ІІІ Всеукраїнський екологічний форум «Екологія очима молоді. Активності, які доступні кожному»

для заставки

27 жовтня 2020 року Одеським державним екологічним університетом було проведено ІІІ Всеукраїнський екологічний форум «Екологія очима молоді. Активності, які доступні кожному», який вперше проходив у новому форматі – ЗУМ-конференції (онлайн).

III Всеукраїнський екологічний форум для школярів

Варто відмітити, що географія заходу була дійсно вражаюча, адже до форуму долучились близько 200 учасників з наступних міст:

 • м.Кривий Ріг;
 • м.Кременчук;
 • м.Кропивницький;
 • м.Одеса та Одеської обл. (м.Білгород-Дністровськ, м.Біляївка, м.Мелітопіль, м.Кілія, м.Кодима, смт Овідіопіль, смт Великодолинське, с.Бурлача Балка, с.Вільне, с.Нерубайське, с.Випасне, с.Нові Трояни, с.Прилиманське, с.Маяки, с.Барабой);
 • м.Київ та Київської обл. (м.Боярівка, м.Тетиїв, м.Фастів, смт Ворзель, смт Чабани);
 • м.Суми та Сумської обл. (м.Ромни), м.Миколаїв та Миколаївської обл. (с.Михайло – Ларине);
 • м.Львів та Львівської обл. (м Пологи, с.Чкалове, с.Смирнове);
 • м.Дніпро та Дніпропетровської обл. (смт Межова);
 • м.Запоріжжя та Запорізької обл. (м.Броди, м.Старий Самбір, с.Старий Кропивник);
 • м.Харків та Харківської обл. (м.Люботин, с.Олександрівка, с.Введенка, с.Сахновщина);
 • м.Вінниця та Вінницької обл. (м.Жмеринка, смт Тиврів, смт Сутиски, с.Уланів, с.Дзвониха, с.Кам’янівка);
 • м.Херсон та Херсонської обл. (м.Каховка, смт Білозерка, с.Львове, с.Станіслав, с. Агаймани);
 • м.Чернівці та Чернівецької обл. (с.Клішківці, с.Подвірне);
 • м.Житомир та Житомирської обл. (м.Коростишів);
 • м. Тернопіль та Тернопільської обл. (с.Соборне, с.Кам’янки);
 • Івано-Франківської обл. (с.Яблунів, с.Делятин, с.Саджавка, с.Нижнів);
 • Черкаська обл. (м.Умань, м.Корсунь–Шевченківський, м.Сміла);
 • Хмельницька обл. (смт Летичів, с.Немичинці);
 • Рівненська обл. (с.Вири);
 • Донецька обл. (м.Краматорськ, м.Покровськ, м.Часів Яр, м.Маріуполь, м.Слов’янськ, смт Новотроїцьке, с.Діанівка, с.Златоусівка);
 • Луганська обл. (смт Троїцьке, с.Тошківка);
 • Чернігівська обл. (с.Дроздівка);
 • Полтавська обл. (с.Щербані).

Робота форуму буда дійсно дуже плідна.

Почався форум з напутніх слів та щирих побажань успіхів від ректора Одеського державного екологічного університету Степаненка Сергія Миколайовича. Сергій Миколайович відмітив надзвичайну важливість проведення таких заходів, особливо у нових, актуальних форматах.

1

Далі з презентацією першою виступала Анна Богушенко – експертка з питань енергетичної політики громадської організації Екодія, аспірантка-кліматолог Одеського державного екологічного університету. Також Анна є ініціаторкою кліматичних страйків «Fridays for futurе» в Одесі та Києві.

5

Другою виступала Катерина Куракіна – співробітник зі зв’язків з громадськістю організації Rewilding Ukraine, досвідчена екологиня та вже традиційна спікерка наших екологічних заходів. Катерина розповідала про ініціативу Rewilding Ukraine (ревайлдінг (англ. rewilding, від wild — дикий, природний) – поняття, що означає відновлення характерних для даного регіону екосистем шляхом поетапного повернення аборигенних видів).

