Практична підготовка на каф. метеорології та кліматології

Навчальна практика з синоптичної метеорології.

Задача практики полягає у набутті досвіду обробки оперативної синоптичної інформації та її первинного аналізу, складання фонового прог­нозу погоди. Під час практики студенти обробляють та аналізують комплект карт погоди, розкодовують дані радіозондування та будують і аналізують аерологічну діаграму, вивчають методику та розраховують упорядковані вертикальні рухи за полем тиску, складають та аналізують карти упорядкованих вертикальних рухів, складають матеріали для метеорологічного обслуговування авіації, аналізують синоптичну ситуацію за оперативними картами поточної доби, складають письмовий огляд синоптичної ситуації.

В результаті проходження навчальної практики студенти набувають практичних навичок з  обробки та аналізу синоптичного матеріалу, розрахунку упорядкованих вертикальних рухів на 12 та 24 години та їх аналізу; побудови аерологічної діаграми з урахуванням особливих точок вітру, температури та вологості; застосування методів прогнозу виникнення, еволюції та переміщення баричних утворень і атмосферних фронтів.

коллаж

Під час науково-виробничої практики студенти-магістри знайомляться з організаційною структурою оперативних прогностичних підрозділів; набувають навичок по складанню, обробці та аналізу оперативних матеріалів, використанню розрахункових методів діагнозу та прогнозу синоптичних процесів і погодних умов, складають попередження (прогнози) про небезпечні та стихійні гідрометеорологічні явища (НЯ, СГЯ); здійснюють збір даних для написання магістерської кваліфікаційної роботи та їх наукову обробку.

До завдань практики входить набуття навичок аналізу та прогнозу атмосферних процесів в умовах оперативної роботи. Практиканти знайомляться з новими регіональними методами прогнозу погоди та схемами обслуговування народногосподарських організацій. Базами практики слугують такі оперативні прогностичні підрозділи, як гідрометеорологічні центри, гідрометеорологічні бюро,

бюро  прогнозів, авіаційні метеорологічні центри не нижче 2-го розряду.

Також студенти-магістри виконують завдання за темою своєї кваліфікаційної роботи та складають звіт за результатами практики.

IMG_20170927_125351 IMG_20170927_125527 IMG_20170927_125900