Аномально тепла осінь 2019: професійний погляд фахівців та планетарні кліматичні страйки молоді

658517_w_300

19 листопада 2019 року в Одеському державному екологічному університеті (ОДЕКУ) відбудеться традиційна щорічна науково-методична дискусія, присвячена наслідкам глобальних кліматичних змін, які ми спостерігаємо  вже зараз. У вересні  2019 року  у всьому світі пройшла хвиля молодіжних кліматичних маршів #GlobalClimateStrike. Всесвітній марш за клімат пройшов і в Україні. Молодь, натхненна шведською школяркою Ґретою Тунберґ, яка рік тому почала протестувати перед Шведським Парламентом, аби той негайно визнав зміну клімату пріоритетом у своїй роботі!

Свідома та небайдужа молодь українських міст та містечок разом із багатьма солідарними організаціями не готові стояти осторонь. Вони нагадують урядам всіх країн та міжнародній спільноті про найбільшу екологічну загрозу — зміну клімату та природні катаклізми (аномальні температури, засухи, шквальні урагани), пов’язані з нею. Україна обрала нову владу, а отже, новий шлях для розвитку. Цей шлях має вести українців та українок до безпечного майбутнього, в якому у всіх є доступ до чистої енергії, повітря, зелених та комфортних міст. В рамках семінару відбудеться виступ магістра-кліматолога Одеського державного екологічного університету Анни Богушенко, яка є активісткою та співорганізатором кліматичних страйків в Україні. Зокрема,  Всеукраїнський марш за клімат, який відбувся 20 вересня Києві потрапив на головну сторінку The New York Times,  а вимоги страйкарів передані до Адміністрації Президента України.

Окремо будуть представлені доповіді на тему: „Аномальні синоптичні процеси восени  2019 у м. Одеса”; „Вплив змін клімату на продуктивність сільського господарства”; „Шляхи переходу до сталого розвитку в епоху глобальних кліматичних змін”.

В дискусії приймуть участь вчені Одеського державного екологічного університету та провідні спеціалісти Гідрометцентру Чорного та Азовського морів (ГМЦ ЧАМ), Національного наукового центру “Інститут виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова” серед них:

• Ректор ОДЕКУ, д.фіз.-мат.н., проф. Степаненко С.М.
  • Директор гідрометеорологічного інституту ОДЕКУ, д.г.н. Овчарук В.А.
  • Головний науковий співробітник “Інституту виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова”, д.г.н., проф. Ляшенко Г.В.
  • Зав. кафедрою агрометеорології та агроекології, д.г.н., проф. Польовий А.М.
  • Заст. директора ГМІ з міжнародної діяльності, к.г.н., доц.Хоменко І.А.
  • Доцент кафедри метеорології та кліматології ОДЕКУ, к.г.н. Семергей-Чумаченко А.Б.
  • Зав. сектором методичного керівництва ГМЦ ЧАМ, к.фіз.-мат.н., Матигин О.С.

Тематичний захід, приурочений до Дня працівників гідрометеорологічної служби України, який відзначається щорічно 19 листопада.

Як відомо, гідрометеорологічний інститут Одеського державного екологічного університету (ГМІ ОДЕКУ) на сьогодні є одним з провідних вищих навчальних закладів на теренах України, та, навіть, Європи, який протягом багатьох  років готує висококваліфікованих фахівців-гідрометеорологів в межах спеціальності «Науки про Землю» та у відповідності зі стандартами Всесвітньої метеорологічної організації (WMO) – спеціалізованої агенції ООН. Випускники інституту працюють у гідрометеорологічних службах більше ніж 70 країн світу.

Тому, не дивно, що викладацький та інженерний склад ГМІ ОДЕКУ вважає День працівників гідрометеорологічної служби України своїм професійним святом.

Запрошуємо Вас на урочисте зібрання, яке відбудеться 19.11.19 о 14.00. за адресою вул. Львівська, 15, Одеський державний екологічний університет, корпус №2, другий поверх, читальний зал.