Перегляд вистави «Запорожець за Дунаєм» студентами-екологами

мiнiатюра

21 листопада  2017 року  студенти  гр.ЕК-35, ПЕ-34, Е-31, ЕГ-33, МСГ-13 під  керівництвом доц. Троян А.О.  відвідали  Одеський академічний український музично-драматичний театр імені В. Василька, виставу «Запорожець за Дунаєм». Це перша українська народна опера, де вперше в історії України народні пісня і танець вийшли на театральний кін. За жанром, визначеним автором, — це комічна опера, сповнена щедрого українського гумору, в якій діють колоритні народні персонажі, звучать українські мелодії (прекрасні пісні-арії, дуети, хори).

…Після ліквідації за наказом імператриці Катерини II в 1775 році Запорізької Січі частина запорожців опинилася в турецькій неволі — за Дунаєм. Вистава переносить глядача у володіння турецького султана, який частенько,  переодягнувшись в одяг простої людини, гуляє своїми землями. Одного разу під час прогулянки султан зустрів запорізького козака Івана Карася і запросив його в гості. Карась, не здогадуючись, у кого він гостює, випросив у султана вільну собі та всім задунайським запорожцям…

Комедійні ситуації, щирий і доброзичливий гумор, народні характери, створені блискучим акторським ансамблем, прекрасна музика, пронизана українським національним колоритом і мелодійністю, гармонійне звучання театрального оркестру під керуванням диригента Ігоря Чернецького — все це довгі роки робить музичну виставу «Запорожець за Дунаєм» справжньою окрасою сцени Одеського українського музично-драматичного театру.

Від дня прем’єри вистави роль-партію Івана Карася виконує народний артист України Анатолій Дриженко, роль-партію Султана — Олег Руссол. Прем’єра вистави відбулася 9.06.1983 під час гастролей театру в м.Свердловську.

IMG_20171121_193447 IMG_20171121_193645

IMG_20171121_193839