Підсумки пілотного екологічного проекту Bicycle parking of the covers

1

12 червня в Одеському ліцеї №9 відбулось підведення підсумків пілотного екологічного проекту Bicycle parking of the covers. Проект присвячений створенню велосипедних парковок з використаних пластикових кришечок.
.
Щороку велика кількість пластику потрапляє на звалища, що у подальшому призводить до екологічних катастроф, гибелі тварин, птахів та рослин. А насправді цей матеріал може бути використаний у якості вторинної сировини. Саме тому виник проект Bicycle parking of the covers, який став результатом співпраці Одеського державного екологічного університету – ОДЕКУ з Суши и пицца в Одессе – smilefood.od.ua та Plastic Smile.
.
За планом в проекті мали брати участь 10 шкіл міста Одеси, але зголосилися взяти участь 12 шкіл. Збирали кришечки учні з 8-ми різних шкіл міста, а саме:
✔️ ЗОШ №10 ім. Г.Т. Добровольского та Г.С. Шоніна,
✔️ Одеський ліцей №9,
✔️ Одеська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №46,
✔️ Одеська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1,
✔️ Одеський навчально-виховний комплекс №4,
✔️ Одеська спеціалізована приватна школа І-ІІІ ступенів «Гармонія»,
✔️ Таїровська загальноосвітня школа I-III ступенів Одеської області та
✔️ Одеська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №92.
.
В результаті за два тижні було зібрано 172,485 кг кришечок, що становить більше ніж 80 000 кришок ‒ уявіть собі!
.
Було важко визначати призові місця, адже всі без винятку учні доклали значні зусилля, деякі змогли зібрати 30-40 кг кришечок всього за декілька днів! В залежності від зібраного матеріалу все ж таки виділили призерів:
🏆 перше місце посів Одеський ліцей №9, який зібрав 46,12 кг;
🏆🏆 друге місце посів Одеський навчально-виховний комплекс №4 ‒ 34,3 кг;
🏆🏆🏆 третє місце розділили
▪️ Одеська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 ‒ 31,86 кг;
▪️ Одеська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №92 ‒ 29,65 кг.
.
Кожна команда, яка брала участь в проекті, здобула сертифікат на безкоштовну піцу в онлайн-ресторані Smilefood.
.
Приємним фактом стало те, що захід носив не лише святковий, а й просвітницький характер. Учасники мали змогу прослухати цікаву лекцію-тренінг «Як врятувати планету в домашніх умовах» від аспіранта кафедри екології та охорони довкілля ОДЕКУ Владислава Михайленко. Учні дізналися безліч лайфхаків з екологізації побуду, які, ми сподіваємось, вони найближчим часом застосують у себе вдома.

7

Це лише початок масштабного проекту, адже після збору кришечок у співпраці з Дорогоцінний пластик. Precious plastic Ukraine буде виготовлений паркомат для велосипедів, який згодом буде встановлений на території Одеського державного екологічного університету. В планах – продовжувати розвивати проект і долучати до нього ще більше шкіл міста Одеси. Маленькі дії, зроблені разом, можуть призвести до реальних позитивних змін!
.
Дякуємо всім хто долучився до пілотного проекту! Вже скоро, у вересні, ми розпочинаємо новий, більш масштабний проект по збору кришечок серед Одеських шкіл і запрошуємо вас долучатися та слідкувати за новинами та анонсами  :)

#одеку #smilefood #PlasticSmile #еко #одеса

40