Перший етап ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика в університеті

мініатюра

Цього року ХVІІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика розпочався традиційно 9 листопада – в День української писемності та мови. Він має на меті підвищення статусу української мови як державної, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

15 листопада в університеті відбувся перший етап ХVІІІ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.

IMG_20171115_143720 IMG_20171115_150417

На початку студенти переглянули презентацію «Цікаві факти про українську мову», підготовану старшим викладачем кафедри українознавства та соціальних наук Мирошниченко М.І., а потім розпочали виконання конкурсних завдань.

У Конкурсі брали участь:

1. Перендішлі Діана Віталіївна – група ГО-31а
  2. Волкова Есфір Юріївна – група ГО-31б
  3. Гоян Юлія Олександрівна – група ГО-31а
  4. Поліщук Вікторія Юріївна – група У-31
  5. Марініна Ксенія Олександрівна – група ГО-31б
  6. Кулачок Катерина Володимирівна – група ЕГ-33
  7. Плотнікова (Степанова) Карина Геннадіївна – група ВБ-31
  8. Хархан Вікторія Вікторівна – група ЕП-35
  9. Масловський Євген Олександрович – група МСГ-13
  10. Тицька Анастасія Олегівна – група СТ-13
  11. Карачан Вероніка Юріївна – група СТ-13
  12. Кушнір Віталіна Вікторівна – група ЕП-35

Учасники змагання уважно й зосереджено виконували письмові завдання. Та перемога залежала і від вдалого усного виступу, до якого студенти мали підготуватися за декілька хвилин, реалізовуючи свої вміння побудови розгорнутих висловлювань різноманітної тематики.

IMG_0217

IMG_0212

IMG_0221

За підсумками першого етапу XVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, журі, до складу якого ввійшли викладачі кафедри українознавства та соціальних наук Троян А.О., Глушкова Н.М., Мирошниченко М.І., Кантаржи Н.І., було визначено переможців:

І місце посів студент Ткачук В.Б. (гр. К-31);

ІІ місце зайняла студентка Слободяник К. (гр. МК-35);

IІІ місце розділили між собою студенти Сайгутіна І.В. (гр.К-32) та Штокайло Р. (гр.Г-31).

За життя Петро Яцик твердив, що не варто слізно нарікати на злих ворогів, які нищили нашу мову, звинувачували одне одного в недостатньому патріотизмі, – це шлях у нікуди.

Тож бажаємо кожному досягти вершин у нелегкій праці оволодівання українською мовою!