Спільна співпраця ОДЕКУ та Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти

1

21 березня 2019 року у спільній співпраці ОДЕКУ та  Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти організовано та проведено наступні заходи:

• обласний конкурс дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник»;
  • обласний захід щодо підготовки для участі у Всеукраїнському конкурсі захисту винахідницьких та раціоналізаторських проектів екологічно-натуралістичного напрямку;
  • обласний екологічний Хакатон для учнівської молоді «X REALITY ECOLOGICAL HACK – 2019».

Метою заходів стало створення умов для оволодіння учнівською молоддю поглибленими знаннями з основ природничих наук, її професійного самовизнання. Виявлення та підтримка учнів, які мають здібності до винахідницької та раціоналізаторської діяльності а також пошук нових ідей та технологій в сфері екології та органічного сільського господарства.

З привітальним словом виступили: директор центру, Макосій Д.І. та завідувач підготовчим відділенням ОДЕКУ, Кирнасівська Н.В.

В конкурсі «Юний дослідник» приймали участь понад 50 школярів віком 9-11 років, які представили дуже цікаві, різнобічні проекти за п’ятьма секціями: «Народознавство та краєзнавство»; «Я і природа», «Рослини навколо нас», «Тваринний світ», «Охорона здоров’я».

В другому та третьому заході приймали участь понад 30 школярів віком 12-15 років, які представили стендові захисти за у чотирьох секціях: «Екологія та охорона довкілля», «Біологія», «Сільське господарство та винахідництво», «Медицина, охорона здоров’я та психологія».

Обласний захід щодо підготовки для участі у конкурсі винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму став підготовчим етапом до Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму, який буде проходите в м. Київ.  Стендовий захист обласного заходу став пітчингом ідей, за яким проведено відбір кращих проектів та формування команд для підготовки стартапів Хакатону. Загалом було сформовано сім команд, які розробляли власний проект на тему «Технологічні рішення в органічному сільському господарстві» та розповідали про його реалізацію у повсякденному житті. За результатами визначені три команди-переможці. Таким чином обласний хакатон став підготовчим, відбірковим етапом Всеукраїнського хакатону, який пройде у м. Херсон.

До роботи у конкурсному журі були залучені аспіранти, студенти і викладачі університету:

КОНКУРС «Юний дослідник»

1. Секція «Народознавство та краєзнавство»

Ільїна Анна, аспірантка кафедри агрометеорології та агроекології

Бешляга Олена, студентка 4го курсу Природоохоронного факультету

2. Секція «Я і природа» Вербова Альона, студентка 4го курсу Природоохоронного факультету

Шангіна Стефанія, студентка 4го курсу Природоохоронного факультету

3. Секція «Рослини навколо нас» Мисків Елісон, студентка 4го курсу Природоохоронного факультету

Лука Марія, магістрантка 1-го року навчання

4. Секція «Тваринний світ»Настенко Дар’я, студентка 4-го курсу Природоохоронного факультету

Бугор Анна, студентка 4-го курсу Гідрометеорологічного інституту

5. Секція «Охорона здоров’я»Шинкаренко Микола,  студент 4-го курсу Природоохоронного факультету

Карнаух Катерина,  студентка 4-го курсу Природоохоронного факультету

Науково-експертна рада захисту винахідницьких та раціоналізаторських проектів екологічно-натуралістичного напрямку:

1. Секція «Біологія»

– Вольвач Оксана Василівна, доц.  кафедри агрометеорології та агроекології

1. Секція «Екологія та охорона довкілля»

– Колісник Алла Вікторівна, доц. кафедри екології та охорони довкілля

1. Секція «Медицина, охорона здоров’я та психологія»

– Вовкодав Ганна Миколаївна, доц. кафедри екології та охорони довкілля

1. Секція «Сільськогосподарське дослідництво, лісництво та технічне винахідництво»

– Жигайло Олена Леонідівна, доц. кафедри агрометеорології та агроекології.

Для учасників конкурсу «Юний дослідник» кафедра водних біоресурсів та аквакультури провела цікаву екскурсію на базі лабораторії.

Для учасників конкурсу винахідницько-раціоналізаторських проектів кафедри університету представили стенди, буклети, науково-методичну літературу з метою популяризації спеціальностей університету та залучення школярів до участі у серії конкурсів «Юний дослідник».

1(2) 5(3)
DSC_0325 DSC_0326
DSC_0354 DSC_0358
DSC_0373 DSC_0379

DSC_0389

Висловлюємо подяку студентському креативному простору «Екопростір» за гостинність та студентам 4-го курсу групи МКА-41б Вінницькій Олені, Мариній Христині та ПЕ-44а Садковській Алі, Боровській Насті за допомогу в проведені заходу.