II Всеукраїнський пленер з питань природничих наук

12347590_975491872487007_3192336211245179743_n

26-28 липня 2018 року Науковим товариством студентів, аспірантів та молодих вчених Одеського державного екологічного університету було проведено II Всеукраїнський пленер з питань природничих наук.

Конференція носила пленерний (фр. enpleinair – відкрите повітря) характер, що передбачало роботу в натуральній природній обстановці поза приміщенням. Такий формат конференції сприяв синтезу теоретичних знань та живої реальності, дозволив підвищити творчий досвід молодих науковців та поглянути на проблематику своїх досліджень під іншим кутом.

Мета даної конференції  – обговорення та пошук рішень актуальних проблем в галузі природничих наук, встановлення контактів та обмін досвідом між молодими вченими різних ВНЗ України.

Заочними та очними учасниками Пленеру стали магістри, аспіранти та молоді вчені з різних регіонів України (Одеська, Київська, Херсонська, Волинська, Харківська, Вінницька, Дніпропетровська обл.) та представники Білорусії і Грузії.

Особливістю нинішнього Пленеру стала активна участь в ньому представників різних організацій, серед яких: Міжнародна організація «Євростратегія», КТ-Енергія, громадська організація Центр демократичного розвитку молоді «Синергія», УкрНЦЕМ, Причорноморський центр водних ресурсів і ґрунтів та інші.

Програма пленеру була дуже насиченою та захопливою і складалася не лише з суто наукової, а і культурно-освітньої програми.

Перший день почався з привітального слова голови НТ ОДЕКУ – Шуптар Наталії Йосипівни, яка розповіла про актуальність та специфіку Пленеру.

38193554_2372275252808655_6976387160681218048_o

А відкрити ІІ Всеукраїнський пленер з питань природничих наук було запрошено декана природоохоронного факультету ОДЕКУ – Чугай Ангеліну Володимирівну, яка побажала учасникам натхнення та нових креативних підходів у вирішенні питань природничих наук.

28

Після урочистого відкриття головою наукового товариства Шуптар Наталією Йосипівною було проведено круглий стіл з обміну досвідом у організації наукових заходів у університетах. Дискусія була жвавою та цікавою, народилися нові ідеї співпраці та спільних заходів.

Після цього для учасників Пленеру було проведено бліц-тренінг з ораторського мистецтва від Михайленка Владислава – випускника школи Красномовства Олександри Казакевич, на якому було надано топ-10 порад починаючим ораторам. Приємно зазначити, що поради дійсно стали у нагоді учасникам вже з перших виступів.

30

Далі головою ГО Центр демократичного розвитку молоді «Синергія» Котельниковою Юлією було представлено актуальну презентацію на тему «Екологічні катастрофи сьогодення: сміттєвий колапс та існуючі шляхи рішень». Презентація викликала бурну дискусію на активний зворотній зв’язок аудиторії.

2(9)

Після обідньої перерви, було проведено 2 секції усних доповідей учасників Пленеру з перервою на кава-брейк між ними. Не дивлячись на те, що теми були дуже різноманітні, це не завадило активному науковому діалогу між учасниками пленеру. Заключною стала лекція провідного гіду по Одесі Наталі Власенко, яка розповіла про екологічні подорожі по Україні.

38204286_2372274836142030_6261036310010527744_o

Перший день пленеру було завершено науковим пікніком поблизу моря. У невимушеній атмосфері всі учасники змогли дізнатися один про одного більше, обмінятися контактами, пограти у інтелектуальні ігри та добре відпочити на природі.

Другий день Пленеру був насичений великою кількістю корисної інформації для учасників. Розпочався він із захопливого тренінгу від заступника голови Міжнародної Асоціації «Євростратегія» Світлани Рогової на тему «Секрети успіху при підготовці проектів та отриманні фінансування». Тренінг мав надзвичайно активний зворотній зв’язок і викликав велику зацікавленість аудиторії. Спікер охоче відповідала на запитання учасників та давала корисні поради, яка допоможуть успішно реалізувати свій проект.

38252518_2372313162804864_7314000941953318912_n

Наступним був виступ директора ТОВ КТ-Енергія Кирила Томляка, який розповів про «Мобільний додаток: Кліматичні краплі, як інструмент інтегрованої екологічної освіти». Приємно зазначити, що після виступу було обговорено можливості подальшої співпраці університету у сфері розповсюдження екологічних знань серед учнівської молоді.  Вже дуже скоро дивіться більш детальну інформацію з цього питання на сторінках Eko-молодь&Ukraine.

38686100_1859017977738874_5476145892958404608_n

Однією з найзахопливіших подій ІІ Всеукраїнського Пленеру з питань природничих наук стала довгоочікувана екскурсія у Одеські катакомби. Легендарне підземне місто, один з входів у яке знаходиться на глибині 25 метрів від поверхні землі (висота восьмого поверху). Екскурсія була насичена великою кількістю історичних фактів і проведена зі справжнім одеським колоритом. Захопливі факти про історію заснування катакомб, їх специфіку та діяльність у них протягом існування міста – все це справило незабутнє враження на учасників Пленеру.  Більш того, кожний з присутніх зміг на деякий час опинитися у унікальній атмосфері, яка фактично неможлива у великому місті – абсолютна темрява і тиша. Це все в котрий раз доводить, що навіть звичні речі можуть відкриватися для нас з несподіваної сторони.

DSC_0448 DSC_0462 DSC_0441

Так як специфікою Пленеру є проведення заходів на відкритому повітрі, то не включити екскурсію до Зеленого театру було просто неможливо, так як це унікальне місце з природніми робочими зонами та сценою під відкритим небом. Також приємним є той факт, що під час пленеру у Зеленому театрі проходив книжний фестиваль «Зелена хвиля», на якому учасники пленеру могли придбати для себе унікальну літературу та різні смаколики.

Атмосфера Зеленого театру справила гарне враження на учасників Пленеру, а затишно облаштована територія дала змогу відпочити та набратися сил для продовження насиченої програми ІІ Всеукраїнського Пленеру з питань природничих наук.

DSC_0546Відпочивши у Зеленому театрі, учасники пленеру відправилися на захопливу фото-екскурсію містом з провідним гідом по Одесі Наталею Власенко. Екскурсія включала в себе головні пам’ятки міста, такі як вул. Маразліївська, Оперний театр, Приморський бульвар, Потьомкінські сходи, Воронцовський палац, Одеська колонада тощо. Також учасникам було показано затишні одеські дворики та колоритні одеські коти, які є їх невід’ємною частиною. Відмінною рисою екскурсії була велика кількість фото, яка залишиться на згадку кожному з учасників ІІ Всеукраїнського пленеру з питань природничих наук. Насичений другий день Пленеру закінчився дружньою вечерею у грузинському ресторані в центрі міста.

Третій день було присвячено «openairinteraction» на березі моря, що стало приємним завершенням природничої конференції.

DSC_0331 DSC_0368

1(16)

Цього року Пленер добіг свого кінця, але вже наступного року ми знову будемо раді відчинити двері нашого університету для молодих науковців з усієї країни для обміну досвідом у сфері дослідження природничих наук.

НТ ОДЕКУ висловлює подяку команді Ecoprostir за можливість проведення пленеру у затишній та екологічній обстановці.

Тези доповідей учасників представлено у збірнику тез конференції на сайті ОДЕКУ.

До зустрічі на IІI Всеукраїнському Пленері з питань природничих наук!

Завжди ваші, НТ ОДЕКУ.


Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on TwitterPrint this pageEmail this to someone