Новини, конкурси грантів


Всеукраїнська науково-практична конференція «Річки та лимани Причорномор’я на початку ХХІ сторіччя»

          17-18 жовтня 2019 р. на базі Одеського державного екологічного університету відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Річки та лимани Причорномор’я на початку ХХІ сторіччя».  До участі у конференції було надано 53 доповіді представників Одеського державного екологічного університету, Українського гідрометеорологічного  інституту ДСНС України та НАН України, Одеського національного  університету ім. І.І. Мечникова, Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Одеського національного морського  університету, Українського наукового центру екології моря, Інституту  морської біології НАН України, Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор’я та нижнього Дунаю, Українського науково-дослідного інституту медичної реабілітації та курортології МОЗ України, Гідрометеорологічного Центру Чорного та Азовського морів та ін.

Матеріали конференції знаходяться за посиланням

http://odeku.edu.ua/nauka/konferentsiyi-seminari/

Висвітлення роботи конференції у ЗМІ: http://glasweb.com/yak-zberegti-nashi-richki-ta-limani/?fbclid=IwAR27LwLcxfgQCbusZNHk90T90ZrjlVM2zW9OTJL3yJ9TeIy4UKga5Dpmz3E


           Візит до університету заступника голови Міжвідомчої координаційної ради з питань морських досліджень

           10 жовтня 2019 р., в межах візиту до університету заступника голови Міжвідомчої координаційної ради з питань морських досліджень Міністерства освіти і науки України та Національної академії наук України, директора Наукового гідрофізичного центру НАН України, члена-кореспондента НАН України О.А. Щипцова, була підписана Угода про науково-технічнеспівробітництвоміжДержавною установою «Науковий гідрофізичний центр Національної академії наук України» та Одеським державним екологічним університетом.

Ректор Одеського державного екологічного університету,  доктор фізико-математичних наук, професор С.М. Степаненкоі директор Наукового гідрофізичного центру НАН України, член-кореспондент НАН України О.А. Щипцов під час підписання Угоди про науково-технічне співробітництво між установами

            Також на базі університету відбулася розширена нарада Секції з питань підготовки кадрів у галузі морських досліджень та технологій Міжвідомчої координаційної ради, на якій обговорювалися актуальні питання стану підготовки кадрів (голова – ректор ОДЕКУ,  доктор фіз.-мат. наук, проф. С.М. Степаненко), зокрема в галузі океанології.В роботі секції  взяли участь професорсько-викладацький склад кафедри океанології та морського природокористування, керівники ОДЕКУ, Державної наукової установи «Український  науковий центр екології моря» та Наукового гідрофізичного центру НАН України.

      На знімку − учасники обговорення актуальних питань стану підготовки кадрів у галузі океанології (зліва направо):директор Державної наукової установи «Український науковий центр екології моря», старший науковий співробітник, кандидат географічних наук В.М. Коморін; завідувач кафедри океанології та морського природокористування гідрометеорологічного інституту ОДЕКУ,доктор географічних наук, професор М.А. Берлінський; провідний науковий співробітник Відділення гідроакустики Інституту геофізики імені С.І. Суботіна НАН України, доктор географічних наук О.Р. Адріанова; заступник голови Міжвідомчої координаційної ради, член-кореспондент НАН України О.А. Щипцов; проректор з наукової роботи ОДЕКУ, доктор географічних наук, професор Ю.С. Тучковенко; директор Гідрометеорологічного інституту ОДЕКУ, доктор географічних наук В.А. Овчарук; доцент кафедри океанології та морського природокористування Гідрометеорологічного інституту ОДЕКУ, кандидат географічних наук Р.В. Гаврилюк.


Урочисте нагородження вчених Одещини з нагоди Дня науки України

17 травня 2019 року в Будинку вчених міста Одеси відбулося урочисте нагородження вчених Одещини з нагоди Дня науки України, який у 2019 році відзначався 18 травня (третя субота травня – згідно Указу Президента України № 145/97 від 14.02.1997 р.). Привітати зі святом та нагородити вчених за досягнення та внесок в розвиток науки на святковий захід прийшли заступник голови Одеської обласної ради Юрій Дімчогло, директор Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації О.А. Лончак, голова Південного наукового центру НАН і МОН України академік НАНУ С.А. Андронаті, голова ради ректорів ЗВО Одеського регіону професор С.М. Степаненко, представники Одеського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України.

Серед інших вчених Одещини, за вагомі наукові здобутки, значний особистий внесок у розвиток національної освіти та науки, багаторічну плідну працю, високий професіоналізм отримав нагороду проректор з навчально-методичної роботи Одеського державного екологічного університету, д.геогр.н., професор Хохлов Валерій Миколайович.

Вітаємо Валерія Миколайовича і всіх вчених ОДЕКУ!

Натхнення та успіхів у наукових дослідженнях!


Участь ОДЕКУ у Регіональному конкурсі інноваційних проектів – 2019

15 травня на базі ТОВ “ІНВАЦ” були підведені підсумки Регіонального конкурсу інноваційних проектів – 2019. Науковцями Одеського державного екологічного університету до участі в конкурсі були представлені наступні інноваційні проекти:

1. “Система управління для реабілітації пацієнтів з проблемами опорно-рухового апарату”, науковий керівник, доповідач –проф. Мещеряков В.І.;

2. “Оцінка впливу змін клімату на вирощування поживних культур”, науковий керівник –проф. Польовий А.М.;

3. “Механізм підвищення економіко-екологічної ефективності інвестицій”, науковий керівник –проф. Губанова О.Р.;

4. “Впровадження ефективної системи поводження з органічною складовою твердих побутових відходів”,науковий керівник –проф. Сафранов Т.А., доповідач – аспірант Михайленко В.І.

Проект д.техн.н., проф. Мещерякова В.І. був визнаний переможцем в номінації “Кращий інноваційний проект у сфері впровадження нових технологій та обладнання для якісного медичного обслуговування, лікування, фармацевтики”. Наукові керівники та доповідачі проектів отримали сертифікати. Наказом ректора університету їм оголошено подяку.

 Інормаційний день програми ЄС “Горизонт 2020”

22 травня 2019 року запрошуємо на Інформаційний день програми ЄС “Горизонт 2020” у Одесі!

   На заході представники бізнесу, наукових інституцій, дослідники та інноватори дізнаються про інструменти та можливості програм ЄС: “Горизонт 2020”, EUREKA, COSME, InnovFin/EIB тощо.

