Про участь у роботі 13-го міжнародного симпозіуму Всесвітньої метеорологічної організації з питань метеорологічної освіти

wmo

30 жовтня – 2 листопада відбувся черговий 13-й міжнародний симпозіум з питань метеорологічної освіти (SYMET-13), який проводив Департамент освіти і підготовки кадрів Всесвітньої метеорологічної організації – спеціалізованої агенції ООН.

У роботі симпозіуму приймав участь помічник Генерального секретаря Всесвітньої метеорологічної організації Dr Wenjian ZHANG, високопосадовці Республіки Барбадос, представники освітніх, наукових організацій, регіональних метеорологічних навчальних центрів ВМО, національних гідрометеорологічних служб 23 країн світу зі всіх континентів, в тому числі ректор Одеського державного екологічного університету проф. С. Степаненко, який представив розроблену в університеті магістерську програму з кліматології.

Темою міжнародного симпозіуму було «Освіта і підготовка кадрів для розвитку людського потенціалу в метеорологічних та гідрологічних національних службах».

СимпозиумСучасна гідрометеорологічна діяльність переживає етап бурхливого розвитку та перебудови, щопотребує як внесення якісних змін до програм підготовки фахівців, так й перепідготовки кадрів національних гідрометслужб. Принциповим моментом цих змін є перехід на компетентностно-орієнтовані програми навчання та підготовки персоналу національних гідрометеорологічних служб. Виконуючи рішення Всесвітнього конгресу ВМО (CG-16, 2011) технічні комісії ВМО активно розроблюють рамки кваліфікацій для основних напрямів діяльності. К 2018 року очікується затвердження 15 рамок компетентностей, які потім мають бути впроваджені на національному рівні.

Тому, вже зараз важливо для освітніх закладів ознайомитися з цими рамками у тих спеціалізаціях, де вони проводять навчання, та модернізувати свої освітні програми і курси згідно з цими вимогами. У цьому сенсі всі члени ВМО можуть (мають) бути впевнені, що всі програми підготовки забезпечують результати навчання, які відповідають міжнародним стандартам та рекомендованим практикам.

Крім того, посилання на рамки повинні бути чітко визначені у дескрипторах курсів та у описах курсів, а також документовані у сертифікатах, що видаються.

В ході симпозіуму також були досягнуті домовленості:

• з директором Департаменту освіти і підготовки кадрів ВМО Dr Yinka Rotimi Adebayo щодо офіційного початку підготовчої стадії по створенню Регіонального метеорологічного учбового центру ВМО (РМУЦ ВМО) на базі гідрометеорологічного інституту Одеського державного екологічного університету;
  • керівництвом РМУЦ Нанкінського університету інформаційних наук та технологій (КНР) щодо співробітництва та академічного обміну викладачів та науковців;
  • з керівником експертної групи ВМО з розробки рамки кваліфікацій для фахівців Climate Service Dr Enric Aguilar (Center for Climate Change, University Rovirai Virgili, Tarragona, Spain) щодо участі ОДЕКУ у розробці міжнародної магістерської програми з підготовки фахівців для кліматичних служб;
  • представником міжнародної програми “THE GLOBAL PROJECT” Kristin Wenger щодо організації та проведення мастер-класів зі школярами України з питань моніторингу стану навколишнього природного середовища.