Науково-методична дискусія „Аномально тепла осінь 2019: професійний погляд фахівців та планетарні кліматичні страйки молоді”

Емблема ГМІ

19 листопада 2019 року в Одеському державному екологічному університеті (ОДЕКУ)  відбулася науково-методична дискусія „Аномально тепла осінь 2019: професійний погляд фахівців та планетарні кліматичні страйки молоді”. присвячена наслідкам глобальних кліматичних змін, які ми спостерігаємо  вже зараз. У вересні  2019 року  у всьому світі пройшла хвиля молодіжних кліматичних маршів #GlobalClimateStrike. Всесвітній марш за клімат пройшов і в Україні.

Молодь, натхненна шведською школяркою Ґретою Тунберґ, яка рік тому почала протестувати перед Шведським Парламентом, аби той негайно визнав зміну клімату пріоритетом у своїй роботі!

1Окремо представлені доповіді на тему: „Аномальні синоптичні процеси восени  2019 у м. Одеса”; „Вплив змін клімату на продуктивність сільського господарства”; „Шляхи переходу до сталого розвитку в епоху глобальних кліматичних змін”.

В дискусії прийняли участь вчені Одеського державного екологічного університету та провідні спеціалісти Гідрометцентру Чорного та Азовського морів (ГМЦ ЧАМ), Національного наукового центру “Інститут виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова” серед них:

2

• Ректор ОДЕКУ, д.фіз.-мат.н., проф. Степаненко С.М.
  • Директор гідрометеорологічного інституту ОДЕКУ, д.г.н. Овчарук В.А.
  • Головний науковий співробітник “Інституту виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова”, д.г.н., проф. Ляшенко Г.В.

3

• Зав. кафедрою агрометеорології та агроекології, д.г.н., проф. Польовий А.М.

4

• Заст. директора ГМІ з міжнародної діяльності, к.г.н., доц.Хоменко І.А

5

• Доцент кафедри метеорології та кліматології ОДЕКУ, к.г.н. Семергей-Чумаченко А.Б.

6

• Провідний синоптик відділу метеорологічних прогнозів ГМЦ ЧАМ, Тарнавська О.

7

Тематичний захід, приурочений до Дня працівників гідрометеорологічної служби України, який відзначається щорічно 19 листопада.

Як відомо, гідрометеорологічний інститут Одеського державного екологічного університету (ГМІ ОДЕКУ) на сьогодні є одним з провідних вищих навчальних закладів на теренах України, та, навіть, Європи, який протягом багатьох  років готує висококваліфікованих фахівців-гідрометеорологів в межах спеціальності «Науки про Землю» та у відповідності зі стандартами Всесвітньої метеорологічної організації (WMO) – спеціалізованої агенції ООН. Випускники інституту працюють у гідрометеорологічних службах більше ніж 70 країн світу.

Тому, не дивно, що викладацький та інженерний склад ГМІ ОДЕКУ вважає День працівників гідрометеорологічної служби України своїм професійним святом.

8

Подія була висвітлена провідними телеканалами регіону.