ЕМБЛ

Цієї осені викладачі кафедри метеорології і кліматології двічі брали участь у роботі Центру післядипломної освіти ОДЕКУ.

В період з 17 по 21 вересня 2018 р. на базі Центру післядипломної освіти ОДЕКУ успішно завершилися курси підвищення кваліфікації для начальників гідрометеостанцій України. Слухачі курсів, які вже володіють глибокими теоретичними знаннями та практичними навиками, що необхідні для керування роботою сучасних гідрометеорологічних станцій, ознайомилися з новими методами та системами метеорологічних вимірювань і моніторингу навколишнього середовища. Частина занять проводилася на базi ГМЦ ЧАМ

За підсумками курсівпідвищення кваліфікації відбувся круглий стіл та урочиста видача дипломів про їх успішне закінчення.

1_нач 2_нач
3_нач 4_нач

5_нач

З 1 по 6 жовтня 2018 р. проводилися інтенсивні заняття на курсах підвищення кваліфікації синоптиків з прогностичного забезпечення господарського комплексу України на базі ЦПО ОДЕКУ з метою вдосконалення професійних навичок фахівців з та їх ознайомлення з новітніми розробками та методами прогнозування погоди.

До роботи залучили провідних викладачів кафедри – зав. каф., к.геогр.н., проф. Івус Г.П., д.геогр.н., проф. Семенову І.Г., д.геогр.н., с.н.с. Іванова С.В., д.геогр.н., проф. Хохлова В.М., к.геогр.н., доц. Агайар Е.В., Галіч Є.А., Міщенко Н.М., Нажмудінову О.М., Недострелову Л.В., Семергей-Чумаченко А.Б., Серга Е.М., Хоменко І.А, а також синоптика ГМЦ ЧАМ і інженера Навчального бюро прогнозів погоди ОДЕКУ Белодонову Л.В. з лекціями та практичними заняттями за актуальною тематикою:

• Вплив несприятливих погодних явищ на різні галузі економіки та населення.
  • Використання систем ансамблевого прогнозування.
  • Методи прогнозу вітру з урахуванням типізації атмосферних процесів.
  • Сучасні підходи до прогнозування конвективних явищ.
  • Оцінка економічної ефективності прогнозів погоди.
  • Передбачуваність метеорологічних процесів та систематичні помилки в моделях прогнозу погоди, які використовуються в оперативній практиці.
  • Фізико-статистичні моделі в задачах метеорології та кліматології.
  • Використання супутникової інформації для аналізу і прогнозу хмарних систем різних масштабів. Методи та засоби для наукастингу штормових зон.
  • Чисельне моделювання клімату: кліматичні сценарії; принципи побудови глобальних та регіональних моделей; використання результатів чисельного моделювання.
  • Система чисельних прогнозів Європейського центру середнє-строкових прогнозів погоди (ЄЦСПП). Європейські консорціуми атмосферних моделей. Класифікація чисельних атмосферних моделей.

1_син

2_син 3_син

Заняття пройшли у ефективної співпраці лекторів з аудиторією, інформація надавалася на сучасному науково-методичному рівні та за бажанням слухачів з найцікавіших матеріалів сформований інформаційний пакет.

БАЖАЄМО НАШИМ КОЛЕГАМ УСПІШНИХ ПРОГНОЗІВ!!!