Науковий студентський семінар кафедри гідрології суші до 100-річчя з дня народження доктора географічних наук В.М. Лила (1918-1991рр.)

seminar

4 грудня на кафедрі гідрології суші відбувся науковий студентський семінар до 100-річчя з дня народження  доктора географічних наук, колишнього начальника відділу гідрологічних прогнозів Українського бюро погоди Володимира Михайловича Лила (1918-1991рр.).Магістрами кафедри були підготовлені доповіді та презентації.

Доктор географічних наук Володимир Михайлович Лило – одна з яскравих особистостей, який працював в гідрометеорологічній службі України та сприяла розвитку такого важливого напрямку гідрометеорологічної діяльності як гідрологічне прогнозування та обслуговування користувачів.

1На початку Другої світової війни він був мобілізований в армію та направлений на навчання у Вищий військовийгідрометеорологічний інститутЧервоної Армії за спеціальністю«гідрологія суші», який закінчив у 1942 році і був направлений до діючої армії, де здійснював гідрометеорологічне забезпечення Збройних Сил. Брав участь у взятті Берліна.Після закінчення війни В.М. Лило назавжди пов’язав своє життя з гідрометеорологічною службою.

Перші його наукові дослідження були пов’язані з вивченням водного балансу сибірських річок.Результати не примусили очікувати на себе, у 1955 році В.М. Лило успішно захистив кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук.Наукові здобутки В.М.Лила отримали високу оцінку таких визнаних на той час вчених в галузі гідрологічних прогнозів як В.Д. Комаров, Є.Г. Попов, Б. М. Гінсбург.

2

В.М. Лило був постійним членом Міжвідомчої комісії при Міністерстві водного господарства України зі встановлення режимів роботи каскаду дніпровських водосховищ та інших водогосподарських комплексів, експертом міжнародних програм з водогосподарських проблем річки Тиса. У 1974-1975 роках він входив до складу Спеціалізованої ради географічного факультету Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка по присудженню вчених ступенів.

Наукова спадщина В.М. Лила налічує близько 70 наукових праць, які й зараз не втратили свою наукову та прикладну актуальність для теперішнього покоління науковців та практиків.

В.М. Лило нагороджений: орденами Леніна, Вітчизняної війни ІІ ступеня, Червоної зірки; медалями «За бойові заслуги», «За перемогу на Німеччиною», «За взяття Берліна», «25 років перемоги у Великій Вітчизняній війні», «50 років Збройних сил СРСР», а також мав почесний знак «Відмінник гідрометслужби».

5