищий, у воді продовжує активно розвиватись зяброногий рачок Артемія Саліна. Природного наповнення лиману з річок і балок не відбувалось – лише окремі джерела грунтових вод по правому берегу, а також скиди дренажних вод с ставків Пересипу і технологічні скиди з водопровдних мереж “Інфоксводоканалу” в районі с.Шевченко від ВНС№5.
7(7) 6(6) 3(8) 4(8) 2(11) 5(8) 1(19) 8(10)