6-та Гідроекологічна моніторингова експедиція в басейн Куяльницького лиману

КАФ. ВОДНЫХ ИССЛЕДОВАНИЙ

17 листопада 2018 року відбулась шоста чергова гідроекологічна експедиція співробітників науково-експертного центру моніторингу довкілля НДЧ Одеського державного екологічного університету по моніторингу Одеської затоки і Куяльницького лиману та його приток, передостання із запланованих на другу половину 2018 р. У події приймали участь співробітники кафедри гідроекології та водних досліджень доц. Гриб О.М. та ст. викл. Яров Я.С., а також зав. ННРГЛ ОДЕКУ в с. Маяки Терновий П.А. В результаті виконаних вимірювань було відібрано та опрацьовано 16 проб води. Встановлено, що наповнення Куяльницького лиману поверхневими водами з річок Великий Куяльник, Довбока, Кубанка не відбувалось. Відзначено збільшення припливу водного стоку в лиман по балкам Гільдендорфська, Корсунцівська, скиду дренажних вод з ставків Пересипу поблизу санаторію “Куяльник”. На високому рівні залишається скидання в лиман технологічних вод по лотку з ВНС-5 поблизу с.Шевченко. Зважаючи на зниження температури води лиману, розвиток річка артемія сезонно припинився. Станом на 17.11.2018 р. температура вод Одеської затоки вже дозволяла розпочати наповнення лиману по трубопроводу з Чорного моря, але по факту цього не відбувалось. Нажаль, відзначаємо подальше зростання обсягів засмічення прибережної зони Куяльницького лиману та його основних приток.

2 1 8 7 6 5 4 3