Семінар присвячений «Дню працівників гідрометеорологічної служби України»

seminar

22 листопада 2018 року за спільною ініціативою сектору профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю ОДЕКУ та Гідрометеорологічного інституту ОДЕКУ, для зацікавлених школярів 8-11 класів ЗОШ № 8,92,106 м. Одеса та Одеського економічного ліцею було проведено семінар на тему: «Гідрометеорологія: історія, розвиток, сучасність».

Семінар проводивсяз метою ознайомлення школярів зі спеціальностями103 «Науки про Землю» за такими її складовими:

• метеорологія та кліматологія;
  • агрометеорологія та агроекологія;
  • гідрології суші.

Семінар проходив у новому форматі та складався з двох блоків, які у повній мірі відображали специфіку гідрометеорології як науки та доступно пояснити можливості та необхідність її застосування у сучасних умовах.

У першому блоці учасники відвідали  кафедру військової підготовки, де готують військових метеорологів для потреб Збройних Сил України. Спеціалізовану екскурсію проводили співробітники кафедри військової підготовки – начальник кафедри, полковник Грушевський Олег Миколайович та викладач кафедрвійськової підготовки та метеорологіїі кліматологіі Міщенко Наталія Михайлівна.

DSC_0327

Також курсантикафедри, зокрема Хохлов Денис, Череватий Богдан, Андрєєв Владислав та Рудий Дмитро, ознайомили наших гостей з базою кафедривійськової підготовки,розпорядком дня курсантів, навчальними аудиторіями.А у навчальному бюро погоди відвідувачі взяли участь у процесах складання прогнозу погоди на наступну добу, а також ознайомилися з окремими зразками технічних засобів гідрометслужби та автоматичними спостереженнями за погодою.

46510347_777625182584209_6777131812364746752_oDSC_0332

Родзинкою першого блоку стало відвідування електронного тиру кафедри, де кожен учасник зміг спробувати свої та з макетів зброї (автомату, кулемету або пістолету) влучити по нерухомим або рухомим цілям. Ця можливість справила неймовірне враження на школярів та посприяла більш активному контакту між учнями представниками університету.

В рамках другого блоку для школярів було проведено семінар на тему: «Гідрометеорологія: історія, розвиток, сучасність»,в рамках якого було розглянуто питання історії становлення гідрометеорології та перспектив її розвитку.

Школярів привітала к. геогр. наук, завідувач підготовчим відділенням ОДЕКУ – Кирнасівська Наталя Василівна та розповіла про можливості отримання бонусних балів при вступі до університету, підготовчі курси ОДЕКУ, а також про проведення Всеукраїнської професійної олімпіади для випускників 11 класів. За результатами участі в олімпіаді при розрахунку конкурсного балу під час вступу до Одеський державний екологічний університет – ОДЕКУ (за умовиучасті у двох турах) нараховуютьсядодатковібали до сертифікату ЗНО одного з предметів. Детальна інформація – за посиланням.

DSC_0399

Першим доповідачем семінару була к. геогр. наук, викладач кафедри метеорологї та кліматології Галич Єлизавета Анатоліївна, яка розповіла про участь випускників університету у експедиціях на Українську станцію «Академік Вернадський», що знаходиться у полярних широтах. Презентація містила безліч живих фото, які справили враження на учасників тренінгу;

DSC_0430

Для того, щоб наповнити учасників зарядом позитивних емоцій, емоційний та динамічний інтерактив «Дощ» провів аспірант 1-го року навчання кафедри екології та охорони довкілля, спеціаліст з риторики – Михайленко Владислав. Це був яскравий приклад того, що за декілька хвилин кожен може змінити клімат в аудиторії.

46655034_777624595917601_7171539964826484736_o

Наступним спікером була к. геогр.наук, кафедри метеорологї та кліматології Агайар Єліна Вікторівна, яка розповіла про історію виникнення гідрометеорології та основні принципи складання гідрометеорологічних прогнозів;

DSC_0468

Третім спікером стала Семергей-Чумаченко Алина Борисівна, яка розповіла про відмінності та специфіку професій метеоролога, синоптика та кліматолога, а також про затребуваність цих професій в Україні та закордоном;

DSC_0476

Далі виступила к. георг. наук, викладач кафедри агрометеолорогії та агрометеопрогнозів Данилова Наталя Василівна, яка розкрила наслідки впливу змін клімату на сільськогосподарські культури;

DSC_0481

Останнім спікером заходу став студент 3 курсу кафедри гідрологіїсуші та офіційний представник Американської компанії Campbell Scientific Кіріяк Павло, який розповів про свій досвід стажування в Америці. Ця інформація справила велике враження на аудиторію та замотивувала учасників на підкорення нових горизонтів. Особливо вражаючою була практична складова виступу, на якій проводилося вимірювання температури спеціальним прибором у Екопростір, а результати транслювалися на офіційному сайті в умовах реального часу. Учні могли спостерігати хід температури зі своїх телефонів, що, безумовно, стало родзинкою виступу.

DSC_0486

DSC_0562 DSC_0551(1)
DSC_0491 DSC_0397

Захід завершився спільною активністю та груповими фото. Емоції переповнювали аудиторію, і це яскраво видно з фото, які ви можете подивитися у АЛЬБОМІ.

Далі – більше!

Слідкуйте за нашими новинами та ставайте на шлях ЕСО разом із нами.