Гідроекологічна експедиція з вивчення стану Куяльницького лиману та Одеської затоки

svetski-den-na-voda-2015-680x380

5 вересня 2018 року відбулась чергова моніторингова експедиція фахівців науково-експертного центру моніторингу довкілля Одеського державного екологічного університету з вивчення гідролого-гідрохімічного стану Куяльницького лиману, його  приток та Одеської затоки. В даній події прийняли участь співробітники кафедри гідроекології та водних досліджень ОДЕКУ Гриб О.М. та Яров Я.С. В ході виїзду було встановлено, що стан лиману (рівень води, розвиток основного гідробіонта – зяброногого рачка Артемія Саліна) є подібним за аналогічний період 2015 – 2017 року, є проблема подальшого зростання площ сміттєзвалищ по берегам лиману, також основні природні притоки лиману – річки Великий Куяльник, Довбока, Кубанка не наповнюють лиман водою через посуху, а також внаслідок невиконання комплексу рекомендацій науковців ОДЕКУ та провідних наукових установ Одеського регіону щодо розчистки та упорядкування русел приток лиману від численних перепон для стоку води (греблі, ставки, кар’єри) та решти заходів з поліпшення ситуації з наповненням лиману Куяльник. Було відібрано та вже опрацьовано 15 проб води на мережі постійних станцій гідроекологічного моніторингу в регіоні, а також виконано комплекс супутніх вимірювань.

8(7) 9(4) 10(5) 7(5) 5(7)13(4) 14(1) 15 12(3) 11(5)

Share on Facebook18Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on TwitterPrint this pageEmail this to someone