Міський конкурс інноваційних стартапів еколого-натуралістичного спрямування

It's World Camera Day!

5 квітня 2018 року в Одеському державному екологічному університеті пройшло підведення підсумків міського конкурсу винахідницьких та раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного спрямування «ODESSA.ECOCOMPETITION.SCHOOl – 2018». Захід був приурочений до Дня екологічних знань, що святкується 15 квітня.

Організаторами виступили Одеський державний екологічний університет в партнерстві з Департаментом освіти та науки Одеської міської ради, ГО Центр Демократичного Розвитку Молоді «Синергія», WWF в Україні, Науковий центр «Екологія».

Конкурс включав такі напрямки як: охорона довкілля та раціональне природокористування; екологічно безпечні технології та ресурсозбереження; біологія, хімія, охорона здоров’я; винахідництво у сфері сталого розвитку.

Головною метою проведення даного конкурсу було залучення школярів до практичної діяльності з розв’язання проблем навколишнього середовища, розвиток екологічних цінностей, формування знань і вмінь дослідницького характеру.

Учасниками конкурсу були школярі 7-11 класів зі шкіл та професійного училища міста Одеси , які є небайдужими до екологічних проблем та прагнуть створити цікаві еко-проекти та стартапи, а саме: ЗОШ №86, 117, 92, 103, 85, 51, 48, ОВПТУ “сфери послуг” НУ “ОЮА”, Таїровській ЗОШ І-ІІІ ст. Овідіопольського району, НВК №67 та Одеській гімназія №9. Школярі досліджували та презентували різноманітні теми: проблеми сміття м.Одеса, вплив синтетичних вітамінів на організм людини, шляхи вирішення проблем забруднення повітря, антропогенний вплив на екосистеми Сухого лиману та інші.

1

Після презентацій було підведено підсумки, й усі учасники отримали сертифікати, а найкращі та найбільш оригінальні й ґрунтовні роботи за оцінками журі отримали цінні призи.

2

Сподіваємось, що конкурс був цікавий та корисний для юних учасників і стане першою сходинкою на шляху до великих наукових досліджень. Кожен з фіналістів вже є переможцем, але, як і у будь-якому конкурсі, мали бути обрані найкращі з найкращих. І після палких дискусій суддівської колегії було визначено призерів конкурсу, якими стали:

ДИПЛОМ І СТУПЕНЯ:

Бондаренко Назар з роботою «Антропогенний вплив на екосистеми Сухого Лиману»; Таїровська ЗОШ І-ІІІ ст. Овідіопольського району

Науковий керівник: Барабаш Вікторія Борисівна

ДИПЛОМ ІІ СТУПЕНЯ:

Шестакова Марія з роботою «Ідентифікація пігментів рослинної сировини та дослідження впливу на них факторів навколишнього середовища»; Одеська гімназія №9

Науковий керівник: Гураль Лариса Сергіївна

ДИПЛОМ ІІ СТУПЕНЯ:

Чирков Ігор з роботою «За практичні заходи по захисту довкілля від електронних носіїв у місті Одеса»; НВК №67

Науковий керівник: Іващенко Дарія Михайлівна

ДИПЛОМ ІІІ СТУПЕНЯ:

Дулкай Анастасія з роботою «Екологічні проблеми озера Ялпуг та шляхи їх вирішення»; ЗОШ №92

Науковий керівник: Сержанова Наталія Миколаївна

Ми вітаємо переможців і щиро дякуємо всім учасникам, які проявили активність та прийняли участь у конкурсі, представили 18 оригінальних та актуальних проектів еколого-натуралістичного спрямування, направлених на покращення стану навколишнього середовища м. Одеса. Таким чином, у конкурсі прийняли участь 40 учнів та їх наукових керівників!

Висловлюємо подяку навчальним закладам, які делегували своїх учнів для участі у конкурсі. Також ми дякуємо нашим партнерам, завдяки яким стало можливим проведення конкурсу.

Також ми висловлюємо вдячність декану Природоохоронного факультету, к.г.н., доц. Чугай Ангеліні Володимирівні, декану Еколого-економічного факультету, к.г.н., доц. Владимировій Олені Геннадіївні, команді студентського креативного простору ОДЕКУ Ecoprostir за можливість проведення заходу у комфортних умовах та Науковому товариству ОДЕКУ за допомогу в організації конкурсу.

Окрема вдячність викладачам, які стали рецензентами конкурсних робіт учасників, а саме:

• к.г.н, доц. кафедри екології та охорони довкілля Приходько В.Ю.
  • к.г.н, доц. кафедри екології та охорони довкілля Романчук М.Е.
  • ст. викладачу кафедри екології та охорони довкілля Грабко Н.В.
  • к.х.н., доц. каф. хімії навколишнього середовища Федоровій Г.В.
  • к.х.н., доц. каф. хімії навколишнього середовища  Шевченко В.Ф.
  • к.г.н., доц. кафедри гідроекології та водних досліджень Грибу О.М.
  • к.г.н., доц. кафедри агрометеорології та АМП Жигайло О.Л.

Також висловлюємо вдячність професійному журі конкурсу:

• голові суддівської колегії, к.г.н, доц каф. кафедри агрометеорології та АМП Кирнасівській Н.В.
  • к.г.н., доц. каф. екології та охорони довкілля  Колісник А.В.
  • к.х.н., доц. каф. хімії Федровій Г.В.
  • директору наукового центру «Екологія» Атаманчук Юлії
  • голові ГО Центр демократичного розвитку молоді «Синергія» Котельниковій Юлії

І, звичайно, величезна подяка активним вчителям шкіл, які не лишаються байдужими і приділяють значну частку свого часу розвитку учнів та їх наукових робіт! Саме завдяки вам молодь є рушійною силою прогресу!

Конкурс дійшов свого кінця, результати підведені, нагороди знайшли своїх власників. Але на цьому проект не закінчується, адже далі найголовніше – втілення ваших ідей у життя! Ми бажаємо вам успіхів на цьому шляху!

Одеса – унікальне місто, яке хочеться берегти, любити, розвивати. І розвиток екологічних проектів, направлених на збереження якості навколишнього середовища Одеси – це вірний крок та великий прояв любові до свого улюбленого міста.

Далі – більше!

Слідкуйте за нашими новинами та ставайте на шлях ЕСО разом із нами!