Конкурс «Юний фізик – 2018»: успіхи та підсумки

one planet, one future

16 лютого 2018 року на базі Одеського державного екологічного університету відбулось підведення підсумків конкурсу «Юний фізик», який проводився Сектором профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю Підготовчого відділення ОДЕКУ спільно з кафедрою загальної та теоретичної фізики ОДЕКУ в рамках серії конкурсів «Юний науковець». До участі долучились учні 8-11х класів та студентка першого курсу Коледжу зв’язку та інформатизації ОНАЗ ім. О.С. Попова. Загалом на конкурс було подано більше 20-ти заявок з м. Вінниця, Одеси та Одеської області (м. Кілія, Кілійський район, с. Миколаївка Білгород-Дністровського району, с. Нові Трояни, Болградський район). Конкурс проводився вперше і був приурочений до Міжнародного дня науки.

Конкурси такого типу проводяться з метою розширення та поглиблення знань учнів із навчальних предметів природничого циклу та виявлення талановитої учнівської молоді старшої школи.

На фінал конкурсу, для захисту було представлено 8 найцікавіших, найбільш оригінальних та самостійно виконаних робіт. Автори цих робіт були запрошені на презентацію та дискусію з аудиторією в студентському креативному просторі Ecoprostir. Роботи оцінювали:

Голова журі: Герасимов Олег Іванович, доктор фізико-математичних наук, Академік Академії наук Вищої школи України, професор, зав. каф. загальної та теоретичної фізики

Члени журі:  Кирнасівська Наталія Василівна, завідуюча Підготовчим відділенням

Шуптар Наталія Йосипівна, голова Наукового товариства ОДЕКУ

Михайленко Владислав, керівник студентського простору «Ecoprostir»

За результатами виступів та кількістю виставлених балів було підведено підсумки й вручено дипломи та цінні призи:

Диплом I ступеня

Грігор’єва Юлія, Попеляшкова Ольга

«Дослідження рівня радіаційного забруднення села Нові Трояни та міста Болград»,

учениці 9 класу Новотроянівського НВК,

науковий керівник – вчитель фізики Вагіль Надія Іванівна

Диплом II ступеня

Петренко Катерина

«Новітні матеріали майбутнього – гранульовані матеріали»

учениця 8 класу Одеської спеціалізованої школи №86 І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови

науковий керівник – вчитель фізики Кривицька Ольга Володимирівна

Диплом III ступеня

Чернєв Євген

«Дослідження освітленості в деяких кабінетах Новотроянівського НВК»,

учень 9 класу Новотроянівського НВК,

науковий керівник – вчитель фізики Вагіль Надія Іванівна

Дяченко Альона

«Газові гідрати – як альтернативне  джерело енергії та можливий

початок газової незалежності України»

студентка 1 курсу коледжу зв’язку та інформатизації ОНАЗ ім. О.С.Попова

науковий керівник – вчитель фізики Пустовіт Сергій Петрович

Переможець номінації «Юний науковець» від Наукового товариства ОДЕКУ

Пономаренко Вікторія

Квантовий комп’ютер. Квантова криптографія

керівник – вчитель фізики Кривицька Ольга Володимирівна

Також з цікавими темами виступали учні, які отримали сертифікати та ціні призи:

Жигальов Димитрій «Квантовий комп’ютер»
учень 11 класу Миколаївського НВК Білгород-Дністровського району

Керівник: вчитель фізики Дубчак Галина Леонідівна

Макогон Валерій «Квантовий комп’ютер. Квантова криптографія»

учень 8 класу Одеської спеціалізованої школи №86 І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови

Керівник: вчитель фізики Кривицька Ольга Володимирівна

Карімова Марина «Технології запуску супутників»

учениця 9 класу Одеської спеціалізованої школи №86 І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови

Керівник: вчитель фізики Євдокимова Галина Юріївна

Всі учасники були запрошені до участі у студентській науковій конференції кафедри загальної та теоретичної фізики ОДЕКУ, яка відбудеться навесні із публікацією найкращих доповідей у матеріалах конференції.

Окрім насиченої програми конкурсу, для учасників було проведено короткий бліц-тренінг з ораторського мистецтва від Владислава Михайленка, який допоміг учасникам стати більш впевненими під час їх виступів на захисті робіт, а також був дуже цікавим та корисним для майбутніх презентацій та наукових виступів.

Завідувачем навчальною лабораторією кафедри загальної та теоретичної фізики ОДЕКУ Василенко Володимиром Степановичем було проведено захоплюючу вікторину від «Від яблука до атому». Окрім запитань, учасникам продемонстрували низку дослідів, які  допомогли учасникам проявити свої теоретичні знання з фізики та вміння застосовувати їх на практиці.

Партнером конкурсу виступила школа англійської мови Flash, яка надала учасникам сертифікати зі знижкою на навчання та розмовний клуб.
Дякуємо команді Студентського простору «Ecoprostir» за можливість проведення конкурсу у такій креативній та надихаючій атмосфері!
Ми сподіваємось, що участь в такому конкурсі була для учнів цікавою та корисною, надала досвід публічних виступів та подарувала нові знайомства в науковій сфері.

До нових зустрічей!

10 30
1 37
3 14
4 5

Якщо Вас зацікавила участь у серії конкурсів «Юний науковець» або допомога у написанні роботи МАН, будь ласка, звертайтеся!

Координатор:

Докус Ангеліна Олександрівна,

angel.dokus@gmail.com

+ 38 (099) 65 32 853

+ 38 (068) 69 21 226

Share on Facebook20Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on TwitterPrint this pageEmail this to someone