Перший Всеукраїнський профорієнтаційний семінар «Професія майбутнього»

depositphotos_11926722-stock-illustration-eco-sign-with-leafs

9 грудня 2020 року Одеським державним екологічним університетом було проведено унікальний захід – Перший Всеукраїнський профорієнтаційний семінар«Професія майбутнього», який пройшов у форматі ЗУМ-конференції.

Метою заходу була якісна профорієнтаційна підготовка абітурієнтів в умовах змін, пов’язаних із карантинними заходами, а цільовою аудиторією, відповідно, стали абітурієнти та їх батьки, викладачі, відповідальні за профорієнтацію у школі, а також просто зацікавлені учні.

29 3(1)
20 21

Приємно констатувати, що у заході прийняли участь учасники з таких міст, як Одеса, Київ, Суми, Львів, Запоріжжя, Херсон, Чернівці та Житомир, а також представники наступних областей:

• Одеська обл. – м. Білгород-Дністровський, смт Таірове, смт Раухівка, с. Загнітків, с. Випасне, с. Ліски, с. Богунове;
  • Черкаська обл. – м. Умань;
  • Херсонська обл. – смт Верхній Рогачик, смт Білозерка;
  • Вінницька обл. – смт Тиврів, с. Городківка;
  • Луганська обл. – м. Білолуцьк;
  • Полтавська обл. – м. Кременчук.

Спікерами семінару стали справжні професіонали у сфері професійного орієнтування та вищої освіти, а саме:

Першим виступав перший проректор Одеського державного екологічного університету Сербов Микола Георгійович, який розповів учням про специфіку вступної компанії в умовах переходу на дистанційну форму подачі документів. Нажаль, через проблеми зі зв’язком, частину презентації Миколи Георгійовича довелося делегувати іншому спікеру, але ми переконані, що це не стало суттєвим недоліком для учасників, і вони отримали всю необхідну інформацію з цього питання.

5

Наступним спікером стала деканка Природоохоронного факультету ОДЕКУ Чугай Ангеліна Володимирівна, яка розповіла про специфіку вступу та навчання на природоохоронному факультеті, можливості реалізації студентського потенціалу, участі у олімпіадах та конкурсах. Інформація була дуже корисна та актуальна, адже природоохоронний факультет ОДЕКУ є дійсно одним з передових в Україні зі спеціальності «Екологія».

9

Далі виступила директорка Гідрометеорологічного інституту ОДЕКУ Овчарук Валерія Анатоліївна, яка розповіла про актуальність навчання у гідрометеорологічному інституті, можливості професійної реалізації студентів та безумовну унікальність гідрометеорології та кліматології у ОДЕКУ. Інформація стане у нагоді абітурієнтам під час вибору майбутньої спеціальності, адже гідрометеорологічний факультет є дійсно унікальним не лише в Україні, а і на всьому пострадянському просторі.

13

Наступним спікером стала деканка Факультету комп’ютерних наук, управляння та адміністрування ОДЕКУ Коваленко Людмила Борисівна, яка розповіла про вступ та захопливе навчання на цьому факультеті. Варто відмітити, що презентована Людмилою Борисівною інформація викликала великий інтерес, адже студенти факультету завжди є активними учасниками міжнародних стажувань на програм подвійних дипломів, а також переможцями всеукраїнських та міжнародних олімпіад та конкурсів за фахом.

17

Після цього з презентацією та відповідями на питання учасників в анкетах виступила завідуюча Підготовчим відділенням ОДЕКУ Кирнасівська Наталія Василівна, яка розповіла про основні лайфхаки при вступі у ЗВО, які гарантовано  допоможуть набрати додаткові бали до рейтингу. Така інформація дуже зацікавила учасників, змусила їх проявити активність та ставити цікаві та актуальні питання спікеру. Сподіваємося, після цього у учасників не виникне питань щодо того, як надрати додаткові бали при вступі.

23

Наступним став виступ директорки Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів ОДЕКУ Монюшко Марини Михайлівни, яка розповіла про специфіку дистанційного навчання в університетах, зокрема – в ОДЕКУ. Інформація стала абсолютно новою для учасників семінару і стане у нагоді всім при виборі форми навчання в університеті.

33

Після цього з захопливою презентацією виступила завідуюча Сектором профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю ОДЕКУ Докус Ангеліна Олександрівна, яка розповіла про неформальну освітню складову в ОДЕКУ та ініціативи для учнівської молоді, які ініціює та реалізовує університет. Така інформація є дуже важливою, адже неформальна освіта – важлива складова якісної освіти.

40

Відмітимо, що модератором та одним із спікерів семінару ставаспірант кафедри екології та охорони довкілля ОДЕКУ, експерт 10 ГЕР Національного агентства із оцінки якості вищої освіти Владислав Михайленко, який завершив семінар пізнавальним тренінгом «Етикет листування з ЗВО», в якому показав топ-5 невдалих листувань/повідомлень від абітурієнтів при вступі. Звичайно, всі імена було скрито. Сподіваємося, що інформація стане у нагоді учасникам, особливо в умовах дистанційної форми подання документів.

19

Таким був наш завершальний захід у 2020 році. Дякуємо вам за те, що були з нами!

Але ми не прощаємось з вами, адже ми завжди поряд із вами на наших сторінках у соціальних мережах.

Тож залишайтеся з нами та ставайте на шлях ЕСО разом із ОДЕКУ.