Другий обласний екологічний форум для школярів «Екологія очима дітей. Активності, які доступні кожному»

sprum

16 жовтня 2019 року у Одеському державному екологічному університеті пройшов Другий обласний екологічний форум для школярів «Екологія очима дітей. Активності, які доступні кожному».

Цього року географія заходу помітно збільшилася, об’єднавши у стінах Ecoprostir учасників з найрізноманітніших куточків Одеського регіону. До нас завітали учасники з Одеси, міст одеської області – Балта, Біляївка, Вилкове, Кодима, Подільськ, Южне; сіл міського типу – Радісне, Раухівка, Захарівка; селищ – Олександрівка, Випасне, Йосипівка, Приморське, Новоборисівка, Заводівка, Маяки, Кодима.

Варто зазначити, що спікерами форуму стали представники екологічних громадських організацій та проектів, екологічно відповідального бізнесу, державних установ, а також екологічні активісти. Кожен зі спікерів поділився з учасниками інформацією про можливість участі у екологічних проектах, доступних для учнівської молоді, а також можливості та ідеї для реалізації своїх проектів у школах.

Як і зазначалося на форумі, корисні посилання, а також інформацію про спікерів ми розміщували окремими постами протягом місяця на наших сторінках у соціальних мережах (https://www.facebook.com/UkrEcoYoung/ та www.instagram.com/eco.odeku), тож тепер публікуємо фінальний повноцінний звіт зі світлинами, який нагадає вам про те, як пройшов захід. Повний фото-звіт ви можете переглянути за посиланням – ФОТО.

Форум протікав жваво та енергійно навіть до початку виступу спікерів, адже під час реєстрації з учасниками працювали інтерактивні зони університету:

які розповідали учням про переваги та перспективи навчання у Одеському державному екологічному університеті. Такий формат завжди добре сприймається учнями та викладачами, які охоче отримують актуальну інформацію про навчання в університеті з перших вуст.

Слід відмітити, що кількість учасників перевершила найсміливіші очікування, і на момент початку заходу у залі були присутні близько 130 учасників.

Робота форуму почалася з виступу завідувача підготовчим відділенням ОДЕКУ, кандидата географічних наук Кирнасівської Наталії Василівни, яка розповіла про основні цілі форуму, а також про процедуру вступу до університету та нарахування додаткових балів при вступі.

21

Далі координаторами форуму – завідувачем відділу профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю Ангеліною Докус та аспірантом кафедри екології та охорони довкілля, молодшим науковим співробітником ОДЕКУ Владиславом Михайленко – учасникам форуму було розказано про конкурс хештегів, участь у якому дозволила учасникам отримати екологічні призи від спікерів заходу, а саме – екологічні сумки, блокноти, футболки, наліпки тощо.

14

Далі з натхненною та мотиваційною доповіддю виступила магістр кафедри метеорології та кліматології ОДЕКУ Анна Богушенко, яка є еко-активісткою, учасницею кліматичного руху «Fridays for Future». Анна поділилась своїм досвідом участі у мирних кліматичних страйках та порадами, які кожен із нас може застосовувати в житті. Це нескладні, але важливі маленькі кроки на шляху до кращого майбутнього.

40

Наступний виступ був від одного з найулюбленіших гостей всіх наших екологічних заходів, людини, яка знає все про переробку сміття й екологічно дружній спосіб життя – Юлії Котельнікової, голови Громадської організації «Центр демократичного розвитку молоді “Синергія”»,  наукового співробітника Українського наукового центру екології моря (УкрНЦЕМ). На форумі Юлія показала презентацію, багату на корисну інформацію про те, як бути еко-френдлі. Також спікер розповіла про Шкільний екопросвітній проект, який нещодавно було запущено, – «Час сортувати». Чисельні корисні посилання з презентації Юлії шукайте на наших сторінках у Facebook та Instagram окремим постом.

43

Про один із наймальовничіших куточків України, а саме – Нижньодністровський національний природний парк –  розповіла начальник відділу екологічної освіти Нижньодністровського національного природного парку Тернова Юлія Вадимівна. Також Юлія Вадимівна запросила відвідувачів форуму та всіх бажаючих до участі в розробці нових екологічних стежок та турів. Ми впевнені, що така діяльність може бути цікавою для учнів та всіх любителів природи.