Адреса: Одеса, Французький бульвар, 29. Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України

Реєструйтесь за посиланням: https://forms.gle/2y7UbgtikfkZuyDd8

Детальна програма: bit.ly/2IOhhdE

HorizonДні науки в Одеському державному екологічному університеті

У  листопаді-грудні 2018 р. в Одеському державному екологічному університеті відбулися Дні науки присвячені 100-річчю Національної Академії Наук України. В межах їх проведення провідними науковцями університету за напрямками їх досліджень був прочитаний цикл науково-популярних лекцій для викладачів, аспірантів, студентів. Зокрема:

«LATEX – нова розмітка наукових текстів»

Доповідач – доц. кафедриінформаційних технологій, к.техн.н. Великодний С.С. Дата проведення 07.11.2018 р.

«Инфракрасные системы с обратной биологической связью)»

Доповідач –завідувач  кафедрою інформатики проф., д.техн.н. Мещеряков В.І. Дата проведення 07.11.2018 р.

«Вплив змін клімату на агрокліматичні ресурси України»

Доповідач – завідувач кафедри агрометеорології та агроекології д.геогр.н., проф. Польовий А.М. Дата проведення 14.11.2018 р.

«Траєкторії кліматичної системи Землі в епоху Антропоцену та чому 1,5°С краще ніж 2,0°С»

Доповідач – ректор університету д.фіз.-мат.н., проф. Степаненко С.М. Дата проведення 22.11.2018 р.

«Катастрофічні  повені  на річках Земної Кулі та України: історичні відомості, сучасний стан та тенденції на майбутнє»

Доповідач – директор Гідрометеорологічного інституту д.геогр.н.,  доц.Овчарук В.А.

Дата проведення 22.11.2018 р.

«Гідроекологія: задачі та перспективи розвитку»

Доповідач – завідувач кафедрою гідроекології і водних досліджень д.геогр.н., проф.Лобода Н.С.Дата проведення 27.11.2018 р.

«Міжнародні проекти і дослідження в області Наук про Землю: огляд наукових конференцій»

Доповідач – професор кафедри метеорології і кліматології, д.геогр.н.,  доц. Семенова І.Г.

Дата проведення 27.11.2018 р.

«Екологічні аспекти розробки покладів сланцевого газу та нафти»

Доповідач – завідувач кафедрою екології  та охорони довкілля проф., д.геолог.-мін. н., проф. Сафранов Т.А.

«Сучаснний стан гидрологічного прогнозування водного режиму річок України» 

Доповідач – завідувач  кафедрою гідрології суші, д.геогр. н., проф.Шакірзанова Ж.Р.

Дата проведення 13.12.2018 р.

Дякуємо лекторам за інтересні та змістовні доповіді!

 Перелік  Міжнародних та Всеукраїнських науково-практичних конференцій здобувачів вищої освіти і молодих учених у 2018 році

Представляємо до Вашої уваги план проведення, згідно переліку, Міжнародних та Всеукраїнських науково-практичних конференцій здобувачів вищої освіти і молодих учених у 2018 році.

Перелік проведення у 2018 році


Перелік проведення наукових конференцій з проблем вищої освіти і науки у 2018 році

Представляємо до Вашої уваги перелік проведення наукових конференцій з проблем вищої освіти і науки у 2018 році.

Перелік проведення у 2018 році


ІІІ Всеукраїнський конкурс «Молодь і прогрес у раціональному природокористуванні»

Вітаємо кандидата географічних наук, молодого вченого Тодорову Олену Іванівну, чия робота «Ймовірнісна оцінка характеристик небезпечного гідрологічного явища – дощових паводків на річках Гірського Криму» посіла третє місце у ІІІ Всеукраїнському конкурсі «Молодь і прогрес у раціональному природокористуванні» у номінації «Водопостачання, водовідновлення, технології очищення забруднений вод».  Конкурс проходив у Національному авіаційному університеті, м.Київ. У конкурсі брали участь 33 роботи молодих вчених з усієї країни. Науковий керівник роботи директор Гідрометеорогічного інституту ОДЕКУ, доц. Овчарук Валерія Анатоліївна.
документ


Конкурс інноваційних проектів у сфері охорони навколишнього природного середовища Одеси

«SpringUp Ecology-2017»

Вітаємо молодого вченого Одеського державного екологічного університету, магістра 2 року навчання кафедри екології та охорони довкілля Владислава Михайленко, який посів почесне 2 місце у конкурсі  інноваційних проектів у сфері охорони навколишнього природного середовища Одеси «SpringUp Ecology-2017» з проектом «Ecofuel», в якому запропонував екологічне вирішення проблеми викидів забруднюючих речовин від маршрутних таксі.

З почесним третім місцем вітаємо випускницю ОДЕКУ, наукового співробітника Українського наукового центру екології моря (УкрНЦЕМ) Юлію Котельникову, яка представила проект  “G:S:S” − зупинки майбутнього (“Green” та “Smart”).

Вітаємо з гідним виступом у фіналі конкурсу представників ОДЕКУ, учасників проекту «Екодах» у складі: Шкрум Зоряна, Змієнко Даша, Тимошенко Даниїл, Ігор Буртовий та Любовь Савіних, які представляли проект створення екологічної зони відпочинку на даху університету.

Організаторами конкурсу виступили Одеська Міська Рада, Одеський Національний Політехнічний Університет та Ізраїльський культурний центр в Одесі при підтримці Посольства Ізраїлю.

Новый точечный рисунок 12

diplom

конф


Конкурс «Кращій інноваційний проект»

20 грудня 2017 року відбулось нагородження переможців конкурсу «Кращій інноваційний проект», який був організований Департаментом економічного розвитку Одеської міської ради. В номінації «Краща інноваційна ідея» Одеський державний екологічний університет був представлений двома проектами.

Перший проект «Оптимізація системи поводження з твердими побутовими відходами Одеської промислово-міської агломерації» підготовлений колективом авторів кафедри екології та охорони довкілля у складі Сафранова Т.А., Шаніної Т.П. та Приходько В.Ю.

0-02-05-f8d552af6fd61c3990cca7e932d7b8312b9ccc5ce5e633e454eebb677772c5e8_full

Другий проект під назвою «Розробка автоматизованого приймального комплексу для поводження з відпрацьованими побутовими джерелами живлення» представляла аспірант кафедри економіки природокористування ОДЕКУ, голова Наукового Товариства ОДЕКУ Шуптар Н.Й.

IMG_1647

Захист проектів відбувся 9 листопада 2017 року в Одеській міській раді. Проект «Розробка автоматизованого приймального комплексу для поводження з відпрацьованими побутовими джерелами живлення» посів ІІІ місце серед 17 проектів, що приймали участь у конкурсі. За результатами конкурсу учасники отримали дипломи.

Вітаємо переможців!

IMG_1748 IMG_1758

Міжнародна науково-практична конференція «Соціум і науки про Землю»

З 22 по 24 вересня 2017 року на базі Запорізького національного університету (наказ МОН України № 619 від 21.04.2017 р.) відбулася міжнародна науково-практична конференція «Соціум і науки про Землю».

