ІІ обласний науково-освітній семінар для школярів «Молодь проти зміни клімату: допомогти планеті може кожний!»

logo_odeku

26 лютого 2020 року в Одеському державному екологічному університеті відбувся ІІ Обласний науково-освітній семінар для школярів на тему: «Молодь проти зміни клімату: Допомогти планеті може кожний!», організатором якого є кафедра агрометеорології та агроекології. На початку заходу з привітальним словом виступили ректор Одеського державного екологічного університету, доктор фізико-математичних наук, професор Степаненко Сергій Миколайович та директор Гідрометеорологічного інституту, доктор географічних наук, доцент кафедри гідрології суші Овчарук Валерія Анатоліївна.

страница01страница02

В семінарі прийняли участь учні 9-11 класів разом зі своїми наставниками з 14 шкіл м. Одеси та Одеської області (96 учасників), а саме з:

1) Одеської ЗОШ № 10 з поглибленим вивченням французької мови ім. льотчиків-космонавтів Г.Т. Добровольського та Г.С. Шоніна;

2) Одеської спеціалізованої школи № 117;

3) Одеської ЗОШ № 46 І – ІІІ ступенів з професійним навчанням;

4) Одеського НВК № 84 «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов»;

5) Одеської ЗОШ І-ІІІ ст. № 56;

6) НВК “Балтська ЗОШ І-ІІІ ст. №2 – гімназія” Одеської області;

7) Опорного закладу освіти “Раухівський заклад загальньої середньої освіти І-ІІІ ст. Березівської районної ради Одеської області”;

 8) Заводівського навчально – виховного комплексу «ЗОШ І-ІІІ ст. – дошкільний навчальний заклад» Березівського району Одеської обл.;

9) Ряснопільського НВК Березівського р-ну Одеської обл.;

10) КЗ “ОНЗ Кодимська ЗОШ І-ІІІ ст” Одеської області;

11) Василівської ЗОШ І-ІІІ ст. Біляївського р-ну Одеської обл.;

12) Білгород – Дністровського районного ліцею Одеської обл.;

13) Нерубайського НВК «школа-гімназія» Біляївського району Одеської обл.;

14) Новоселівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. Куяльницької с/ради Подільського р-ну Одеської області.

Захід присвячений одній з найсерйозніших глобальних проблем сучасності – зміні клімату. Задачею спікерів було донести до слухачів як проблема зміни клімату залежить від розвитку екологічної свідомості людини, пояснити зв’язок між екологічною свідомістю і глобальним потеплінням. У наш час не можна жити без екологічної грамотності, екологічної культури, тому що від кожного залежить майбутнє всієї планети.

Про збереження якості ресурсів прісної води і постачання нею, про застосування комплексних підходів до освоєння водних ресурсів, ведення водного господарства та водокористування розповів старший викладач кафедри гідрології суші ОДЕКУ, заступник Голови Товариства Меліораторів Одеської області Кічук Іван Дмитрович.

страница06

Заступник начальника Гідрометеорологічного Центру Чорного та Азовського морів, учасник семи експедицій на українську станцію «Академік Вернадський», яка знаходиться на острові Галіндез на заході Антарктичного континенту Неверовський Ігор Павлович розповів школярам про справжнє царство криги і холоду – Антарктиду. Учням була представлена захоплююча лекція про саму станцію, про життя полярників на станції, які проводяться дослідження та ще багато чого цікавого. Також всі учасники семінару одержали подарунковий конверт з печатками з арктичної станції «Академік Вернадський» з різних експедицій.

страница05

Про те, що освіта у сфері землеустрою набирає популярність на тлі неймовірного розвитку  ринку землі і нерухомого майна, школярам розповіла начальник відділу державного геодезичного нагляду головного управління Держгеокадастру в Одеській області Анастасова Надія Григорівна. Спеціальність 193 «Геодезія та землеустрій» формується на основі комплексних знань з геодезії, картографії, дистанційного зондування Землі та багатьох розділів землеустрою та кадастру.  Цей фах вважається одним з найбільш необхідних в усі періоди розвитку суспільства. Тому у студентів, які здобувають професію землевпорядника, досить привабливі перспективи у плані працевлаштування після отримання диплому за фахом.

страница04

 Цікаву лекцію про вплив кліматичних змін на виноград представила головний науковий співробітник лабораторії агрокліматології та ампелоекологічного картографування відділу екології винограду Інституту виноградарства та виноробства ім. В.Є. Таїрова, доктор географічних наук, професор кафедри агрометеорології та агроекології Ляшенко Галина Віталіївна.

страница03

Який вплив може мати зміна клімату на сільське господарство, що негативно позначається на глобальній продовольчій безпеці та як сільське господарство впливає на клімат розповіла кандидат географічних наук, доцент кафедри агрометеорології та агроекології Вольвач Оксана Василівна.

страница07

Аспірант ОДЕКУ, молодший науковий співробітник, засновник та керівник Школи екологічного лідерства Михайленко Владислав Іванович провів з учнями цікавий екологічний тест «Я і мій екослід на планеті».

страница12

Як використати можливість підсилити бали ЗНО, взявши участь у Всеукраїнській олімпіаді професійної орієнтації молоді та вибирати теми щодо МАН учням розповіла завідуюча підготовчим відділенням ОДЕКУ, кандидат географічних наук, доцент кафедри агрометеорології та агроекології Кирнасівська Наталія Василівна.

страница09

Інформацію щодо активностей Університету в роботі з обдарованими учнями і як долучитися до екологічних акцій та проектів, які проводяться в нашому університеті було надано заступником завідуючої підготовчим відділенням Докус Ангеліною Олександрівною.

страница10

Наприкінці семінару всім школярам були надані буклети з інформацією про університет та кафедру, а їх наставникам були вручені сертифікати учасника семінару.

страница13

страница11 страница15
страница14 страница25
страница23 страница24
страница20 страница21
страница16 страница19
страница17 страница18
страница22 страница26

Природа єдина, їй не важливі державні кордони. В даний час жодна країна не зможе вирішити екологічні проблеми самостійно, тому люди розуміють необхідність об’єднання. Екологія стоїть у ряді вищих пріоритетів глобальної системи міжнародних відносин. Будь-яка дія людини тим чи іншим чином відбивається на стані біосфери. Підсумком антропогенного впливу на біосферу є глобальна зміна клімату, глобальне потепління. В наших силах допомогти природі відновити чистоту річок, біорізноманіття, знизити кількість озонових дір і нормалізувати теплообмін. Все це і багато іншого можливо з розвитком екологічної свідомості у людини. Допомагати формуванню такої свідомості потрібно з дитинства, а розвивати її треба все життя, виховуючи екологічну свідомість і в інших людях за допомогою екологічної освіти.

Дякуємо всім хто приєднався до участі у ІІ Обласному науково-освітньому семінарі: «Молодь проти зміни клімату: Допомогти планеті може кожний!». Також дякуємо студентам та магістрам кафедри агрометеорології та агроекології за активну участь у проведені заходу.


Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on TwitterPrint this pageEmail this to someone