Допомога ОДЕКУ у підготовці до захистунауково-дослідних робіт МАН

main_clip_image002_0000

Вже другий рік поспіль Одеський державний екологічний університет за підтримки Департаменту освіти та науки Одеської міської ради надає консультації школярам щодо підготовки науково-дослідницьких робіт учнів-членів «Малої академії наук» у наступних відділеннях: Науки про Землю; Технічні науки; Комп’ютерні науки; Фізика; Хімія; Екологія; Аграрні науки.

Ознайомитися з інформацією детальніше можна за посиланням.

Приємно зазначити, що цього року робота учениці ЗОШ №92 Серпілової Валерії на тему «Гідрологічна та гідрохімічна характеристики озера Ялпуг – екологічні аспекти», педагогічний керівник – вчитель біології та географії СержановаНаталіяМиколаївна, зайняла 1-е місце на районному етапі захисту дослідницьких робіт при МАН Україниу секції «Гідрологія». З чим ми її і вітаємо!

Будь-яка наукова робота складається з 2-х частин: теоретична та практична. Практична частина робота була виконана під керівництвом к.геогр.н., доцента кафедри гідроекології та водних досліджень ОДЕКУ та наукового експерта центру моніторингу навколишнього середовища у складі науково-дослідної частини ОДЕКУ Гриба Олега Миколайовича. Під його наглядом здійснювались практичні наукові дослідження, які лягли в основу наукової роботи.

Консультантом теоретичної частини виступила д.геогр.н., зав. кафедрою гідрологіїсуші ОДЕКУ Шакірзанова Жаннетта Рашидівна, яка познайомила Валерію з гідрологічним режимом озера та допомогла у виборі літератури.

Також ми щиро радіємо успіхам учня 10-Б класу ЗОШ №20 Дуденка В.В., який посів 2-ге місце на районному етапі захисту дослідницьких робіт при МАН Україниу секції «Фізика» з роботою на тему «Актуальні екологічні проблеми фізики атмосфери м. Одеса». Науковим керівником роботи виступила доцент кафедри метеорології та кліматології ОДЕКУ Семерей-Чумоченко Аліна Борисівна.

В період навчального року також проводилось консультуванняКодимської ЗОШ І-ІІІ ст. за наступними темами:

• «Вплив електромагнітних хвиль на живі організми» – зав. лабораторією кафедри теоретичної фізики Василенко Владимир Степанович;
  • «Екологічне забруднення – загроза зростання онкогенного ризику і злоякісних захворювань» – доц. каф. теоретичної фізики Андріанова Ірина Сергіївна та ст. викладач кафедри екології та охорони довкілля Грабко Наталя Вікторівна;
  • «Полімери в житті людини (еколого-економічний аспект)» – доцент кафедри екології та охорони довкілля Приходько Вероніка Юріївна.

Слід зазначити, що Одеський державний екологічний університет надає можливість виконувати власні досліди на базі лабораторій кафедр (хімії, фізики,водних біоресурсів та аквакультури, ґрунтознавства, екології рослин, річкова гідроекологічна навчально-наукова лабораторія тощо) у супроводі спеціалістів з відповідних наук, прийняти участь у екскурсії на метеорологічний майданчик, відвідати бюро метеорологічних та гідрологічних прогнозів та багато інших можливостей для набуття практичного наукового досвіду.

З оглядом на це, в університеті проводиться серія конкурсів «Юний науковець», яка направлена на стимулювання та розвиток творчого та наукового потенціалів учнів 8-11х класів з предметів природничого напрямку. Вже було проведено конкурс «Юний гідролог –2017» (інформація за посиланням), а також проводиться   конкурс «Юний фізик – 2018» (інформація та реєстрація за посиланням).

Ми запрошуємо всіх зацікавлених учнів та викладачів до наукової співпраці!

Відкривайте нові наукові горизонти разом з ОДЕКУ!

26105662_2013508782253620_124982750_n 26176275_2013508738920291_724650355_n
26133902_2013509092253589_985044850_o 25975452_2013508848920280_637726511_n
3 5 7 4
Share on Facebook25Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on TwitterPrint this pageEmail this to someone