На конференції були заслухані доповіді експертів секції 22 «Науки про Землю» Наукової ради МОН України, наукових керівників і відповідальних виконавців проектів, що фінансуються МОН України у 2017 році або закінчених у 2015 та 2016 роках.

001 002

На конференції були розглянуті питання проведення наукових досліджень у галузі наук про Землю у вищих навчальних закладах, особливості підготовки наукових проектів, нові методи застосування геологічної, геофізичної та геоінформаційної оцінки природних та техногенних процесів, вивчення екологічного стану територій та раціонального управління ними, актуальні проблеми гідрометеорології.

DSCN3784 DSCN3786
DSCN3878 DSCN3777

Окремі напрями роботи конференції стосувалися створення систем сейсмічної безпеки, інформаційно-аналітичних систем екологічного моніторингу геологічного середовища, поверхневих та ґрунтових вод, ґрунтів, звалищ радіоактивних і високотоксичних відходів.

Одним із завдань конференції було сприяння у обміні цінним науковим досвідом, інтеграції міжгалузевих наукових досліджень, а також посилення міжвідомчого та міжнародного співробітництва, створення міжнаукових та міждисциплінарних проектних наукових колективів.

На пленарному засіданні голова секції 22 «Науки про Землю» Наукової ради МОН України Михайлов Володимир Альбертович відзначив грамотами за активну наукову діяльність та сприяння розвитку науки  ректора ОДЕКУ, д-ра фіз.-мат.н., проф. Степаненка С.М., д-ра геогр.н., проф. Лободу Н.С., д-ра геогр.н., проф. Шакірзанову Ж.Р., д-ра геогр.н., пр.н.с. Іванова С.В., а також прозвітував про роботу, здобутки секції та надав практичні поради та рекомендації для майбутніх керівників і виконавців науково-дослідних робіт.

003

В роботі конференції прийняли активну участь науковці Одеського державного екологічного університету. В секції ГІДРОМЕТЕОРОЛОГІЯ (* Гідрологія суші, водні ресурси, гідрохімія; * Океанологія; * Метеорологія, кліматологія, агрометеорологія; * Фізика атмосфери і гідросфери.) по результатах науково-дослідних робіт за фінансування МОН України (закінчених у 2015 та 2016 роках та проектів, виконання яких продовжується у 2017 році) були заслухані звітні доповіді на теми:

ТЕХНОЛОГИЯ ЧИСЛЕННОГО ОПИСАНИЯ СОСТОЯНИЯ АТМОСФЕРЫ НА ОСНОВЕ МОДЕЛИРУЮЩЕЙ СИСТЕМЫ HARMONIE ДЛЯ РЕШЕНИЯ ПРИКЛАДНЫХ ЗАДАЧ

Науковий керівник: д-р геогр.н., пр.н.с. НДЧ ОДЕКУ Сергій Васильович Іванов

Співавтори: канд.геогр.н. Паламарчук Ю.О., канд.фіз.-мат.н., доц. Рубан І.Г.

МОДЕЛЮВАННЯ ЕКСТРЕМАЛЬНО ВИСОКИХ ПАВОДКІВ НА ТЕРИТОРІЇ ГІРСЬКИХ РІЧОК УКРАЇНИ

Науковий керівник: д-р геогр. н., професор Гопченко Євген Дмитрович

Співавтори: канд. геогр.н., доц. Овчарук В.А., д-р геогр.н., проф. Шакірзанова Ж.Р.,  канд.геогр.н. Гопцій М.В., канд.геогр.н. Траскова А.В., канд.геогр.н. Тодорова О.І., Сербова З.Ф., Швець Н.М.

ПОСУХИ НА ТЕРИТОРІЇ ЗАКАРПАТТЯ: РОЗРАХУНКИ І ПРОГНОЗ

Науковий керівник: д-р геогр. н., професор Гопченко Євген Дмитрович

Співавтори: д-р геогр.н., проф. Семенова І.Г., канд.геогр.н., доц. Овчарук В.А., маг. Тонкошкура В.С., к.геогр.н. Гопцій М.В.

КОМПЛЕКСНЕ УПРАВЛІННЯ ВОДНИМИ РЕСУРСАМИ БАСЕЙНУ КУЯЛЬНИЦЬКОГО ЛИМАНУ ТА ЙОГО ГІДРОЕКОЛОГІЧНИМ СТАНОМ В УМОВАХ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ І КЛІМАТИЧНИХ ЗМІН

Науковий керівник: д-р геогр. н., професор Лобода Наталія Степанівна

Співавтори: д-р геогр.н., проф. Тучковенко Ю.С., канд.геогр.н., доц. Гриб О.М.

РАЗРАБОТКА И ИССЛЕДОВАНИЕ СИСТЕМЫ МЕТЕОРОЛОГИЧЕСКОГО РАДИОЛОКАЦИОННОГО МОНИТОРИНГА ПРИЧЕРНОМОРСКОГО РЕГИОНА УКРАИНЫ И ТРЕБОВАНИЯ К ЕЕ ЭЛЕМЕНТАМ

Науковий керівник: канд.техн.н., доц. Перелигін Борис Вікторович

ОЦІНКА КЛІМАТИЧНИХ РИЗИКІВ ДЛЯ ГАЛУЗЕЙ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНИХ ЗМІН КЛІМАТУ

Науковий керівник: д-р фіз.-мат.н., проф. Степаненко Сергій Миколайович

Відповідальний виконавець: д-р геогр.н., проф. Польовий А.М.

ПРОСТОРОВЕ ДОВГОСТРОКОВЕ ПРОГНОЗУВАННЯ МАКСИМАЛЬНОГО СТОКУ ВЕСНЯНОГО ВОДОПІЛЛЯ В БАСЕЙНІ СЕРЕДНЬОГО ДНІПРА ЗА УМОВ СУЧАСНИХ КЛІМАТИЧНИХ ЗМІН

Науковий керівник: д-р геогр.н., проф. Шакірзанова Жаннетта Рашидівна

Співавтори: канд.геогр.н., доц. Волков А.І., Сербова З.Ф., Щвець Н.М., асп. Докус А.О.

Учасники конференції окрім наукової роботи розширили свій світогляд. Пізнали історію Запорізького національного університету, відвідали екскурсію по ДніпроГЕС, проживали на острові Хортиця, де також відвідали театр-лабораторію «Вій» та унікальний історико-культурний комплекс Запорізьку Січ.

010 sich

1442209313_pogodaРавноденствиеКрім того в ці дні ми святкували 100-річчя з дня першого наукового прогнозу погоди та день осіннього рівнодення.

