Науково-методична дискусія до Дня працівників Гідрометeорологічної служби України

мин

19 листопада 2018 року в Одеському державному екологічному університеті (ОДЕКУ)  відбулася науково-методична дискусія, присвячена аналізу останній доповіді Міжурядової групи експертів по змінам клімату, яка була оприлюднена у жовні 2018 року. Основна увага приділена поняттю планетарних границь, яке  в 2009 році запропонувала група дослідників під керівництвом Уілла Стеффена з Австралійського національного університету і Йохана Рокстрёма зі Стокгольмського центру сталого розвитку.

1(3)

Планетарні границі – це межі стійкості природного системи Земля-Людина, базові глобальні параметри, в межах яких можливе довгострокове безпечне існування людства на планеті.

Зокрема, представлені доповіді на тему: „Вплив змін клімату на продуктивність винограду в Україні”; „Автоматизація одержання поточної інформації і випуску оперативних прогнозів і попереджень стихійних гідрологічних явищ”; „Антарктида у світлі сучасних кліматичних змін”. Також  в інтерактивному форматі  проведено презентацію роботи сучасних гідрометеорологічних вимірювальних комплексів.

В дискусії прийняли участь вчені Одеського державного екологічного університету та провідні спеціалісти Гідрометцентру Чорного та Азовського морів (ГМЦ ЧАМ), Національного наукового центру “Інститут виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова” серед них:

• Ректор ОДЕКУ, проф. Степаненко С.М.

5(2)

• Директор гідрометеорологічного інституту ОДЕКУ, д.г.н. Овчарук В.А.

46501855_2227745330829963_7306483138572582912_o

• Головний науковий співробітник “Інституту виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова”, д.г.н., проф. Ляшенко Г.В.

7(1)

• Зав. кафедрою гідрології суші, д.г.н., проф. Шакірзанова Ж.Р.

• Заст. директора ГМІ з міжнародної та наукової діяльності –доц.Хоменко І.А.

6(2)

• Учасник 4-х Українських Антарктичних експедицій О.С.Зулас.

46722737_2227745664163263_6712236492904726528_o

Тематичний захід, приурочений до Дня працівників гідрометеорологічної служби України, який відзначається щорічно 19 листопада.

2(2)

3(3)

Як відомо, гідрометеорологічний інститут Одеського державного екологічного університету (ГМІ ОДЕКУ) на сьогодні є одним з провідних вищих навчальних закладів на теренах України, та, навіть, Європи, який протягом багатьох  років готує висококваліфікованих фахівців-гідрометеорологів в межах спеціальності «Науки про Землю» та у відповідності зі стандартами Всесвітньої метеорологічної організації (WMO) – спеціалізованої агенції ООН. Випускники інституту працюють у гідрометеорологічних службах більше ніж 70 країн світу.

Тому, не дивно, що викладацький та інженерний склад ГМІ ОДЕКУ вважає День працівників гідрометеорологічної служби України своїм професійним святом.

9Студент гр.МСГ-18 Павло Кіріяк демонструє інноваційне метеорологічне обладнання

Активну участь у роботі семінару прийняв завідувач кафедри агрометеорології та агроекології д.геогр.н., професор Польовий Анатолій Миколайович.

10Подія була висвітлена провідними телеканалами регіону.

Share on Facebook34Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on TwitterPrint this pageEmail this to someone