58

Приємно зазначити, що на форумі ми говорили не лише про екологічні звички та програми, але і про те, як подорожувати екологічно. Тому дуже конгруентним у програмі форуму був виступ гіда по Одесі, фахівця з туризму, співробітника ОДЕКУ Наталі Власенко, яка розповіла учасникам про екотуризм та цікаві програми для молодіжних подорожей. У своїй презентації спікер привела велику кількість корисних посилань, яку ви можете знайти у вигляді окремого посту в наших соціальних мережах.

36

Чиста вода – запорука нашого здоров’я. Саме тому окрему уваги треба приділяти проектам, які направлені на забезпечення якості питної води у школах. Про один із таких проектів на форумі розповів підприємець, представник проекту “Життя в стилі ЕКО” Сергій Крупінін. Сергій представив один із напрямків реалізації проекту – облаштування контактних фонтанчиків із системою очистки води eSpring, яка, за словами спікера, визнана однією з найкращих у світі. Проект викликав бурхливий інтерес, і наразі ведуться переговори щодо його реалізації у декількох школах Одеси.

16

Далі у роботі форуму була 20-ти хвилинна перерва, під час якої для учасників було організовано кава-брейк зі смаколиками. Також під час кава-брейку у учнів був час розмістити фотографії у соціальних мережах та прийняти участь у конкурсі хештегів, щоб виграти призи від спікерів заходу.

59 3(1)

Після перерви учасники форуму мали нагоду познайомитись з предаствницею Всесвітнього фонду природи (WWF) в Україні – Катериною Куракіною. Катерина презентувала звіт про Живу планету, стан природи на сьогоднішній день. Окрім цього Катерина розповіла про активності та діяльність WWF в Україні та можливості для молоді долучитись до роботи фонду, стати волонтером або допомогти в дослідженнях та проектах. Деталі можна знайти на сторінці WWF.

49

Щороку велика кількість пластику потрапляє на звалища, а насправді цей матеріал може бути використаний у якості вторинної сировини. Саме тому виник проект Bicycle parking of the covers, про реалізацію та перспективи розвитку якого на форумі розповіла представник компанії Smilefood – Юлія Кретова. Дуже тішить, що інколи рушієм екологічних проектів є соціально відповідальний бізнес, адже ініціатором проекту Bicycle parking of the covers виспупила сама компанія Smilefood, зокрема – керівник департаменту стратегічних комунікацій та департаменту розвитку компанії Smilefood Світлана Сом.

27

Завершальною ланкою інформаційної частини Другого обласного екологічного форуму став надихаючий виступ почесного випускника Одеського держаного екологічного університету, аспіранта кафедри екології та охорони довкілля, а також засновника власної Школи екологічного лідерства – Владислава Михайленко. Владислав розповів учням про свій шлях від шкільної парти до власної школи лідерства, про чисельні реалізовані екологічні проекти та можливості участі у них. Головним меседжем виступу стало те, що кожен з нас може впливати на ситуацію навколо нього та закликав бути не просто екологічно активними, а стати екологічними лідерами – людьми, які можуть адекватно сприймати екологічну інформацію та критично її осмислювати, передаючи іншим. А для допомоги у цьому порадив підписатися на свій екологічний блог у мережах Інстаграм та Фейсбук.

Після цього відбувся довгоочікуваних розіграш призів від спікерів форуму, і 10 найактивніших та найбільш везучих учасників отримали свої екологічні призи на згадку про форум.

4(1)

Приємно було бачити натхнення в очах дітей, яке довело, що наш форум дійсно пройшов не просто так. Багато учасників обмінялися контактами зі спікерами та продовжили своє спілкування вже після заходу. Це означає, що ми рухаємося у правильному напрямку!

Була пророблена велика робота, і ми дякуємо кожному, хто був причетний до організації та проведення форуму. Особлива подяка дівчаткам-волонтеркам, магістранткам кафедри агрометеорології та агроекології ОДЕКУ, групи МКА-31: Івановій Яні, Мартиновій Ніні, Савковій Анастасії та Сівак Анастасії. Також, дякуємо студентам, представникам організації «Міст у майбутнє» на чолі з Алієвим Айханом за допомогу при підготовці до заходу.

1(2)

Висловлюємо подяку представникам кафедри екології та охорони довкілля та кафедри менеджменту природоохоронної діяльності за сприяння у підготовці до заходу.

Дякуємо учасникам, ваші натхненність та рішучість мотивують продовжувати організовувати такі екологічні заходи, і кожного разу – на новому рівні. Тому сміливо кажемо, що далі – більше!

Залишайтеся з нами та ставайте на шлях ЕСО разом із ОДЕКУ.


Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on TwitterPrint this pageEmail this to someone