Висловлюємо подяку організаційному комітету конференції за доброзичливий, гостинний прийом, плідну і пізнавальну співпрацю та радушність зустрічі.
З повагою науковці ОДЕКУ
 

Науковий семінар, щодо розгляду скорегованного проекту зонування НПП “Тузловські лимани”

На виконання листа Одеської обласної державної адміністрації від 06.09.2017р. за № 02/02-31/5606 12 вересня 2017 р. в Одеському державному екологічному університеті (ОДЕКУ) відбувся розширений науковий семінар, на якому розглядався представлений Департаментом екології та природних ресурсів Одеської ОДА та Українським науковим центром екології моря Міністерства екології та природних ресурсів  України відкоригований проект функціонального зонування національного природного парку «Тузловські лимани». Мета проведення семінару полягала у розробці пропозицій та рекомендацій Одеський обласній державній адміністрації, адміністрації національного природного парку щодо цього проекту.

До участі у семінарі були запрошені провідні науковці профільних кафедр ОДЕКУ та Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, а також усі зацікавлені. Інформація про проведення семінару була розміщена на офіційному сайті університету та в соціальних мережах

В роботі семінару прийняли участь біля 40 чол., серед яких 6 докторів наук, 14 кандидатів наук, а також викладачі, науковцітамолоді вчені, які займаються вивченням екологічних проблем Одещини.

Окрім науковців, за власною ініціативою, без права вирішального голосу,в семінарі прийняли участь 11 представників місцевих громад, суб’єктів господарювання, громадських екологічних об’єднань, ЗМІ.

На науковому семінарі з доповідямивиступили т.в.о. директора Департаменту екології та природних ресурсів Одеської ОДА Шатохіна І.В., директор Українського наукового центру екології моря к.геогр.н. Коморін В.М., які відповіли на численні запитання присутніх.

У обговоренні цих доповідей приймали участь:

– Курочкін С.Л – провідний науковий співробітник національного природного парку «Тузловські лимани»;

– Стойловський В.П. – д.б.н., професор, зав. кафедрою зоології ОНУ ім. І.І. Мечникова;

– Саченко С.В. – громадська рада Татарбунар;

– Сербов М.Г. – к.г.н., доцент, проректор ОДЕКУ;

– Бурдужа С.К.- Базар’янський сільський голова;

– Попова О.М. – доцент ОНУ ім. І.І. Мечникова, співробітник національного природного парку «Тузловські лимани»;

– Шекк П.В. – д.б.н., професор, зав. кафедрою водних біоресурсів та аквакультури ОДЕКУ;

– Тучковенко Ю.С. – д.г.н., професор, проректор з наукової роботи ОДЕКУ.

З відеозаписом наукового семінару:

За результатами обговорення доповідей розширений науковий семінар прийняв наступне рішення:

Рішення розширеного наукового семінарувід 12.09.2017г.

з питання «Розгляд скоригованого проекту функціонального

зонування національного природного парку «Тузловські лимани»»

Відповідно до листа Одеської обласної державної адміністрації від 06.09.2017г. № 02/02-31/5606 розширений науковий семінар, проведений в Одеському державному екологічному університеті за участю науковців Одеського державного екологічного університету, Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, Українського наукового центру екології моря Мінприроди України, національного природного парку «Тузловські лимани,представників місцевих громад Татарбунарського району, громадських активістів та ЗМІ, розглянув представлений Департаментом екології та природних ресурсів Одеської ОДА та Українським науковим центром екології моря Мінприроди України відкоригований проект функціонального зонування національного природного парку «Тузловські лимани» та зазначає наступне:

Запропонований відкоригований варіант функціонального зонування національного природного парку «Тузловські лимани»:

1) не порушує вимог Закону України «Про природно-заповідний фонд» до функціонування національних природних парків;

2) відповідає цілям створення національного природного парку «Тузловські лимани», а саме -«збереження, відтворення та раціонального використання унікальних природних комплексів водно-болотних угідь міжнародного значення (Рамсарські водно-болотні угіддя міжнародного значення та об’єкт Смарагдової мережі Європи) як середовища існування водоплавних птахів, а також об’єктів Північного Причорномор’я, що мають важливе природоохоронне, наукове, історико-культурне, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення» (п.2.1. Положення про національний природний парк “Тузловські лимани” в редакції, затвердженої наказом Мінприроди України від 17.05.2017р. № 195);

3) є певним компромісом між завданнями збереження унікальної екосистеми Тузловських лиманів і інтересами життєдіяльності місцевих громад, які проживають на узбережжі лиманів.

У зв’язку з вищевикладеним, розширений науковий семінар рекомендує:

Одеській обласній державній адміністрації:

– узгодити запропонований варіант функціонального зонування національного природного парку «Тузловські лимани» на період не більше 5 років.

– з метою розвитку національного природного парку «Тузловські лимани» та збереження унікальної екосистеми Тузловських лиманів:

а) у найкоротший термін розробити та затвердити Порядок управління гідроекологічним режимом Тузловських лиманів із визначенням, в тому числі, оптимальної кількості, місць розташування, морфометричних характеристик і режиму експлуатації каналів, що з’єднують лимани з Чорним морем і забезпечують сприятливий гідроекологічний режим для збереження і відтворення екосистеми Тузловських лиманів;

б) у найкоротший термін розробитиПоложення про спеціальне використання природних ресурсів Тузловських лиманів в рибогосподарських цілях і для розвитку марикультури в господарських зонах національного природного парку.

Адміністрації національного природного парку «Тузловські лимани»:

– прискорити затвердження проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж території національного природного парку «Тузловські лимани»;

– узгодити із обласним управлінням лісового господарства включення території ДП «Саратське лісове господарство»(«Лебедівський ліс») до зони регульованої рекреаціїнаціонального природного парку «Тузловські лимани»;

– розширити наукові дослідження з метою поліпшення наукової доказової бази щодо функціонального зонування національного природного парку «Тузловські лимани».


Урочисте нагородження вчених Одещини з нагоди Дня науки України

24 травня 2017 року в Будинку вчених міста Одеси відбулося урочисте нагородження вчених Одещини з нагоди Дня науки України, який у 2017 році відзначався 20 травня (третя субота травня – згідно Указу Президента України № 145/97 від 14.02.1997 р.). Привітати зі святом та нагородити вчених за досягнення та внесок в розвиток науки на святковий захід прийшли керівники Одеської області та міста Одеси, голова Південного наукового центру НАН і МОН України академік НАНУ С.А. Андронаті, голова ради ректорів ВНЗ Одеського регіону професор С.М. Степаненко, представники Одеського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України.

Відзначено та нагороджено грамотами і науковців Одеського державного екологічного університету: д.х.н., проф. Кругляка Юрія Олексійовича, академіка АНВШУ, д.геогр.н., проф. Польового Анатолія Миколайовича та колектив авторів кращого інноваційного проекту і переможців у регіональному конкурсі інноваційних проектів д.геогр.н., проф. Лободу Н.С., к.геогр.н., доц. Гриба О.М., д.геогр.н., проф. Тучковенко Ю.С., к.геогр.н., доц. Сербова М.Г., к.геогр.н., доц. Отченаш Н.Д.

