Профорієнтаційний захід у ЗОШ №92

92

2 жовтня 2017 року відбулася особлива подія для нашого міста, і, зокрема, для Одеського державного екологічного університету. Ми раді відзначити, що за ініціативи учнів-активістів, учителів біології Сержанової Наталії Миколаївни, Асманської Ганни Сергіївни та за підтримки адміністрації школи 92 школа стала першою в м. Одеса, яка розпочала співпрацю з компанією «Ecobox» та запровадила у себе сортування відходів. На сьогодні спектр збирання сировини в школі розширено і включає не лише батарейки, а і папір, скло, жесть, пластик.

Старт шкільного проекту з сортування відходів був потужним. Протягом вересня компанією «Ecobox» встановлено три сітки для збирання вторинної сировини на шкільному подвір’ї та три картонних контейнери всередині приміщення та проведено ряд просвітницьких масових заходів. Педагогічний, батьківський та учнівські колективи були ознайомлені з основами сортування відходів на засіданні педагогічної ради, батьківських зборах, класних годинах та просвітницьких заходах із запрошенням волонтерів. З цієї нагоди для учнів 7-8 класів було проведено майстер-клас у актовій залі школи, на який було запрошено спеціалістів, що розповіли присутнім все про правильне сортування.

І розпочала захід представник компанії Ecobox Наталія Дьоміна, яка провела майстер-клас з сортування сміття та наочно продемонструвала, які види відходів можна сортувати і як правильно це робити. Наталія зробила акцент на те, що відходи мають бути чистими, і що тару треба промивати перед викиданням. Тренінг пройшов у інтерактивній формі, і учні охоче відповідали на питання спікера.

Далі для учнів виступили представники Одеського державного екологічного університету – завідуюча Сектором профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю ОДЕКУ Ангеліна Олександрівна Докус та магістрант кафедри екології та охорони навколишнього середовища ОДЕКУ, керівник студентського простору Ecoprostir Владислав Михайленко, які стали гостями школи і почесно відкрили декаду біології надзвичайно цікавою та корисною лекцією-тренінгом.

Ангеліна Олександрівна привітала учнів із початком свого екологічного шляху, розповіла про університет та активності, які в ньому є та до яких може долучитися кожен присутній та, як проводяться заходи із запрошенням спеціалістів із різних куточків країни. Ряд таких заходів відвідали і учні-активісти 92 школи: весняна та літня Екошколи Eco-School-2017, Всесвітній день дикої природи, Всесвітній день туризму тощо.  Слід відмітити, що 92 школа є найактивнішою в екологічній сфері серед Одеських шкіл.

Далі виступив Владислав Михайленко і розповів про необхідність сортування сміття, можливі наслідки людської діяльності для планети та розказав, як кожен учень може врятувати планету в домашніх умовах. Також Владислав дав поради від на кожен день, які зроблять життя присутніх більш екологічним. Учні з заохоченням прослухали матеріал, активно приймали участь у бесіді зі спікером та давали активний зворотній зв’язок.

Також представники ОДЕКУ познайомили учнів з основною роботою студентського коворкінгового простору «Ecoprostir», створеним на базі ОДЕКУ для активної та ініціативної студентської й учнівської молоді, і який неодноразово відвідували учні 92 школи. Приємно, що за час співпраці наші колективи можна назвати друзями. Представники ОДЕКУ підкреслили, що надзвичайно приємно відчути себе гістьми такої прекрасної школи.

Після заходу всі присутні зробили спільне фото, показавши єдність екологічного духу 92 школи. Дійсно, колектив школи – як викладачі, так і учні, – більше схожі на одну велику дружню сім᾽ю, що робить атмосферу школи особливою та домашньою. Саме в такій атмосфері і зароджуються найкращі ініціативи та виростають справжні лідери!

1 2
7 3

Колектив ОДЕКУ ще раз вітає 92 школу з таким відповідальним кроком і нам дуже приємно, що натхнення на такий крок учні отримали, відвідуючи заходи нашого університету! Наша спільна мета – формувати в учнів усвідомлення, що сміття – це ресурс. Дорогий ресурс, що є вагомим фінансовим внеском в економіку країни та внеском у збереження рідної природи.  Ми віримо, що незабаром  всі Одеські школи візьмуть приклад з 92 школи, і ми разом будемо тими промінчиками, що запалять нові серця екологічним полум’ям та зроблять світ навколо нас кращим!

56