Проведення курсів підвищення кваліфікації техніків-агрометеорологів на кафедрі агрометеорології та агрометпрогнозів

vinograd

В період  з 16 по 21 квітня 2018 р. на базі Центру післядипломної освіти ОДЕКУ було організовано курси підвищення кваліфікації техніків-агрометеорологів. Слухачами курсів були агрометеорологи  метеостанцій Донецької, Херсонської, Дніпропетровської, Полтавської, Житомирської, Чернігівської та Сумської областей. У роботі курсів прийняли участь співробітники кафедри – к.геогр.н., доц. О.В.Вольвач,  завідувач навчальної лабораторії екології рослин В.А. Панасенко та  завідувач навчальної  лабораторії ґрунтознавства к.геогр.н. А.В. Толмачова.

На початку роботи слухачів курсів привітав завідувач кафедри агрометеорології та агрометпрогнозів професор, д.геогр.н., академік АНВШУ  Анатолій Миколайович Польовий. Він  познайомив слухачів зосновними напрямами діяльності кафедри, перспективами розвитку агрометеорологічних досліджень в Україні, а також досягненнями кафедри у міжнародному співробітництві.

Програма курсів передбачала знайомство слухачів з методичними основами та засобами для вдосконалення агрометеорологічного забезпечення сільського господарства у сучасний період. Дуже детально були  освітлені питання дистанційних спостережень в агрометеорології,зокрема,методи визначення вологості ґрунту. Під час відвідування слухачами навчальної бази ОДЕКУ в Чорноморці були оглянуті ділянки з озимими  культурами та обговорені питання щодо визначення фаз розвитку рослин та проведення агрометеорологічних спостережень взимку.

Також слухачі курсів відвідали філію кафедри агрометеорології та агрометпрогнозів в  ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова»,  де вони отримали інформацію стосовно особливостей проведення агрометеорологічних спостережень на виноградниках. Приємним доповненням для слухачів курсів стало відвідування музею виноградарства та виноробства України, який був створений до 100-річчя інституту.  Наші слухачі мали можливість ознайомитись з  експозицією музею, у якій представлені старовинні лабораторні вимірювальні прилади, пробірки та посуд, раритетні книжки, карти, а також особисті речи видатного вченого-виноградаря Василя Єгоровича Таїрова.

Після виконання програми курсів всі слухачі отримали  дипломи та подарунки від  кафедри – підручники.

Представники кафедри агрометеорології та агрометпрогнозів дякують співробітникам ЦПО– директору Ларисі Миколаївні Полетаєвій та методисту Ганні Василівні Носенко – за організацію роботи курсів і плідну співпрацю.

Бажаємо нашим слухачам успіхів у роботі та творчого натхнення!

pid-kv-5-03.05.2018 pid-kv-11-03.05.2018 pid-kv-12-03.05.2018 pid-kv-6-03.05.2018
pid-kv-2-03.05.2018 pid-kv-2-03.05.2018 pid-kv-10-03.05.2018 pid-kv-7-03.05.2018
 pid-kv-8s-03.05.2018  pid-kv-9s-03.05.2018
 pid-kv-1k-03.05.2018  pid-kv-3k-03.05.2018