4-та Гідроекологічна моніторингова експедиція в басейн Куяльницького лиману

КАФ. ВОДНЫХ ИССЛЕДОВАНИЙ

20 жовтня 2018 року відбулась четверта чергова гідроекологічна експедиція співробітників науково-експертного центру моніторингу довкілля НДЧ Одеського державного екологічного університету по моніторингу Одеської затоки і Куяльницького лиману та його приток. У події приймали участь співробітники кафедри гідроекології та водних досліджень доц. Гриб О.М. та ст. викл. Яров Я.С., а також за. ННРГЛ ОДЕКУ в с. Маяки Терновий П.А. та к.г.н. Сербов М.Г.  В результаті виконаних вимірювань було відібрано та опрацьовано 15 проб води. Встановлено, що природного наповнення лиману поверхневими водами з річки Великий Куяльник, річок Кубанка і Довбока, а також балки Гільдендорфська не відбувалось – лише по балці Корсунцовська, по лотку з ВНС-5 поблизу с.Шевченко та скид дренажних вод з ставків Пересипу поблизу санаторію “Куяльник”. Слід відзначити, що було виявлено факти нових забруднень на несанкціонованих звалищах сміття як в прибережній зоні Куяльницького лиману, так і на узбережжі Чорного моря поблизу с. Крижанівка. Також було встановлено і виправлено пошкодження сторонніми особами двох водомірних постів ОДЕКУ з 11, які встановлені та діють на акваторії Куяльницького лиману та його притоках для детального моніторингу рівня води. Сюжет про захід наведено за посиланням.

3 4 1 2