Вітаємо вчених ОДЕКУ!

Натхнення та успіхів у наукових дослідженнях!

День науки-1 День науки-2

День науки-4 День науки-3

Грамота Полевой Грамота День науки


Міжнародний науково-практичний семінар з океанології


В термін з 15 по 17 березня 2017 р. в Одеському державному екологічному університеті проходила науково-практична конференція з підведення підсумків Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Протягом декількох місяців конкурсною комісією відбиралися кращі роботи в галузі гідрометеорології з провідних вищих навчальних закладів України. Двадцять дві наукових роботи було визнано найкращими, а їх авторів було запрошено на підсумкову конференцію.

nMbADFvxizU_500x375 nRg7ak_XaH4_500x375

15-16 березня проходила реєстрація учасників в фойє 1-го навчального корпусу ОДЕКУ за підтримки членів Наукового товариства ГМІ та магістрів кафедри гідрології суші. На урочистому відкритті учасників привітали Ректор ОДЕКУ доктор фізико-математичних наук, професор Степаненко С.М., голова науково-практичної конференції доктор географічних наук, професор Тучковенко Ю.С. та директор ГМІ к.геогр.н., доцент Овчарук В.А.

^D89E55DBBB71C3306290A0049E75A878348B5863A1C287B760^pimgpsh_fullsize_distr_500x333

Після обіду учасники відвідали оглядову екскурсію по місту Одеса з досвідченим гідом, членом НТ ОДЕКУ і співробітником СПРУМ Власенко Наталією та головою НТ ГМІ Гарькавенко Євгенією.

IMG_20170315_170325_500x375 IMG_20170315_154140_500x375
Ekskurs_500x375 IMG_20170315_153446_500x375

Наступного дня членами комісії були заслухані наукові доповіді учасників науково-практична конференції за темою своєї роботи. Всі доповіді були дуже цікаві та різнопланові.

^6FD004D515E86153E1753C3DB2BA6C536CE09A6F56AEEED23E^pimgpsh_fullsize_distr_375x563 ^C1B69CAD025547634391A5EFDA01E0497DB620C2D626C6EEF4^pimgpsh_fullsize_distr_375x563 ^09FAC3912129D8F08E0000934A10525B6A9FB862DA7465861B^pimgpsh_fullsize_distr_375x563
^C543C06E2DF8C907A6D7C815BD801DF6CE5F8B9774972D9A3E^pimgpsh_fullsize_distr_375x563 ^62451D10C7E3E4EAF2BB7958DB23493FF7DDE2D098F24B989A^pimgpsh_fullsize_distr_375x563 ^36E435D693F949F7818E1456B1CEF39B221C773193336A80FF^pimgpsh_fullsize_distr_375x563
^38CF8D55F22494AEF2CC185018412BD191EDA558F58D46DF03^pimgpsh_fullsize_distr_375x563 ^9CFF52E9C74A6D94CCD381CA08CECE4ED1A0E6A13BF97EFB3A^pimgpsh_fullsize_distr_375x563

Ввечері Наукове товариство ОДЕКУ запросило учасників на дружню вечерю в приміщенні Екопростору. Зустріч була організована в форматі ігор, які зблизили всіх учасників та дали змогу ближче познайомитися один з одним.

drujnya vecherya_500x375В п’ятницю, 17 березня було урочисто оголошено переможців конкурсу.

За результатами науково-практичної конференції з підведення підсумків

Всеукраїнського конкурсу студентськихнаукових робіт

в області «Гідрометеорологія»

призові місця посіли:

перше місце

магістрант Київського національного університету ім. Тараса Шевченка

Байдюк Тетяна Миколаївна

з роботою

«Біокліматична характеристика міста Києва у літній період»

друге місце

магістрант Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна

Лисенко Олександра Григорівна

з роботою

«Оцінка кліматичних умов на території Харківської області»

магістрант Одеського державного екологічного університету

Пількевич Ірина Миколаївна

з роботою

«Максимальний стік весняного водопілля р. Південний Буг в умовах нестійкого клімату»

третє місце

студент Луцького національного технічного університету

Зубрицький Боглан Сергійович

з роботою

«Дослідження динаміки грози на Волині за архівними даними грозопеленгації мережі Blitzortung.org»

магістрант Одеського державного екологічного університету

Козлов Михайло Олексійович

з роботою

«Водний баланс Хаджибейського лиману»

студент Національного університету цивільного захисту України

Тесленко Вікторія Сергіївна

з роботою

«Оцінка екологічного стану басейну річки Уди в Харківський області»

Щиро дякуємо всім учасникам за їх доповіді та приємну компанію? а організаторам за пророблену роботу.

Чекаємо Вас наступного року!

№ п/п Автор/автори роботи кількість балів місце/номінація ВНЗ
1 Байдюк Тетяна Миколаївна 88,3 перше місце Київській національний університет

імені Тараса Шевченка

2 Лисенко Олександра Григорівна 86,7 друге місце Харківській національний університет

імені В.Н. Каразіна

3 Пількевич Ірина Миколаївна 86,2 друге місце Одеський державний екологічний університет
4 Зубрицький Боглан Сергійович 85,5 третє місце Луцький національний технічний університет
5 Козлов Михайло Олексійович 83,3 третє місце Одеський державний екологічний університет
6 Тесленко Вікторія Сергіївна 82,6 третє місце Національний університет цивільного захисту України
7 Дмітрієв Святослав Станіславович 82,4 за високий науковий рівень доповіді Харківській національний університет

імені В.Н. Каразіна

8 Попова Лідія Олегівна 79,6 за високий науковий рівень доповіді Одеський державний екологічний університет
9 Никифорова Юлія Андріївна

Корабліна Анна Володимирівна

79,5 за розвиток екологічних досліджень в гідрометеорології Харківський національний автомобільно-дорожній університет
10 Білогорська Альона Олегівна 76,7 за кращу доповідь у галузі морської метеорології Національний університет

“Одеська морська академія”

11 Колода Анна Іванівна

Тьошина Лідія Олегівна

75,5 за розвиток прикладних аспектів в гідрометеорології Придніпровська державна академія будівництва та архітектури
12 Дубравіна Владислава Олександрівна 75,0 за розвиток прикладних аспектів в гідрометеорології Одеський національний морський університет
13 Боженко Альбіна Андріївна Татьяненко Марина Олександрівна 73,9 за розвиток прогностичних досліджень в гідрометеорології Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка
14 Манукян Влад Маргарович 73,0 за використання ІТ технологій у гідрометеорології Чернівецький національний університет

