Робоча нарада за проектом DANUBIUS-PP програми HORIZON 2020

ChKPi1o9_400x400

19 липня 2018 р. в Одеському державному екологічному університеті було проведено робочу міжнародну нараду за проектом «Preparatory Phase for the Pan-European Research Infrastructure DANUBIUS-RI “The International Centre for Advanced Studies on River-Sea Systems” / Підготовча фаза пан’європейської дослідницької інфраструктури DANUBIUS-RI “Міжнародний центр перспективних досліджень систем річка – море” – DANUBIUS-PP» програми HORIZON 2020.

У заході взяли участь з української сторони: генеральний директор Директорату науки МОН України Дмитро Чеберкус, а також представники ОДЕКУ: ректор проф. Сергій Степаненко, проректори проф. Юрій Тучковенко та проф. Валерій Хохлов, зав. кафедрою океанології та морського природокористування проф. Микола Берлінський, начальник відділу міжнародних зв’язків Олег Шаблій; з румунської сторони: представники Національного інституту морської геології та геоекології GeoEcoMar-GEM: генеральний директор д-р Адріан Станіка та с.н.с. д-р Віорел Унгуряну.

Під час наради обговорювався хід виконання завдань за проектом DANUBIUS-PP та подальші кроки його реалізації, а також можливості участі української сторони у наступній фазі проекту.

Проект передбачає створення нової розподіленої пан’європейської дослідницької інфраструктури для забезпечення міждисциплінарних досліджень щодо систем «річка – море». Така інфраструктура повинна включати в себе відповідне наукове обладнання, бази даних, електронні обчислювальні системи та комунікаційні мережі. Одним із завдань проекту є розробка планів зі створення юридичного суб’єкту DANUBIUS-ERIC (European Research Infrastructure Consortium) – консорціуму європейської дослідницької інфраструктури.

Ключовими об’єктами досліджень («супер-сайтами») були визначені: дельта Ельби (Німеччина), дельта Темзи (Велика Британія), р. Нестос (Греція), дельта Дунаю (Румунія – Україна), система дельт річок Ебро – Льобрегат (Іспанія), дельта р. По – Північно Адріатичні лагуни (Італія), о. Шигеткоз (Угорщина), Верхній Дунай (Австрія), водозбір р. Тей (Велика Британія), Середній Рейн (Німеччина), дельта р. Гвадалквівір (Іспанія) та дельта Рейну-Маасу (Нідерланди).

IMG_7720_1 IMG_7719_1
IMG_7716_1 IMG_7724_1