II науково-практична конференція студентів технікумів та коледжів

12347590_975491872487007_3192336211245179743_n

17 квітня 2019 року в Одеському державному екологічному університеті успішно пройшла II науково-практична конференція студентів технікумів та коледжів «Сучасні тенденції та перспективи розвитку природничих наук», що проходила в рамках щорічної студентської конференції ОДЕКУ.

Учасниками стали студенти старших курсів 8 технікумів та коледжів, а саме:

• Одеського коледжу комп’ютерних технологій ОДЕКУ
  • Коледжу промислової автоматики та інформаційних технологій Одеської національної академії харчових технологій
  • Херсонського гідрометеорологічного технікуму ОДЕКУ
  • Білгород-Дністровського морського рибопромислового технікуму
  • Коледжу нафтогазових технологій, інженерії та інфраструктури сервісу Одеської національної академії харчових технологій
  • Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу
  • Коледжу зв’язку та інформатизації Одеської національної академії ім. Попова
  • Харківського гідрометеорологічного технікуму ОДЕКУ

На урочистому відкритті конференції учасників привітали: ректор ОДЕКУ д.ф-м.н., професор Степаненко С.М., завідувач підготовчим відділенням – к.геогр.н., доцент Кирнасівська Н.В., декани факультетів: комп’ютерних наук, адміністрування та управління – к.г.н., доцент Коваленко Л.Б. та природоохоронного – к.геогр.н., доцент Чугай А.В.

Після відкриття конференції для гостей заходу було проведено круглий стіл з обміну досвідом, в ході якого голова НТ ОДЕКУ Шуптар-Пориваєва Н.Й. познайомила присутніх із діяльністю Наукового товариства, цікавими студентськими та науковими  активностями, якими пишається наш університет, заходами, що проходять в студентському  екологічному креативному просторіEcoprostir. На активну роботу в секціях учасників конференції налаштував голова НТ ПОФ, молодший науковий співробітник ОДЕКУ, аспірант кафедри екології та охорони довкілля – Михайленко Владислав. Він провів корисний майстер-клас з ораторського мистецтва.

Доповіді учасників були заслухані в рамках 3-х секцій:

• Інформаційні технології (Головуючий Великодний С.С.)
  • Гідроекологія, Водні біоресурси та Технології захисту НС (Головуючі Бургаз М.І., Пилип’юк В.В.)
  • Туризм та Економіка (Головуюча Дем’яненко С.Г.)

На секції «Інформаційні технології» були представлені цікаві доповіді про розумний будинок, що поліпшує життя, про програми для автоматичного кодування метеорологічних телеграм, демонстрували моделі, роздруковані на 3д принтері, влаштували шоу вогняної світломузики.

Учасники секції «Гідроекологія, Водні біоресурси та Технології захисту НС» в своїх доповідях шукали шляхи вирішення екологічних проблем Хаджибейського та Дністровського лиманів, обговорили сучасний стан форелівництва в Україні, виділили перспективні об’єкти аквакультури, представили проект сонячних батарейта обмінялись думками з приводу багатьох інших актуальних проблем гідроекології та рибної промисловості

На секції «Туризм та Економіка» учасники виявили особливості розвитку екологічного туризму в національних парках, проаналізували ресурсний потенціал та перспективи розвитку сільського зеленого туризму, продемонстрували побудову статистичної таблиці та розрахунок середнього статистичного показника, провели наглядний дослід з використанням води, чорнил, пластикових стаканів для демонстрації впливу негативних факторів на стан рекреаційних ресурсів та організацію відпочинку в межах акваторії Чорного моря.

Після закінчення роботи в секціях учасники конференції мали можливість спілкування з цікавими спікерами, які поглибили знання наших гостей з напряму їх наукового дослідження.

Так спікером секції «Інформаційні технології» було запрошено випускника факультету комп’ютерних наук 2010 року, а нині старшого інженера міжнародної компанії з розробки програмного забезпечення та інноваційних ІТ-рішеньLuxoft – Іваненко Володимира, який провів з учасниками конференції бесіду на тему: «Як увійти в ІТ». В своїй доповіді Володимир поділився цінними рекомендаціями щодо тих знань та навичок, які будуть необхідні студентам для успішного старту в кар’єрі ІТ-спеціаліста.

Спікером секції «Гідроекологія, Водні біоресурси та технології захисту НС» став кандидат географічних наук, доцент кафедри гідроекології та водних досліджень Гриб О.М., який окрім лекції на тему: «Сучасний стан та відновлення водних систем» підготував для наших гостей цікаву екскурсію до науково-експертного центру моніторингу навколишнього середовища ОДЕКУ.

Поглибила знання учасників секції «Туризм та Економіка» дипломований гід по Одесі, фахівець СПРУМ, секретар НТ ОДЕКУ Власенко Наталія, яка познайомила учасників конференції із сучасними тенденціями туризму 2019 року.

Хочеться відмітити високий рівень підготовки учасників конференції що був забезпечений їх науковими керівниками. Висловлюємо щиру подяку викладачам та директорам коледжів та технікумів, які підготували студентів до участі у конференції. Сподіваємось на подальшу співпрацю!

57321604_2458220964201958_3948190253541490688_n IMG_6333 IMG_6193
IMG_6382 IMG_5923