Літня школа в Білорусі “Природні рішення для розумних міст”

летняя-школа-в-Беларуси-min

У період з 15 по 26 серпня 2018 р. в рамках проекту Erasmus+ «Комплексна докторська програма з екологічної політики, менеджменту природокористування та техноекології – INTENSE», 586471-EPP-1-2017-1-EE-EPPKA2-CBHE-JP, в Університеті м. Могильов, Білорусь, проходила Літня школа NEXT “Nature-Based Solutions for Smart Cities / Природні рішення для розумних міст”, за підтримки Міжнародного Вишеградського фонду, програми ERANET Urban Europe Smart-U-Green та програми Німецької служби академічних обмінів (DAAD).

Одеський державний екологічний університет представляли Світлана Дем’яненко, доцент кафедри економіки природокористування, та Владислав Михайленко, молодший науковий співробітник НДЧ.

Загалом участь у школі взяли 46 студентів, аспірантів, науковців і представників громадських організацій з Німеччини, Чехії, Угорщини, В’єтнаму, Монголії, Росії, Індії, США, Канади, України, Молдови, Пакистану, Польщі, Латвії, Нідерландів, Бразилії, Бангладеш та Білорусі, відібраних з майже 200 претендентів із 45 країн світу. В якості викладачів у школі були задіяні експерти з Нідерландів, Італії, Швеції, Угорщини, Словаччини, Росії, Естонії, Чехії, Білорусі, Польщі та Німеччини, у т.ч. всесвітньо визнані фахівці в галузі міського планування та управління.

На літній школі, робочою мовою якої була англійська, викладачі представили сучасні концепції формування міських ландшафтів та інфраструктури, засновані на природних механізмах, природообґрунтованних рішеннях і природоподібних технологіях. Після лекцій та семінарів учасники проводили дослідження водно-болотних угідь, лісів та місць природної спадщини в прилеглих до Могильова районах, сформувавши 7 проектних груп для пошуку природних рішень для місцевих проблем. Результати досліджень можуть бути використані для реальних заходів в Могильові щодо подальшого розвитку зеленого каркаса, підвищення комфортності міста та поліпшення його екологічного стану.

За підсумками школи учасники отримали сертифікати про успішне проходження курсу “Природні рішення для розумних міст”, що відповідає 3,5 кредитам ECTS.

FB_IMG_1535484756012 IMG-219aabcc97_m
40143781_n FB_IMG_1535484740841