Щодо проведення дезінсекційної обробки гуртожитку № 2

Внаслідок недодержання окремими мешканцями гуртожитку №2 санітарно-гігієнічних вимог в 2016 році в кімнатах гуртожитку почали розповсюджуватися клопи. Вжиті адміністрацією гуртожитку №2 в 2016 році локальні заходи боротьби з цим явищем не дали очікуваного результату.

У зв’язку з цим за результатами перевірки санітарно-епідеміологічної ситуації у студентському гуртожитку № 2 та клопотанням керівництва гуртожитку адміністрацією університету на літо 2017 року були заплановані кошти зі спецфонду університету (бо коштів, що надходять за проживання у гуртожитках не вистачає навіть на його утримання та сплату комунальних видатків) та проведення профілактичних робіт із загальної дезінсекції приміщень студентського гуртожитку № 2.

Однак, внаслідок:

– недбалого відношення адміністрації гуртожитку №2, керівництва господарської служби університету до виконання цього завдання, за що відповідні посадові особи вже отримали дисциплінарне покарання;

– тривалих пошуків організації, яка б гарантувала позитивні результати загальної дезінсекції (боротьба з клопами) приміщень студентського гуртожитку, та виконала ці роботи в межах виділених на це коштів університету, необхідності додержання всіх вимог бюджетного законодавства щодо оформлення договірних відношень по виконанню цих робіт;

– погодних умов серпня 2017р., що не дозволяли проведення цих робіт (за технологічними вимогами позитивні результати дезінсекції приміщень можна отримати лише при середньодобовій температурі нижче 23 град. С)

адміністрація університету була вимушена перенести проведення роботи із загальної дезінсекції (боротьба з клопами)  приміщень студентського гуртожитку № 2 на першу половину вересня 2017 року, бо подальше відтягування з терміновим проведенням цих робіт призвело б до повного закриття гуртожитку № 2 для проживання та виселення з нього всіх мешканців.

Щодо відповідей на конкретні запитання, що надходили до ректорату з приводу цього санітарного заходу:

• Організація ООО «Санітарно-профілактична компанія «ЛІКВІДАТОР» після обстеження приміщень гуртожитку № 2 рекомендувала провести масову дезінсекційну обробку всіх поверхів гуртожитку. Вищезазначена компанія в умовах договору виконує комплекс санітарно-гігієнічних заходів з винищування та захисту від клопів в приміщеннях студентського гуртожитку № 2.
  • З метою організованого проведення дезінсекційної обробки гуртожитку № 2 було видано розпорядження за № 44 від 12 вересня 2017 року, а також затверджена розгорнута інструкція по підготовці приміщень для проведення дезінсекції від клопів та перелік заходів безпеки після проведення дезінсекції.
  • Якщо у будь-якого мешканця гуртожитку № 2 є алергійні проблеми та проблеми ШКТ (шлунково-кишковий тракт) або інші захворювання (за наданням відповідної медичної довідки, яка завірена лікарем медпункту університету), то в цьому випадку за його особистим зверненням, буде окремо вирішено питання стосовно надання йому іншого приміщення для тимчасового проживання. На період проведення робіт по дезінсекції (боротьба з клопами) у гуртожитку № 2 буде встановлено чергування працівників медичного пункту університету на весь період обробки.
  • На щоденних засіданнях студентського самоврядування гуртожитку № 2 розглядалися питання щодо масової підготовки гуртожитку до обробки. Також одноголосно було прийнято рішення, що на кожному поверсі буде призначена особа (з числа студентів-мешканців гуртожитку), яка уповноважена з застосуванням засобів індивідуального захисту після проведення обробки зачинити абсолютно всі кімнати поверху, за який вона відповідає, та передати після чергування під час проведення обробки вахтеру гуртожитку № 2.

Адміністрація університету приносить щирі вибачення всім студентам-мешканцям гуртожитку № 2 та членам їх сімей за незручності, які пов’язані з таким рішенням та закликає до порозуміння і сподівається на надану підтримку та моральну допомогу.