імені Юрія Федьковича

15 Надемська Тамара Михайлівна 69,4 за розвиток прогностичних аспектів в гідрометеорології Київській національний університет імені Тараса Шевченка
16 Ільченко Ірина Миколаївна 65,6 за розвиток прикладних аспектів в гідрометеорології Чернівецький національний університет

імені Юрія Федьковича

17 Бойко Аліна Олексіївна

Іванько Ольга Ігорівна

63,9 за розвиток кліматичних досліджень Придніпровська державна академія будівництва та архітектури
18 Кулік Ірина Сергіївна 50,0 Одеський національний морський університет
19 Безнощенко Борис Миколайович 50,0 Київській національний університет імені Тараса Шевченка
20 Топчий Станіслав Олегович 50,0 Національний університет “Одеська морська академія”
21 Гавриш Анна Вікторівна 50,0 Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара
22 Вудвуд Марина Іванівна 50,0 Чернівецький національний університет

імені Юрія Федьковича


22-23 березня 2017 року на базі гідрометеорологічного інституту Одеського державного екологічного університету відбулася видатна подія в історії гідрометеорологічної галузі України – Перший Всеукраїнський Гідрометеорологічний З’їзд, який проводиться за ініціативою Одеського державного екологічного університету, Українського метеорологічного товариства та Українського гідрометеорологічного центру. В роботі з’їзду взяли участь керівники центральних та обласних підрозділів гідрометслужби України, представники керівництва Державної служби України з надзвичайних ситуацій, керівники гідрометеорологічних підрозділів Збройних Сил України, науковці НАН України та вищих навчальних закладів, зарубіжні гості з 8 країн.

Перший Всеукраїнський Гідрометеорологічний з’їзд проходив у дні міжнародних гідрометеорологічних свят – Всесвітнього Дня води (22 березня) та Всесвітнього Дня метеорології (23 березня), які були започатковані Організацією Об’єднаних Націй з метою підкреслення виключно важливої ролі та місця гідрометеорологічних служб у житті людства.

З’їзд також розпочав низку заходів, присвячених святкуванню 85-річчя Одеського державного екологічного університету.

Більше ніж 150 делегатів з’їзду обговорювали основні наукові, прикладні та виробничі проблеми у сфері гідрометеорологічної безпеки України, забезпечення сталого економічного та соціального розвитку України в умовах змін клімату, які все сильніше впливають на добробут людей і економіку України, а також проблеми гідрометеорологічної освіти.

Програма з‘їзду за тематикою охоплювала такі основні напрями:

 1. Методологічні проблеми розвитку гідрометеорології як складової наук про Землю;
 2. Організаційні проблеми у сфері гідрометеорологічної діяльності;
 3. Шляхи забезпечення гідрометеорологічної безпеки держави,
 4. Роль гідрометеорології у вирішенні проблем загальнодержавного та регіонального розвитку, а також адаптації до змін клімату, що відбуваються;
 5. Сучасні методи і технології гідрометеорологічних досліджень;
 6. Інноваційні точки росту гідрометеорології;
 7. Гідрометеорологічна освіта в Україні: проблеми та перспективи.

З’їзд прийняв розгорнуте рішення, яке має стати дороговказом на найближчі п’ять років розвитку гідрометеорологічної галузі та вищої гідрометеорологічної освіти України. Крім того, були прийняті декілька звернень до центральних органів виконавчої влади щодо невідкладних заходів із забезпечення гідрометеорологічної безпеки України

Під час роботи З‘їзду також було створено всеукраїнську громадську організацію «Українське метеорологічне та гідрологічне товариство» як члена Європейського метеорологічного товариства. Головою товариства було обрано ректора Одеського державного екологічного університету, проф. Степаненка С.М.

17362801_1357524950952484_8318024954797822406_n

20170323_110726_s 17457912_1300136763408334_4594270177479729189_n
17362363_1357324994305813_1534422632221100293_n 17362816_1357325454305767_2078213917496470007_n
20170322_150317_s 20170323_140148_s
DSC_0139_1 DSC_0168_1
DSC_0141_1 DSC_0017_1

В період 22-23 березня 2017 року в Одеському державному екологічному університеті відбудеться Перший Всеукраїнській гідрометеорологічний з’їзд.

Метою З’їзду є обговорення основних наукових, прикладних та виробничих проблем у сфері гідрометеорологічної діяльності для забезпечення сталого економічного та соціального розвитку України в умовах змін клімату.

Робота З’їзду планується за такими напрямами:

 • Методологічні проблеми розвитку гідрометеорології як складової наук про Землю;
 • Організаційні проблеми у сфері гідрометеорологічної діяльності;
 • Роль гідрометеорології у вирішенні проблем загальнодержавного та регіонального розвитку, а також адаптації до змін клімату, що відбуваються;
 • Сучасні методи та технології гідрометеорологічних досліджень;
 • Інноваційні точки розвитку гідрометеорології;
 • Гідрометеорологічна освіта в Україні: проблеми та перспективи.

Організаційний внесок за участь у З’їзді складає 250 грн.

Важливі дати З’їзду

24.01.17 р. останній день подання заявки на участь у З’їзді

31.01.17 р. останній день подання тез доповідей

10.02.17 р. розсилка програми З’їзду

21.03.17 р. заїзд та реєстрація учасників З’їзду

22-23.03.2017 р. пленарне та секційні засідання З’їзду

Більш детальну інформацію наведено в інформаційному листі.


В термін з 15 по 17 березня 2017 р. в Одеському державному екологічному університеті проходила науково-практична конференція з підведення підсумків Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Протягом декількох місяців конкурсною комісією відбиралися кращі роботи в галузі гідрометеорології з провідних вищих навчальних закладів України. Двадцять дві наукових роботи було визнано найкращими, а їх авторів було запрошено на підсумкову конференцію.

nMbADFvxizU_500x375 nRg7ak_XaH4_500x375

15-16 березня проходила реєстрація учасників в фойє 1-го навчального корпусу ОДЕКУ за підтримки членів Наукового товариства ГМІ та магістрів кафедри гідрології суші. На урочистому відкритті учасників привітали Ректор ОДЕКУ доктор фізико-математичних наук, професор Степаненко С.М., голова науково-практичної конференції доктор географічних наук, професор Тучковенко Ю.С. та директор ГМІ к.геогр.н., доцент Овчарук В.А.

^D89E55DBBB71C3306290A0049E75A878348B5863A1C287B760^pimgpsh_fullsize_distr_500x333

Після обіду учасники відвідали оглядову екскурсію по місту Одеса з досвідченим гідом, членом НТ ОДЕКУ і співробітником СПРУМ Власенко Наталією та головою НТ ГМІ Гарькавенко Євгенією.

