Науково-методична дискусія до Дня працівників Гідрометeорологічної служби України

миниатюра ГМС

19 листопада 2018 року в Одеському державному екологічному університеті (ОДЕКУ) відбудеться науково-методична дискусія, присвячена останній доповіді Міжурядової групи експертів по змінам клімату, яка була оприлюднена у жовні 2018року. Основна увага буде приділена поняттю планетарних границь, яке  в 2009 році запропонувала група дослідників під керівництвом Уілла Стеффена з Австралійського національного університету і Йохана Рокстрёма зі Стокгольмського центру сталого розвитку.

Планетарні границі – це межі стійкості природного системи Земля-Людина, базові глобальні параметри, в межах яких можливе довгострокове безпечне існування людства на планеті.

Зокрема, окремо будуть представлені доповіді на тему: „Вплив змін клімату на продуктивність винограду в Україні”; „Автоматизація одержання поточної інформації і випуску оперативних прогнозів і попереджень стихійних гідрологічних явищ”; „Антарктида у світлі сучасних кліматичних змін”. Також  в інтерактивному форматі  буде проведено презентацію роботи сучасних гідрометеорологічних вимірювальних комплексів.

В дискусії приймуть участь вчені Одеського державного екологічного університету та провідні спеціалісти Гідрометцентру Чорного та Азовського морів (ГМЦ ЧАМ), Національного наукового центру “Інститут виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова” серед них:

• Ректор ОДЕКУ, проф. Степаненко С.М.
  • Директор гідрометеорологічного інституту ОДЕКУ, д.г.н. Овчарук В.А.
  • Головний науковий співробітник “Інституту виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова”, д.г.н., проф. Ляшенко Г.В.
  • Зав. кафедрою гідрології суші, д.г.н., проф. Шакірзанова Ж.Р.
  • Заст. директора ГМІ з міжнародної та наукової діяльності –доц.Хоменко І.А.
  • Заст. начальника ГМЦ ЧАМ, Неверовський І.П.
  • Зав. сектором методичного керівництва ГМЦ ЧАМ, к.фіз.-мат.н., Матигин О.С.
  • Зав. сектором річкових прогнозів ГМЦ ЧАМ Колеснік О.М.
  • Учасник 4-х Українських Антарктичних експедицій О.С.Зулас.

Тематичний захід, приурочений до Дня працівників гідрометеорологічної служби України, який відзначається щорічно 19 листопада.

Як відомо, гідрометеорологічний інститут Одеського державного екологічного університету (ГМІ ОДЕКУ) на сьогодні є одним з провідних вищих навчальних закладів на теренах України, та, навіть, Європи, який протягом багатьох  років готує висококваліфікованих фахівців-гідрометеорологів в межах спеціальності «Науки про Землю» та у відповідності зі стандартами Всесвітньої метеорологічної організації (WMO) – спеціалізованої агенції ООН. Випускники інституту працюють у гідрометеорологічних службах більше ніж 70 країн світу.

Тому, не дивно, що викладацький та інженерний склад ГМІ ОДЕКУ вважає День працівників гідрометеорологічної служби України своїм професійним святом.

Запрошуємо Вас на урочисте зібрання, яке відбудеться 19.11.18 о 14.30

за адресою вул. Львівська, 15, Одеський державний екологічний університет, корпус №2, другий поверх, читальний зал.

„Планетарні границі – зони безпечного існування людства в умовах змін клімату”