ОДЕКУ на Форумі «Шовковий шлях 2018: Україна-Китай»

logo_odeku

14-15 червня 2018 р. Одеський державний екологічний університет був представлений на I Міжнародному культурно-освітньому форумі «Шовковий шлях 2018: Україна-Китай», який проходив у Національному авіаційному університеті в Києві. Честь представляти ОДЕКУ мав начальник відділу міжнародних зв’язків О.В. Шаблій.

Участь 46 провідних закладів вищої освіти України та 11 університетів Китаю створила унікальні можливості для встановлення ділових зв’язків та обміну інформацією.

Під час обговорення напрямків подальшого розвитку українсько-китайського співробітництва проф. Янь Чунь Хуа, ректор університету Ланьчжоу, академік Національної Академії наук Китайської Народної Республіки, який очолював Китайську делегацію, запропонував низку конкретних заходів, спрямованих на розвиток співпраці між китайськими та українськими закладами вищої освіти.

Серед таких пропозицій були названі: організація довгострокових проектів, у рамках яких спільно будуть працювати групи фахівців і студентів з України та Китаю; обмін ученими (професорами, лекторами, дослідниками); обмін і підготовка студентів (включаючи магістрів та кандидатів наук); проведення наукових досліджень і впровадження їх результатів; забезпечення загальних дослідницьких робіт і підготовки здобувачів у рамках роботи над магістерськими й кандидатськими дисертаціями; організація, проведення та участь у симпозіумах, конференціях, семінарах; обмін досвідом, навчально-методичними матеріалами, документацією та інформацією з напрямків університетів; розробка й організація дистанційного навчання; взаємодопомога в пошуку подальших наукових контактів та партнерів у Китаї та Україні.

У результаті переговорів було досягнуто домовленості про підписання меморандумів про співробітництво ОДЕКУ з 11 університетами КНР, зокрема, Південно-Західним Університетом, Університетом Ланьчжоу, Університетом Джаотонг в Сіані та Науково-технологічним університетом в Чунціні.

За підсумками заходу, Одеський державний екологічний університет був нагороджений почесним сертифікатом гостей Форуму, а О.В. Шаблій – почесним званням «амбасадор з освіти».

IMG_7606_1 IMG_7611_1
IMG_7603_1 IMG_7633_1