IMG_20170315_170325_500x375 IMG_20170315_154140_500x375
Ekskurs_500x375 IMG_20170315_153446_500x375

Наступного дня членами комісії були заслухані наукові доповіді учасників науково-практична конференції за темою своєї роботи. Всі доповіді були дуже цікаві та різнопланові.

^6FD004D515E86153E1753C3DB2BA6C536CE09A6F56AEEED23E^pimgpsh_fullsize_distr_375x563 ^C1B69CAD025547634391A5EFDA01E0497DB620C2D626C6EEF4^pimgpsh_fullsize_distr_375x563 ^09FAC3912129D8F08E0000934A10525B6A9FB862DA7465861B^pimgpsh_fullsize_distr_375x563
^C543C06E2DF8C907A6D7C815BD801DF6CE5F8B9774972D9A3E^pimgpsh_fullsize_distr_375x563 ^62451D10C7E3E4EAF2BB7958DB23493FF7DDE2D098F24B989A^pimgpsh_fullsize_distr_375x563 ^36E435D693F949F7818E1456B1CEF39B221C773193336A80FF^pimgpsh_fullsize_distr_375x563
^38CF8D55F22494AEF2CC185018412BD191EDA558F58D46DF03^pimgpsh_fullsize_distr_375x563 ^9CFF52E9C74A6D94CCD381CA08CECE4ED1A0E6A13BF97EFB3A^pimgpsh_fullsize_distr_375x563

Ввечері Наукове товариство ОДЕКУ запросило учасників на дружню вечерю в приміщенні Екопростору. Зустріч була організована в форматі ігор, які зблизили всіх учасників та дали змогу ближче познайомитися один з одним.

drujnya vecherya_500x375В п’ятницю, 17 березня було урочисто оголошено переможців конкурсу.

За результатами науково-практичної конференції з підведення підсумків

Всеукраїнського конкурсу студентськихнаукових робіт

в області «Гідрометеорологія»

призові місця посіли:

перше місце

магістрант Київського національного університету ім. Тараса Шевченка

Байдюк Тетяна Миколаївна

з роботою

«Біокліматична характеристика міста Києва у літній період»

друге місце

магістрант Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна

Лисенко Олександра Григорівна

з роботою

«Оцінка кліматичних умов на території Харківської області»

магістрант Одеського державного екологічного університету

Пількевич Ірина Миколаївна

з роботою

«Максимальний стік весняного водопілля р. Південний Буг в умовах нестійкого клімату»

третє місце

студент Луцького національного технічного університету

Зубрицький Боглан Сергійович

з роботою

«Дослідження динаміки грози на Волині за архівними даними грозопеленгації мережі Blitzortung.org»

магістрант Одеського державного екологічного університету

Козлов Михайло Олексійович

з роботою

«Водний баланс Хаджибейського лиману»

студент Національного університету цивільного захисту України

Тесленко Вікторія Сергіївна

з роботою

«Оцінка екологічного стану басейну річки Уди в Харківський області»

Щиро дякуємо всім учасникам за їх доповіді та приємну компанію? а організаторам за пророблену роботу.

Чекаємо Вас наступного року!

№ п/п Автор/автори роботи кількість балів місце/номінація ВНЗ
1 Байдюк Тетяна Миколаївна 88,3 перше місце Київській національний університет

імені Тараса Шевченка

2 Лисенко Олександра Григорівна 86,7 друге місце Харківській національний університет

імені В.Н. Каразіна

3 Пількевич Ірина Миколаївна 86,2 друге місце Одеський державний екологічний університет
4 Зубрицький Боглан Сергійович 85,5 третє місце Луцький національний технічний університет
5 Козлов Михайло Олексійович 83,3 третє місце Одеський державний екологічний університет
6 Тесленко Вікторія Сергіївна 82,6 третє місце Національний університет цивільного захисту України
7 Дмітрієв Святослав Станіславович 82,4 за високий науковий рівень доповіді Харківській національний університет

імені В.Н. Каразіна

8 Попова Лідія Олегівна 79,6 за високий науковий рівень доповіді Одеський державний екологічний університет
9 Никифорова Юлія Андріївна

Корабліна Анна Володимирівна

79,5 за розвиток екологічних досліджень в гідрометеорології Харківський національний автомобільно-дорожній університет
10 Білогорська Альона Олегівна 76,7 за кращу доповідь у галузі морської метеорології Національний університет

“Одеська морська академія”

11 Колода Анна Іванівна

Тьошина Лідія Олегівна

75,5 за розвиток прикладних аспектів в гідрометеорології Придніпровська державна академія будівництва та архітектури
12 Дубравіна Владислава Олександрівна 75,0 за розвиток прикладних аспектів в гідрометеорології Одеський національний морський університет
13 Боженко Альбіна Андріївна Татьяненко Марина Олександрівна 73,9 за розвиток прогностичних досліджень в гідрометеорології Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка
14 Манукян Влад Маргарович 73,0 за використання ІТ технологій у гідрометеорології Чернівецький національний університет

імені Юрія Федьковича

15 Надемська Тамара Михайлівна 69,4 за розвиток прогностичних аспектів в гідрометеорології Київській національний університет імені Тараса Шевченка
16 Ільченко Ірина Миколаївна 65,6 за розвиток прикладних аспектів в гідрометеорології Чернівецький національний університет

імені Юрія Федьковича

17 Бойко Аліна Олексіївна

Іванько Ольга Ігорівна

63,9 за розвиток кліматичних досліджень Придніпровська державна академія будівництва та архітектури
18 Кулік Ірина Сергіївна 50,0 Одеський національний морський університет
19 Безнощенко Борис Миколайович 50,0 Київській національний університет імені Тараса Шевченка
20 Топчий Станіслав Олегович 50,0 Національний університет “Одеська морська академія”
21 Гавриш Анна Вікторівна 50,0 Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара
22 Вудвуд Марина Іванівна 50,0 Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

 


З 10 по 13 жовтня 2016 року відбулася нарада-семінар керівників і спеціалістів гідрометеорологічних організацій з морського розділу робіт

Среди участников семінару были: керівники та спеціалісти УкрГМЦ, ГМЦ ЧАМ, Донецького РЦГМ, Запорізького, Миколаївського, Херсонського ЦГМ, Дунайської ГМО, ОДЕКУ, УкрНЦЕМ

Відкрили семінар директор ГМЦ ЧАМ В.М. Ситов, ректор ОДЕКУ С.М. Степаненко і зам. директора ГМЦ України А. Л. Прокопенко.

Було представлено 47 наукових доповідей в яких відображено сучасний стан гідрометеорологічної науки, нові можливості і поточні складнощі роботи на мережі, а також пропозиції щодо їх поліпшення.

Крім професорсько-викладацького складу ОДЕК в залі були присутні вчені ВНЗ і наукових організацій Одеси, аспіранти та студенти старших курсів.