Rewilding Ukraine – це громадська організація з охорони природи, зареєстрована в Одесі в 2017 році командою завзятих природоохоронців. Організація працює над відновленням природних ландшафтів, поверненням диких тварин та сталим розвитком громад.

Третім спікером стала Тетяна Рябокінь – керівниця з комунікацій Всесвітнього фонду природи в Україні (WWF-Україна), яка розповідала про діяльність цієї організації в нашій країні.

Українська команда WWF 🐼 займається збереженням рідкісних видів, зокрема ведмедів, рисів та осетрових риб, відновленням річок та боліт, заповіданням найстаріших лісів України – пралісів.

Виступ Тетяни викликав великий інтерес, який, сподіваємось, переросте у співтовариство учнів із Всесвітнім фондом природи.

Наступним спікером став модератор форуму Владислав Михайленко – аспірант кафедри екології та охорони довкілля Одеського державного екологічного університету, молодий науковець, голова відділу екологічної освіти проекту «Екологічне виховання молоді», співзасновник першої в Україні екологічної школи для учнівської молоді «Ecoschool», засновник авторської Школи екологічного лідерства.

25

Владислав у інтерактивній формі розповів про екологічні проекти Одеського державного екологічного університету та необхідність якісної формальної та неформальної освіти. Учасники активно приймали участь у презентації Владислава та проявили великий інтерес у матеріалі спікера.

Емоційною та цікавою була презентація про подорожі від наступного спікера – Олексія Білецького. Олексій є спеціалістом у сфері туризму, засновником великої кількості організацій та ініціатив, основні з яких:

 • Центру туризму «ХерсON» (Khers-on.com);
 • Туристичної кав’ярні «ХерсON»;
 • Фестивалю Південного колориту, Їжі та емоцій «Тышо-Тышо фест» та «ХерсON ФЕСТ».

12

Олексій залишив свої контакти учасникам, і тепер вони також можуть доєднатися до екологічного туризму в Україні.

Наступною виступала Ксенія Ренчковська – екологічна експертка, керівниця Міжнародного руху «School recycling world» в Україні, презентувала унікальний  онлайн-курс School recycling. Його мета – навчити всіх охочих впроваджувати систему правильного поводження з відходами в навчальних закладах.

17

Ксенія натхненно розказала про те, як кожен учень може впровадити у себе в школі роздільний збір відходів – незалежно від географії та початкової кількості учасників ініціативи.

Запам’ятався учасникам і натхненний виступ Юлії Котельнікової, яким завершався інформаційний блок форуму. Юлія – екологиня, голова громадської організації Центр Демократичного Розвитку Молоді «Синергія», молодша наукова співробітниця Українського наукового центру екології моря (УкрНЦЕМ), випускниця Одеського державного екологічного університету.

22

Юлія багато розповідала з власного досвіду про екологічні проекти та заходи в містах Європи, зокрема в Швеції, де вона була на стажуванні. Також Юлія підготувала велику кількість посилань, яку сформувала в окремий документ, який учасники вже отримали на пошту.

Всім учасникам форуму вже було розіслано інформаційні листи з пост-релізом, сертифікатами та корисними посиланнями і матеріалами від спікерів.

Також, корисні посилання від спікерів ви можете знайти на нашій сторінці у фейсбуці.

Ми не прощаємось, а чекаємо зустрічі на наступному Форумі та наших екологічних заходах, про які неодмінно проінформуємо. Також ми будемо дуже раді новим учасникам наших заходів, адже разом ми можемо більше!

З повагою та найкращими побажаннями,

Організатори форуму,

Команда проекту «Екологічне виховання молоді»:

Наталія Василівна Кирнасівська – голова організаційного комітету, керівник адміністративного відділу проекту «Екологічне виховання молоді»;

Ангеліна Докус – голова відділу проектного менеджменту проекту «Екологічне виховання молоді»;

Наталя Власенко – голова СММ-відділу  проекту «Екологічне виховання молоді»;

Владислав Михайленко – керівник відділу екологічної освіти проекту «Екологічне виховання молоді».

Ніна Мартинова – голова відділу по роботі з громадськістю проекту «Екологічне виховання молоді».

Eco Bike Ride

Залишайтеся з нами та ставайте на шлях ЕСО разом із ОДЕКУ.