Події 21 січня

Міжнародний день обіймів

За традицією цього дня можна дружньо обіймати навіть незнайомих людей. Свято виникло, сформувавшись в студентському середовищі західноєвропейської молоді, але точні обставини його появи невідомі.

Це був якийсь протест на постійно зростаючу напруженість і своєрідна відповідь, яку не просто помітили, а й котра була почута, була підтримана і поширилася по всьому світу.

Прості і дружні обійми, позбавлені всякої двозначності здатні підбадьорити і підтримати, сприяти гарному настрою і внести якийсь спокій у буденну суєту, яка наповнена не тільки нескінченними турботами, але і всілякими тривогами. Це своєрідний спосіб психологічної підтримки, який визнаний навіть в строгому науковому середовищі. Користь від таких доброзичливих жестів інколи буває досить істотна.

Відомо, що студенти – це одні з найбільш прогресивних верств нашого суспільства. Студентське середовище досить потужна сила, іноді нестримна, повна несподіваних рішень і універсальна у багатьох своїх проявах.


1840 — француз Жюль Себастьєн Сезар Дюмон-Дюрвіль на вітрильнику «Астролябія» відкрив нову південну землю (Антарктиду), якій дав ім’я своєї дружини — Земля Аделі. Одна з найвідоміших його заслуг — те, що він розшукав місце загибелі іншого знаменитого французького мореплавця Жана-Франсуа Гало де Лаперуза.


1863 була заснована компанія «Опель», яка почала випускати швейні машини та велосипеди.


1899 — компанія Опель випустила свій перший автомобіль «Opel-Lutzmann»


1911— у Монте-Карло відбулося перше автомобільне ралі


 1919Закарпатські всенародні збори ухвалили рішення про возз’єднання Закарпаття з Україною . На Всенародному конгресі угорських русинів (Закарпатські всенародні збори) в місті Хуст, було прийнято рішення про возз’єднання Закарпатської України з Великою Україною.


1954 —з верфі Гротон штату Коннектикут зійшла перший в світі атомний підводний човен. Це була перша субмарина з ядерним реактором, що дозволяє місяцями перебувати в автономному плаванні без підйому на поверхню. Відкривалася нова сторінка в історії Холодної війни.

Перший в світі атомний підводний човен «Наутілус»

При довжині — 97 метрів і ширині 8,2 метра, човен мав водотоннажність 4092 тони, атомна енергетична установка субмарини потужністю 9860 кіловат забезпечувала швидкість понад 20 вузлів. Дальність плавання в підводному положенні становила 25 тисяч миль при витратах 450 грамів U235 на місяць. Таким чином, тривалість плавання залежала тільки від справної роботи засобів регенерації повітря, продуктових запасів і витривалості особового складу.
Все озброєння «Наутілуса» становили 6 носових торпедних апаратів з боєкомплектом в 24 торпеди.


1959 — утворено Європейський суд з прав людини, метою якого є здійснення контролю за дотриманням прав і свобод людини та громадянина, закріплених в Європейській конвенції з прав людини.


2001 — Пол МакКартні став першим музикантом, чиє майно перевалило за один мільярд доларів.


Народилися:

1885Умберто Нобіле, італійський дирижаблебудівник, дослідник Арктики, генерал. Його насамперед пам’ятають за проектування та пілотування дирижабля «Норвегія», який, найімовірніше, був першим літальним апаратом, який 12 травня 1926 р. досяг Північного полюса, і який, безперечно, першим перелетів через полярні льоди з Європи в Америку.


1905Крістіан Діор, великий французький кутюр’є, який явив світові абсолютно новий образ жінки: елегантний, жіночний, вишуканий. Він став безумовним законодавцем моди 50-х, кожен сезон пропонуючи прекрасній половині “свіжі” силуети. Вперше провадивши систему ліцензування, гуру створив цілу імперію моди. Перший невеликий магазин Діор відкрив в 1948 році, через сім років свої двері відчинив його “гранд бутік”, де продавалися не тільки рукавички, капелюхи, нижня білизна, взуття і різноманітна парфумерія, але і аксесуари для дому.


1906Ігор Мойсєєв, легендарний хореограф    У 1937 році Ігор Моїсеєв створив перший професійний ансамбль народного танцю та протягом 70 років, до самої смерті, був його беззмінним художнім керівником. Балетмейстер брав участь у підготовці фізкультурних парадів, спортивних і танцювальних свят, концертів. Писав наукові статті по хореографії та видав книгу спогадів.
Ігор Моїсеєв нагороджений орденами та медалями багатьох країн, в тому числі орденом «За заслуги перед Вітчизною» I ступеня (2006) і медаллю Моцарта (2001). Йому присвоєно звання «Людина-епоха».
У 2006 році світ відзначив 100-річчя великого балетмейстера — ювіляр при цьому керував постановкою концерту на честь свого ювілею.


1941  — Пласідо Домінго, видатний іспанський оперний співак тенор, диригент-постановник. У 1968  році блискучий оперний співак удостоївся честі співати на відкритті сезону в «Ла Скала». З тих пір він є одним з кращих вокальних прикрас цього театру.
За своє життя Пласідо Домінго отримав безліч нагород.

Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on TwitterPrint this pageEmail this to someone