2016_10100000_450x338 2016_10100002_450x338
2016_10100005_450x329 2016_10100006_450x329
2016_10100024_450x338 2016_10100020_450x335
2016_10100022_450x319 2016_10100021_450x304
2016_10100023_450x286 2016_10100017_450x269
2016_10100019_450x347 2016_10100018_450x338
2016_10100025_450x338 2016_10100026_450x342
2016_10100029_450x320 2016_10110012_450x338
2016_10100003_338x451 2016_10110008_338x451
2016_10100030_338x430 2016_10110011_338x451

 

2016_10100013_338x383 2016_10100009_338x487 2016_10100011_338x451

 


З 14 по 16 вересня 2016 року на базі кафедри водних біоресурсів та аквакультури Одеського державного екологічного університету пройшла ІХ міжнародна іхтіологічна науково-практична конференція «Сучасні проблеми теоретичної і практичної іхтіології».

У роботі конференції взяли участь фахівці з України, Білорусії, Молдови, Казахстану, Польщі, Туреччини, Нідерландів, Німеччини, Грузії.

Пленарні засідання відбувались 14-15 вересня 2016 р. У роботі секцій взяли участь відомі професори: Сондак В.В. «Стан та проблеми відтворенні аборигенної іхтіофауни Західнобузько-Припятського гідроекологічного коридора», Демченко В.О. «Представленість риб в акваторіях Смарагдової мережі України», Мошу А.Я., Тромбицкий И.Д. «Материалы к разнообразию паразитических протистов черноморской атерины, Atherina pontica (Eichwald, 1831), водоёмов Дунайско-Днестровского междуречья», Слуквин А.М. «Использование метода ISSRPCR для оценки видовой и популяционной структуры у производителей стерляди (ACIPENSERRUTHENUSL.)» та багато інших.

В рамках конференції під патронатом і за участю Всесвітнього фонду природи WWF проведено круглий стіл «Стан популяції осетрових в Україні, стан, шляхи охорони і збереження» (доповідачі:Гозан Наталя – Експерт Всесвітнього Фонду Природи (WWF) в Україні; Гоч Інна – Експерт Всесвітнього Фонду Природи (WWF) в Україні; Пилипенко Юрій – д.с-г.н., професор, зав. кафедри екології та сталого розвитку Херсонського державного аграрного університету; Демченко Віктор – д.б.н., завідувач Міжвідомчої лабораторії моніторингу екосистем Азовського басейну ІМБ і МДПУ ім. Б. Хмельницького, Худий Олексій – к.б.н., доцент кафедри біохімії і біотехнології Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, Куцоконь Юлія – к.б.н., с.н.с. Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена)

16 вересня 2016 року відбувся виїзд учасників конференції до Нижньодністровського національного природного парку.

Загальна кількість учасниківв роботі конференції становить 182 особи, з них: представників ВНЗ України (Національний університет біоресурсів і природокористування України, Херсонський державний аграрний університет, Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького, Житомирський державний університет імені Івана Франка та ін.) – 30 осіб, академічної та галузевої наук (Державне агентство рибного господарства України, Інститут рибного господарства НААН, Інститут Рибного господарства та екології моря, Институт генетики и цитологии НАН Беларуси,Институт проблем криобиологии и криомедицины НАН Украины,Центр по исследованию водныхгенетических ресурсов “AcvaGenResurs» та інші) – 48 осіб, студентів – 104 особи.


Triple-Helix Conference, Budapest 19-20.07.2016

The Triple-Helix Conference, головна мета цієї конференції – підтримка розвитку взаємовідносин у біоекономіці Дунайського регіону, за допомогою потрійного взаємозв’язку між представниками організацій різних сфер діяльності.

Конференція проводилась у Будапешті, 19-20 липня 2016 року.

Конференція, “brokerage event” та “4th clustering workshop” – це головні події заходу. Головна мета проекту полягала в наданні підтримки моделі університет-бізнес-уряд (потрійний взаємозв’язок), щоб сприяти створенню і  розвитку партнерських відносин у біоекономіці, вирішенні соціальних проблем у  в області продовольчої безпеки, сталого розвитку сільського та лісового господарства, дослідженні води, біоекономіці.

Конференція була організована Регіональним центром з питань інформації та наукового розвитку (RCISD, Угорщина), у співпраці з Центрально-європейскою ініціативою (CEI, Італія) та Steinbeis – Donau – Zentrum (Німеччина).

Приймали участь близько 130 представників наукових організацій, промисловості та державних секторів. Було представлено понад 90 організацій з 16 країн світу: Албанія, Австрія, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Чехія, Німеччина, Угорщина , Молдова , Румунія, Сербія, Словаччина, Швеція, Україна та Великобританія.

Україну представляли молоді вчені Одеського державного екологічного університету, начальник відділу з комерціалізації науково-технічних розробок – Рикін Іван та аспірант кафедри гідрології суші – Тодорова Олена

Під час конференції також проводились короткі презентації проектів, серед доповідачів були: Рикін Іван з темою доповіді “Bring back to life the Danube Region” та Тодорова Олена з темою доповіді “Natural disasters by floods in Ukraine and their probabilistic estimation”.

sertifikat-akreditaciya-odeku

sertifikat-akreditaciya-odeku sertifikat-akreditaciya-odeku

sertifikat-akreditaciya-odeku

 


25.07.2016 р. відбудеться науковий семінар: “Вимірювання, моделювання та прогноз забруднення морських і річкових систем прибережної зони Японії після аварії на АЕС Фукусіма”.

Семінар проводять представники університету Фукусіми та Агентства атомної енергії Японії.

Керівник семінару – проф. університету Фукусіми Железняк Марк Йосипович.

 

Запрошуються: співробітники профільних кафедр, студенти, магістри, аспіранти та усі бажаючі.

 

Початок роботи семінару: 25.07.2016 о 14.00 годині.

Місце проведення: 213 (2 корп.) ауд.


Поздоровляємо завідуючого кафедрою агрометеорології та агрометпрогнозів Одеського державного екологічного університету, д.геогр.н., професора Польового Анатолія Миколайовича з обранням 18.06.2016 р. дійсним членом (академіком) Академії наук вищої школи України по аграрному відділенню та призначенням йому довічної державної стипендії для видатних діячів науки (наказ МОН України від 03.06.2016 р. № 615).


Поздоровляємо колектив науковців нашого університету, який став переможцем регіонального конкурсу інноваційних проектів, присвяченого Дню науки України, у номінації “Кращий інноваційний екологічний проект”.
Від університету на конкурс було представлено 5 інноваційних наукових проектів, з якими можна ознайомитись на сайті у розділі “Роботодавцям”.

sertifikat-akreditaciya-odeku


 

Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on TwitterPrint this pageEmail this to someone