Минула 31 річниця Чорнобилю – роки співіснування.

Зав. кафедри загальної та теор. фізики

д.ф.-м.н, професор Герасимов О.І.

Виповнився 31 рік з дня трагічних подій, які трапилися на Чорнобильській АС. Чорнобильська катастрофа 26 квітня 1986 року призвела до одного з найбільших в світі викидів радіації. Це призвело до масового радіаційного забруднення територій, з яких виселили близько 200000 чоловік. Зони відчуження були створені на території Київської області в Україні, Гомельської і Могильовської областей Білорусі, а також в Брянській області Росії.

Безпосередньо від вибуху і при гасінні пожежі загинула 31 людина, понад 200 були госпіталізовані. У той же час точна кількість людей, які передчасно померли або втратили здоров’я внаслідок аварії підрахувати неможливо.

За офіційною статистикою, станом на 1 січня 2016 року у Україні налічується майже два мільйони людей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Час не вплинув на тяжкі спогади, які супроводжують життя наших співвітчизників. Важкі уроки, які випливають з тих трагічних, вже віддалених у часі подій, спонукають бути завжди напоготові до захисту населення від радіаційної загрози. Як це не дивно, убезпечення людини можна значно підсилити за рахунок грамотних, своєчасно задіяних мір, які цілком під силу пересічному громадянину. Вчасна інформованість про радіаційну загрозу, її шляхи та наслідки, а також про міри часткового, або повного захисту від неї можуть захистити населення. В країні, де працюють чотири АС елементи поводження із радіаційним фактором мають бути елементом буття, які супроводжують наше співіснування із радіаційним опроміненням. Тим більше, що до енергетичного сектору потенційного надходження радіаційної загрози сучасні технології додають додаткові і достатньо помітні канали радіаційного впливу на людину. Методи моніторингу, діагностики, оцінки впливу та прогностичного моделювання складають основу освітнього базису, який задіяний на кафедрі загальної та теоретичної фізики Одеського державного екологічного університету для підготовки фахівців в галузі радіоекології. Зокрема на кафедрі надаються теоретичні знання та практичні навички з дозиметрії, спектрометрії, радіометрії та ін. На базі Державного підприємства «Одеський регіональний центр стандартизації, метрології та сертифікації» (ДП «Одесастандартметрологія») студенти кафедри проходять виробничу практику.

З 2016р. ведеться підготовка спеціалістів, магістрів та аспірантів за спеціальністю «Технології захисту навколишнього середовища».  Це майбутні спеціалісти, які зможуть забезпечити адекватне застосування технологій захисту природи, попередити та не допустити негативних наслідків екологічних катастроф.

Давайте разом вчитися співіснувати з перманентним фактором навколишнього середовища – іонізуючим випромінюванням, використовуючи його корисність та мінімізуючи шкідливий вплив на людину.