I-й Всеукраїнський пленер з питань природничих наук

Снимок

20-23 липня 2017 року Науковим товариством студентів, аспірантів та молодих вчених ОДЕКУ було проведено «I-й Всеукраїнський пленер з питань природничих наук», приурочений до святкування 85-річчя Одеського державного екологічного університету.

Учасниками пленеру стали молоді вчені та аспіранти, які приїхали до Одеси з різних наукових установ України: (Інститут географії НАН України, Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка НАН України, Український гідрометеорологічний інститут, Національний університет харчових технологій, КНУ ім. Тараса Шевченка). Географія пленеру виявилась досить широкою, і це радує, адже головна мета – не лише пленеру, а наукових заходів в цілому – об’єднувати молодих вчених та сприяти їхній співпраці, обміну думками, встановленню контактів.

На урочистому відкритті з привітальним словом до учасників пленеру звернулась Наталія Шуптар, голова Наукового товариства ОДЕКУ.

Почесним гостем заходу став ректор ОДЕКУ Сергій Степаненко, який побажав натхнення та плідної праці впродовж 4-х днів пленеру.

Також з напутнім словом виступив проректор з наукової роботи ОДЕКУ – Юрій Тучковенко, який підкреслив необхідність проведення таких заходів та пошуку нових форматів для них.

Кожен починаючий науковець мріє стати кандидатом наук, в свою чергу кандидат наук – професором, а професор – академіком. На цьому непростому шляху є багато тонкощів та нюансів, незнання яких може стати на заваді до здійснення мрії. Саме тому розпочати I-й Всеукраїнський пленер з питань природничих наук було запрошено голову Ради молодих вчених Одеської області, кандидата біологічних наук, старшого наукового співробітника Фізико-хімічного інституту ім. О.В. Богатського НАН України, доцента кафедри органічних і фармацевтичних технологій ОНПУ – Світлану Декіну. Світлана у простій формі донесла до уваги учасників унікальну практичну інформацію про здобуття наукових ступенів, публікації в іноземних журналах та відповіла на всі питання учасників пленеру.

Загалом калейдоскоп доповідей учасників пленеру охопив надзвичайно широкий спектр питань природничих наук.

Першою була доповідь Сергія Гапона, з якої учасники дізналися про особливості геосистеми Гримських гір. Після гір ми перейшли до річок, прослухавши доповідь Ольги Кирилюк про розрахунок тривалості приливів води зі схилів до руслової мережі комплексним методом. Далі на нас чекала неординарна доповідь Анатолія Кушніра про застосування геоархеологічного підходу при дослідженні змін деяких кліматичних показників голоцену. Після цього Олександр Бондарчук розповів про структурно-функціональні аспекти ревіталізації еродованих схилів та ласкаво запросив до Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України (http://www.nbg.kiev.ua/).
Технологічну нотку у пленер вніс Олександр Лейберюк з доповіддю про створення веб-додатку “пам’ятки та об’єкти культурної спадщини м. Чернівці” (http://arcg.is/0Db1PP) на основі платформи ArcGis Online. Великий інтерес у слухачів викликала доповідь Катерини Казанцевої  про проектування центрів дитячої рекреації. Далі з науковою доповіддю виступив Олександр Єшану і розповів про наближення щільності імовірності моделювання однорідних радіолокаційних зображень, яка стала предметом активного обговорення для учасників. Не меншу дискусію викликала тема Олександра Щеглова про зимові синоптичні процеси, які зумовлюють додатні аномалії температури у Східній Європі. Із цікавою доповіддю виступила Наталія Ткаченко, яка дуже яскраво розповіла про оцінку антропогенного навантаження на лимани Причорномор’я на прикладі Сухого Лиману. Олена Тімофеева розповіла про моделі графів синтаксичного аналізу лінгвістичного забезпечення програмних систем. Окрім гостей з не менш цікавими доповідями виступили організатори Наталія ШуптарАнгеліна Докус, Олексій Бургаз, Наталія Отченаш, Станіслав Великодний та Владислав Михайленко.

Всі виступи учасників пленеру червоною ниттю пронизувала ідея співпраці та інтеграції різних наукових сфер та аспектів, що може стати вирішальним шляхом до нових наукових здобутків та відкриттів!

I-й Всеукраїнський пленер з питань природничих наук був насиченим не лише на плідну працю та презентацію наукових робіт. Ввечері першого дня на учасників чекала екскурсія по центру міста, оскільки наукові заходи – це не лише робота й дослідження, але й знайомство з місцевою культурою, пам’ятками архітектури того міста, яке відвідуєш. Разом з Наталі Власенко, одеським гідом, учасники прогулялись по Дерибасівській та Приморському бульвару, відвідали новосторений Стамбульський парк, оглянули найбільш визначні пам’ятки міста – Оперний театр, Потьомкінські сходи, Шахський та Воронцовський палаци, Будинок вчених, тощо. Сподіваємось, що у всіх залишились лише приємні враження про Одесу.

На другий день I-й Всеукраїнський пленер з питань природничих наук було заплановано проведення open-air заходів, а саме – презентацію доповідей на різні тематики, яка проходила на території Зелёный театр в парку Шевченка. В неформальній дружній обстановці виступили: Марія Смірнова з доповіддю “Всесвітній досвід організації пляжів в великих містах”, Наталя власенко, яка поділилась ідеями для екологічних подорожей по парках України, а також Владислав Михайленко, який надав корисні та актуальні поради з ораторського мистецтва та публічних виступів.

Поняття “грант” стає дедалі відомішим серед молодих вчених, і це не просто так. Кожен науковець, який хоче втілити у життя свій проект, має чітко розуміти це поняття, навчитися готувати проекти та отримувати гранти. На цьому шляху є багато перешкод та нюансів, а інформація стосовно залучення ресурсів та отримання грантів в наш час є дуже актуальною. Саме тому кожен з учасників пленеру запам’ятає виступ Світлани Рогової – заступника голови Международная Ассоциация “Евростратегия”. Світлана поділилася неоціненнною практичною інформацією про ключові секрети успіху при підготовці соціальних проектів та отриманні фінансування, які знає з власного досвіду. Тепер кожен з учасників став на декілька кроків блище до свого особистого успішного проекту. В наш час найцінніший ресурс – це інформація та досвід.

23 липня 2017 року відбулося урочисте закриття I-го Всеукраїнського пленеру з питань природничих наук. Кожен учасник отримав сертифікати і мав змогу висловити свої враження та побажання для розвитку наступних пленерів.
За всі ці дні команда учасників та організаторів пленеру стали один одному наче рідні, тому атмосфера закриття була надзвичайно душевною. Учасники вже планують прийняти участь у другому пленері, адже таку унікальну наукову атмосферу можна відчути лише в Одесі.

До зустрічі влітку 2018 року!

З повагою,

Наукове товариство ОДЕКУ

 

 

Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on TwitterPrint this pageEmail this to someone