31 жовтня – міжнародний день Чорного моря

643b2ce2212e2be7384df87d71b7ab9e

Міжнародний день Чорного моря святкують 31 жовтня. Головна теза і тема цього дня – екологія чорноморського басейну і її збереження.

Чорное море 1

Свято відзначається в день, коли в 1996 році шість причорноморських країн – Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія і Україна – підписали Стратегічний план дій з реабілітації і захисту Чорного моря. План був розроблений після проведення всебічних досліджень морського середовища, які показали, що його життєздатність істотно погіршилася порівняно з попередніми трьома десятиліттями.31 жовтня Чорне море

Чорне море і його води Керченською протокою з’єднуються з Азовським морем, а протокою Босфор – з Мармуровим морем, через протоку Дарданелли – з Егейським і Середземним морями, будучи внутрішнім морем басейну Атлантичного океану. Його екологія дуже важлива для всього прилеглого регіону.

Ціль святкування Дня Чорного моря є об’єднання активних та залучення нових учасників природоохоронного руху щодо захисту Чорного моря, залучення громадськості до вирішення екологічних проблем, зміцнення міжнародного партнерства.

Чорне море_дельфіни


Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on TwitterPrint this pageEmail this to someone