П’ятиденна екологічна експедиція на базі Одеського обласного гуманітарного центру

e-kovospitanie4

Не дивлячись на те, що літо – це пора відпочинку, представники Одеського державного екологічного університету продовжують розповсюджувати екологічне виховання серед учнівської молоді. І цього літа це було здійснено у якісно новому форматі.

Для учнів 9-10х класів Юридичного ліцею вдруге організовується п’ятиденна екологічна експедиція, яка цього року проходила на базі Одеського обласного гуманітарного центру, що знаходиться поблизу с. Харитоновка Балтинського району Одеської області та при безпосередній участі керівників центру – Чвикової Людмили Василівни та Задерея Олександра Вікторовича. Цьогорічна експедиція носила екологічний характер, і з метою насичення програми екологічною складовою викладачами Одеського Юридичного ліцею було запрошено представників ОДЕКУ, а саме:

– завідуючу сектором профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю – Докус Ангеліну Олександрівну;

– випускника Одеського державного екологічного університету, керівника студентського креативного простору ОДЕКУ Ecoprostir – Михайленка Владислава.

На протязі 5-ти днів учні приймали участь у пішій експедиції в Монастирське урочище, походах, в байрачному лісі вивчали історію флори та фауни Одеської області, вчилися були одним цілим з природою. Адже учасники експедиції знаходилися в умовах, максимально наближених до природних: джерельна вода, абсолютна віддаленість від міських умов та благ, приготування їжі на вогнищі тощо.

0

Вже з другого дня експедиції почалася насичена програма для учнів. І, навіть не дивлячись на те, що погодні умови внесли деякі корективи у плани експедиції, це не стало на заваді для того, щоб провести час максимально ефективно, захоплююче та екологічно!

Родзинкою експедиції став конкурс екологічних проектів, направлених на вирішення проблеми пластикової упаковки та впровадження її екологічної альтернативи. Учні підійшли до питання дуже креативно, проявили раціоналізаторські здібності і навіть представили макети своїх екологічних пакетів. Внаслідок того, що всі проекти були на дуже високому рівні, членами журі конкурсу було прийнято рішення присвоїти перемогу всім учасниками і розділити призи порівну.

Також для студентів ліцею Владиславом було проведено курс з ораторської майстерності, який носив цілком практичних характер. Учні практикувалися у чіткості та виразності своєї мови, відпрацювали складні скоромовки та застосували отриманні знання на практиці, підготувавши власні виступи-презентації. Для кожного учасника було залишено матеріали, які допоможуть учням продовжити покращувати свої навички ораторської майстерності в домашніх умовах.

Кожен день експедиції був особливий та насичений, і особливим його робило єднання з природою. За 5 днів без благ цивілізації учасники експедиції навчилися по іншому розуміти процеси і явища, які відбуваються навколо. А приготування їжі на багатті робило атмосферу між учасниками фактично сімейною. Командна робота, підтримка та спільні вечори біля вогнища – це те, що можна відчути лише поодаль від місткої метушні.

В заключний день експедиції біля багаття було організовано поетичний вечір, на якому учасники експедиції читали свої улюблені та авторські вірші. Емоції, які панували того вечора, неможливо передати словами – були і сльози, і посмішки, і почуття… Можна сміливо сказати, що за час експедиції учні та викладачі стали рідними один одному, і доказом тому є продовження спілкування після приїзду додому.

Окремо хотілося би відмітити професіоналізм викладачів, які організували експедицію. Це, перш за все, Наталія Володимирівна Большая, яка дійсно має великий досвід та професіоналізм у організації експедицій, а також вміє бути для учнів і викладачем, і другом, і другою мамою. Також слід відмітити викладача біології Федорову Тетяну Анатоліївну, яка у захопливій формі змогла познайомити учнів з флорою Одеської області.

А ми продовжуємо відкривати нові формати розповсюдження екологічного виховання! Ще один експеримент завершено вдало, і палаючі очі учнів та тісні узи дружби, які зародилися у експедиції, яскравий тому доказ!

21

1_1_1 26
1_1 1_6
1_2 1_7

Долучайтеся до нас, далі – більше!

До зустрічі!