Прогноз водних аномалій у Європі на основі Моделі показника водної аномалії ISciences (WSIM)

4

З квітня 2011 р. щомісяця ISciences, LLC за розробленою ними Моделлю показника водної безпеки (The ISciences Water Security Indicator Model, WSIM) безперервно ведеться прогнозування водних аномалій на глобальній основі із завчасністю 1-9 місяців. ISciences також дає оцінку впливу водних аномалій на стан людей, сільське господарство та виробництво електроенергії. У виданні Global Watch Monitor & Forecast List Watch у 2020 р. опубліковані результати моделювання глобальних водних аномалій за ансамблевими прогнозами у WSIM (версії WSIMv2) для регіонів, які можуть зіткнутися із істотним дефіцитом чи надлишками води в найближчі кілька місяців (https://wsim.isciences.com/).

При цьому модель WSIM використовує сезонні прогнози температури та опадів, створені Національним управлінням океанічних і атмосферних досліджень (NOAA), системи прогнозування клімату, версія 2 (CFSv2). Комбінований показник водної аномалії базується на оцінках WSIM щодо вологості ґрунту, дефіциту випаровування, стоку та загальних аномалій морської води.

Прогноз на 9 місяців (по жовтень 2020 р.) по території Європи вказує на можливе виникнення дефіциту чи надлишків водних ресурсів різної інтенсивності. На карті (для пів градусного кроку) зображений комбінований прогнозний показник водної аномалії WSIM (відтінки червоного кольору вказують на дефіцит, а відтінки синього – на надлишки води).

7

Так, винятковий дефіцит води (з повторюваністю один раз на 40 років) охопить більшу частину західної половини України; більшість території Фінляндії, Естонії та Латвії; і північне узбережжя Норвегії. Дефіцити різної інтенсивності прогнозуються для південної та крайніх північних частин Швеції, східної Бельгії, східної Німеччини, північної Австрії, Чехії, Польщі, півдня Білорусі, України, Молдови та багатьох регіонів Балканського півострова. Дефіцит очікується також у південноєвропейській частині Росії, деяких частинах Італії, центральній Франції та вздовж південного атлантичного узбережжя Піренейського півострова.

Виняткові надлишки води ж будуть поширені у північноєвропейській частині Росії та дещо меншої інтенсивності в Англії, Уельсі та Британії.

Для території України ансамблеві прогнози на 3-місячні проміжки часу вказують, що до квітня дефіцит води різної інтенсивності очікується в  центральній та західній частинах країни, з особливо інтенсивним дефіцитом – у центральній. З травня по липень винятковий дефіцит води дещо зменшиться в центральній частині України, але буде зростатиме у широкому діапазоні на північному заході. Прогноз на інші місяці (з серпня по жовтень)  вказує на те, що серйозний дефіцит води відбуватиметься в басейні р.Дніпро (в межах України).


Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on TwitterPrint this pageEmail this to someone