Інформація про міжнародні наукові заходи за участю ОДЕКУ

1 – 3 червня 2016 на базі ОДЕКУ відбулася Міжнародна наукова конференція молодих вчених «Сучасний стан та якість навколишнього середовища окремих регіонів», на якій було представлено 80 доповідей з 8 країн (Україна, Латвія, Словаччина, Грузія, Румунія, Йорданія, Росія, Білорусь).

15 квітня 2016 року начальник відділу міжнародного співробітництва ОДЕКУ О.В. Шаблій взяв участь у Міжнародному семінарі для науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів «Вплив трендів інформаційного суспільства на якість вищої освіти», в рамках програми «Партнерство в навчанні» компанії «Майкрософт Україна», що проходив на базі Київського університету ім. Бориса Грінченка.

14-16 квітня 2016 року в м. Київ, у приміщенні Національного центру ділового та культурного співробітництва «Український дім» було проведено ХХІХ Міжнародну спеціалізовану виставку «Освіта та кар’єра – 2016», за підсумками якої ОДЕКУ нагороджено  гран-прі в номінації «Міжнародне співробітництво в галузі освіти і науки», а також почесним званням «Лідер міжнародної діяльності».

19 лютого 2016 р. із візитом до Одеського державного екологічного університету прибув Аташе з питань університетського і наукового співробітництва Посольства Франції в Україні пан Сільвен Ріголле.

12 лютого 2016 року на базі ОДЕКУ відбулась розширена нарада робочої групи «Розроблення Рамки кваліфікацій у сфері наук пронавколишнє середовище», за участю національного координатора проекту 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES (QANTUS) проф. В.М. Захарченка, проректора Національного університету «Одеська морська академія».

3 – 5 лютого 2016 р. у Гельсінкі, на базі Фінського метеорологічного інституту, відбулася стартова нарада за новим спільним проектом, що фінансується Європейською комісією у рамках програми ЕРАЗМУС+.  Координатором проекту виступає  Університет Гельсінкі (Фінляндія).

На Міжнародній виставці «Освіта  та  кар’єра – День студента 2015» (Київ, 12-14 листопада 2015) ОДЕКУ нагороджений гран-прі у номінації «Міжнародне співробіт-ництво у галузі освіти та науки».

Директор Гідрометеорологічного інституту ОДЕКУ, к.геогр.н., доцент Валерія Анатоліївна Овчарук представляла доповідь на конференції «Third Space for Hydrology Workshop “Surface Water Storage and Runoff: Modeling, In-Situ data and Remote Sensing”», що проходила з 15 по 17 вересня 2015 р. в Європейському космічному агентстві, Фраскаті (Рим), Італія.

29 – 31 липня 2015 року на базі Університету відбувся Круглий стіл «Інноваційний університет та лідерство: перспективи розвитку», що проводили  професори Т.В. Фініков, Президент міжнародного благодійного Фонду “Міжнародний фонд досліджень освітньої політики”, та Роберт Сухарський з Варшавського університету, Польща.

В період з 22 червня по 2 липня 2015 р. викладачі та аспіранти ОДЕКУ брали участь у 26-й Генеральній Асамблеї Міжнародної спілки геодезії і геофізики у Празі, Чехія.

20 червня 2015 р. за сприяння Спілки ректорів ВНЗ України, Альянсу Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні та Ради ректорів ВНЗ Одеської області, на базі ОДЕКУ був організований Круглий стіл з питань ЗНО за участю бельгійських та американських експертів.

В період з 16 по 18 червня 2015 р. в ОДЕКУ відбулась Міжнародна конференція молодих вчених «Економіко-екологічні проблеми сучасності у дослідженнях молодих науковців», за участю представників Бангладешу, Білорусі, Нідерландів, Швеції та США.

Викладачі ОДЕКУ проходили стажування з 25 по 29 травня 2015 р. в Університеті м. Генуя та Університет м. Павія, Італії.

У період з березня по травень 2015 р. в Австрії, Польщі та Україні відбулася серія зустрічей, в ході яких були представлені попередні результати спільного європейського проекту по розробці рамок кваліфікацій в області наук про навколишнє середовище, що має спільною метою підвищення якості та актуальності вищого екологічного освіти в Україні, а також його узгодженості з європейськими освітніми програмами.

За міжнародним проектом «Комплексне управління «гарячими» точками і збереження екосистеми Чорного моря» (HOT BLACK SEA, Угода про надання гранту №2.2.1.72761.225 MIS-ETC 2303) в рамках виконання програми “Басейн Чорного моря – 2007-2013 роки», на базі ОДЕКУ 2326 березня 2015 р. проведено Перший, а 22-25 червня 2015 р. – Другий семінар з Методології ідентифікації, оцінювання та ранжування «гарячих» точок Чорного моря, за участі науковців з Грузії, Туреччини, Румунії та Болгарії.

16-17 березня 2015 р. в Університеті було проведено навчальний семінар в рамках програми імені Жана Моне Європейської комісії на тему «Досвід ЄС у формуванні сталого розвитку в Україні».

16 березня 2015 р. Олександр Яценко, ректор Інституту морегосподарства і підприємництва, і Жанна Шакірзанова, доктор географічних наук, професор кафедри гідрології суші Одеського державного екологічного університету, провели в Одесі брифінг на тему: «Міжнародний проект розробки концепції та інструментів, що дозволяють забезпечити зусилля фахівців з України, Туреччини, Грузії та Болгарії для вирішення найважливіших проблем Чорноморського басейну, запобігання екологічним катастрофам».

11 березня 2015 року в ОДЕКУ відбулася зустріч заступника директора Програми імені Фулбрайта в Україні, координатора програм обміну для молодих дослідників і студентів Інни Бариш зі студентами, аспірантами та викладачами Університету.

27 лютого 2015 р. в ОДЕКУ проведено Міжнародну конференцію для студентів українських профільних ВНЗ у рамках програми із просування практичного використання екотехнологій.

29 січня 2015 в ОДЕКУ відбулася зустріч з представниками Університету Фукусіми, Японія.