Проведення другого загальноуніверситетського диктанту

Диктант 2017

9 листопада 2017 року, у День української писемності та мови, за ініціативи і організаційного сприяння викладачів кафедри українознавства та соціальних наук, було проведено загальноуніверситетський диктант. До участі у цьому заході долучилися більш ніж 170 студентів і викладачів університету.

Символічним початком цього заходу стало нагородження переможців університетського етапу VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, який відбувся 23.10.2017 р.  Ними  виявилися: 1-е місце – ст.гр. МСГ-13 Глушкова Анна (наук.кер. ст.викл. Мирошниченко М.І.); 2-е місце – ст.гр. ВБ-31 Харенко Наталія (наук.кер. ст.викл. Глушкова Н.М.); 3-е місце – ст.гр. ЕГ_33 Кулачок Катерина (наук.кер. доц. Троян А.О.).

2 1 3

Заохочувальні тематично оформлені призи-подарунки, підготовлені кафедрою українознавства та соціальних наук, студентам вручив проректор з навчально-методичної і виховної роботи ОДЕКУ проф. Хохлов В.М. У своїх привітаннях він висловив надію на те, що зазначені студенти зможуть гідно представити наш виш на наступному етапі конкурсу.

4Із привітаннями присутніх із святом виступив завідувач кафедри українознавства та соціальних наук, канд.іст.наук, доцент Бубнов І.В. Він, зокрема, зазначив, що цей захід має на меті згуртувати колектив викладачів і студентів навколо єдиної цілі –  виявлення любові до рідного слова і підвищення рівня володіння державною мовою та продемонструвати здатність працювати в спільній команді у розв’язанні різних завдань. Доповідач також закликав всіх присутніх спробувати отримати максимальне задоволення від участі у написанні диктанту, вирішуючи при цьому свої локальні завдання – від амбітних планів на перемогу до простого змагання із сусідом по парті в тому, щоб припуститися меншої кількості помилок.

5Задля створення невимушеної, доброзичливої атмосфери заходу присутнім було продемонстровано яскраву і мелодійну презентацію на спогад про почуття і настрої учасників першого загальноуніверситетського диктанту 2016 року. Розкутості і теплоти до цього додала ще одна приємна подія – привітання із півстолітнім ювілеєм проф. Хохлова В.М.

Написанню диктанту також передувала стисла поетична програма. Із авторським віршем-роздумом про долю української мови і проблеми двомовності в нашій країні виступив заступник декана  гідрометеорологічного інституту, канд.географ.наук, доцент Прокоф’єв О.М. Високий громадсько-патріотичний запал його виступу підтримали студенти. Зокрема, студент групи МКА-31а  Андрій Холостенко  в емоційній формі прочитав вірш В. Стуса «Як добре те, що смерті не боюсь я…», а  студентка групи МКА-31б Звизда Діана чутливо і піднесено представила присутнім поетичний твір В. Самійленка «Українська мова».

6 7 8

Але найбільш хвилюючою і відповідальною подією святкового заходу стало безпосереднє написання диктанту.

9Велика кількість охочих взяти участь у написанні диктанту примусила організаторів в оперативному режимі забезпечити його проведення в кількох аудиторіях одночасно.

11 10

Читання тексту диктанту було забезпечено старшими викладачами кафедри українознавства та соціальних наук Мирошниченко М.І. і Кантаржи Н.І.

12 13

У написанні диктанту взяли участь студенти 1-4 курсів всіх факультетів університету і гідрометеорологічного інституту. Особливу вдячність організатори заходу висловлюють викладачам і співробітникам університету, які приєдналися до цього заходу.

14Серед них були і представники адміністративно-керівної ланки ОДЕКУ, зокрема: директор гідрометеорологічного інституту доц. Овчарук В.А., декан факультету магістерської та аспірантської підготовки доц.  Боровська Г. О, завідувач кафедри екології і охорони довкілля проф. Сафранов Т.А.,  завідувач аспірантури Вітовська О. Т.

15 18
17 16

Після написання диктанту охочим було запропоновано здійснити самоперевірку через виведення тексту на екран. Але переважна більшість присутніх – 168 осіб –  виявили бажання, аби їхні роботи були перевірені на конкурсних засадах. Отож очікуємо на підсумкові результати…

20 19

Організатори заходу висловлюють свою щиру подяку всім, хто і цього року підтримав ініціативу щодо написання загальноуніверситетського диктанту і висловлюють надію, що ця подія стане ще однією яскравою сторінкою в історії громадського життя нашого вишу, одним із незабутніх епізодів у пам’яті студентів про роки, проведені в ОДЕКУ.

21

Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on TwitterPrint this pageEmail this to someone