Про проведення заходів до Дня гідрометеорологічної служби України на кафедрі Метеорології та кліматології

125955296_3600245360013754_3981396743847688742_n(1)

19 листопада в Україні щорічно відзначається День працівників гідрометеорологічної служби. Свято встановлене Указом Президента України 11 березня 2003 року.

У президентському указі Леоніда Кучми зокрема йшлося про те, що нове професійне свято в країні вводиться «з огляду на важливу роль працівників гідрометеорологічної служби в забезпеченні органів державної влади, органів місцевого самоврядування, населення гідрометеорологічною інформацією, прогнозами і попередженнями про небезпечні та стихійні явища, у вирішенні інших загальнодержавних задач…»

Переоцінити важливість роботи тих, хто передбачає погоду й попереджає про стихійні лиха складно. Адже ми стикаємося з ним щодня, коли вирішуємо чи брати парасольку, як одягнутися, на коли запланувати відпустку. А сільське господарство, авіаційні перельоти, будівництво та багато інших сфер без синоптиків й взагалі як без рук.

Щорічно організації гідрометеорологічної служби країни дають близько 275 тисяч прогнозів та попереджень. Нехай же всі вони будуть максимально точні. А ми, коли наступного разу промокнемо, не будемо лаяти синоптиків, а згадаємо, що у природи немає поганої погоди :)

Тому нашої країні вкрай потрібні висококваліфіковані кадри, які передбачають погоду, попереджають людей про небезпечні природні явища, складають прогнози, без яких уже неможливо уявити повсякденного життя людей!!!

Цьогоріч викладачами кафедри напередодні свята були проведені такі заходи:

• Підготовлена та розміщена інформація про День гідрометеорологічної служби України на сайті університету, у соціальних мережах та популярних месенджерах (зав.каф., к.геогр.н., доц. Прокоф’єв О.М., к.геогр.н., доц. Семергей-Чумаченко А.Б.);
  • Профорієнтаційна презентація «Кліматичні зміни в Антарктиді: вчора, сьогодні, завтра» для студентів і  магістрів в системі ZOOM (зав.каф., к.геогр.н., доц. Прокоф’єв О.М.);
  • студентський науковий семінар в системі ZOOM зі студентами групи МКА-41 на тему: «Використання сучасних методів прогнозу погоди для забезпечення ЗСУ», доцент кафедри метеорології та кліматології (к.геогр.н., доц. Міщенко Н.М.);
  • тематичні засідання наукового семінару та гуртка кафедри зі студентами і магістрами, присвячені Дню гідрометеорологічної служби України в системі ZOOM (зав.каф., к.геогр.н., доц. Прокоф’єв О.М.).

Бажаємо нашим колегам з Гідрометслужби України

подальших вагомих професійних успіхів та продовжуємо готувати висококваліфіковані кадри, які передбачають погоду, попереджають людей про небезпечні природні явища, складають прогнози, без яких уже неможливо уявити повсякденного життя людей!!!!