Конкурс «Юний ІТ-науковець – 2019»

it

«What a computer is to me is the most remarkable tool that we have ever come up with.

It’s the equivalent of a bicycle for our minds»

Steve Jobs (1991)

Сектор по роботі з учнівською молоддю ОДЕКУ спільно з кафедрою інформаційних технологій ОДЕКУ в рамках серії конкурсів «Юний науковець» проводять конкурс для учнів 8-11 класів з предметів природничого напрямку.

Конкурс «Юний ІТ- науковець – 2019» проводиться вперше і приурочений до щорічного святкування Міжнародного дня клімату, який традиційно відзначається 15 травня.

Мета конкурсу: розширення та поглиблення знань учнів із навчальних предметів природничого циклу, які виносяться на зовнішнє незалежне тестування, та виявлення талановитої учнівської молоді старшої школи у сфері ІТ.

Критерії оцінювання роботи:

• науковість і повнота розкриття досліджуваного питання;
  • актуальність;
  • грамотність і логіка побудови роботи;
  • обґрунтованість та доказовість роботи;
  • якість оформлення роботи;
  • наявність власної позиції учасника конкурсу (висловлювання власних думок, пропозицій і рекомендацій з приводу вирішення певних проблем та ін.).

Матеріали приймаються до 6 травня.

Захист робіт та нагородження переможців конкурсу «Юний ІТ-науковець – 2019» буде проходити 21 травня 2019 року на базі студентського коворкінгового креативного простору ОДЕКУ – Ecoprostir. Найкращі роботи будуть розміщені на сайті університету.

Участь БЕЗКОШТОВНА!

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

Сфера ІТ за останні роки зайняла перші позиції у світі за розвитком та продовжує впевнено рухатись уперед. Ринок ІТ послуг пропонує безліч вакансій для спеціалістів різних напрямків, як для початківців, так і для висококваліфікованих.

Інформаційні технології відіграють дуже важливу роль і у вирішенні екологічних та гідрометеорологічних завдань сучасності.

Комп’ютери і програмне забезпечення ГІС (географічна інформаційна система) дають змогу зберігати, аналізувати і вправно користуватися зображеннями, отриманими супутниками. Ця інформація разом з наземними спостереженнями та іншими даними може допомагати дослідникам вивчати забруднення та інші екологічні небезпеки, знаходити багаті на окремі ресурси регіони і моделювати зміни у довкіллі. Це також може допомогти тим, хто планує і приймає рішення, краще будувати наші стосунки з довкіллям. До того ж, дослідники використовують комп’ютери для вивчення різних екологічних сценаріїв ‒ від альтернативних транспортних засобів для міських перевезень до спалювання викопного палива по всьому світу.

Кожен учень може написати наукову роботу обсягом до 7-15 сторінок та самостійно обрати тему для дослідження.

Важливі дати:

• 1 травня 2019 року – подання заявки на участь у конкурсі;
  • 6 травня 2019 року – останній день подання матеріалів;
  • 14 травня 2019 року – оголошення результатів рецензування робіт;
  • 21 травня 2019 року фінал конкурсу (захист наукових робіт).

Учаснику необхідно зареєструватися та надати виконану роботу у електронному вигляді на пошту eco.events.odeku@gmail.com.

АНКЕТА для реєстрації за посиланням.

Серед всіх робіт обирається одна найкраща робота, якій присвоюється номінація «Гран-прі». Кращі роботи розподіляються по І, ІІ або ІІІ місцях. Автори цих робіт разом з їх керівниками будь запрошені до участі в науковій конференції молодих вчених ОДЕКУ.

Кожен учасник конкурсу, незалежно від зайнятого місця у рейтингу, одержує сертифікат учасника. Подякою нагороджуються вчителі, під керівництвом яких підготовлено роботи фіналістів Конкурсу.

Завдання МОЖУТЬ виконуватися ВДОМА.

За необхідністю, викладачі кафедри можуть надати необхідні матеріали (літературу) та організувати екскурсію лабораторіями кафедри.

Рекомендовані напрями робіт:

1. Інформаційні технології в екології та охороні довкілля
  2. Розробка мобільних сервісів і ІТ систем (розумний будинок, розумне місто, медичні застосування, екологічний моніторинг, транспортні системи, точне землеробство та ін.)
  3. WEB та мультимедійні технології в цифровій освіті школярів, медицині, електронній комерції та ін.
  4. Інтелектуальний аналіз даних та технології обробки великих даних (Big Data)
  5. Використання геоінформаційних технологій та картографічних WEB-сервісів в рішенні природоохоронних проблем
  6. Сучасні технології створення мобільних застосувань
  7. Технології розробки програмних систем
  8. Комп’ютерні системи штучного інтелекту
  9. Електронна комерція і реклама в мережі Internet
  10. Комп’ютерна графіка. Системи комп’ютерної алгебри
  11. Технології розробки комп’ютерних ігор
  12. Захист даних та системи захисту інформації

Якщо Вам необхідна консультація або виникли питання будемо, раді допомогти. За необхідністю, викладачі кафедри можуть надати необхідні матеріали.

Наші контакти:
заступник завідувача Підготовчим відділом ОДЕКУ
Докус Ангеліна Олександрівна,
+38 (068) 692-12-26,
+38 (099) 653-28-53.

Слідкуйте за новинами на сторінках у соціальних мережах та на офіційному сайті університету:

Чекаємо на ваші роботи!

Можливо, саме твоє дослідження переверне світ!