Стартова нарада за новим проектом Erasmus+ ClimEd

logo_odeku

3 – 4 лютого 2021 р. на платформі Zoom відбулася Стартова нарада за проектом „Багаторівнева освіта та професійне навчання з питань кліматичних послуг, адаптації до змін клімату та їх пом’якшення в локальному, національному та регіональному масштабах – ClimEd”, 619285-EPP-1-2020-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP (15.11.2020-14.11.2023), організована Університетом Гельсінкі, що є грант-координатор проекту.

Проект ClimEd виконується в рамках програми ЄС Erasmus+ та спрямований на розробку компетентнісно-орієнтованих навчальних планів для безперервної комплексної підготовки фахівців в галузі кліматичного обслуговування в Україні, а також ініціювання та розвиток додаткової освіти в галузі змін клімату для осіб, які приймають рішення, фахівців залежних від клімату галузей економіки та широких мас населення.

Перший день був присвячений знайомству з сутністю проекту та консорціумом. Захід розпочався з вітальних звернень Святослава Тюрякова, менеджера проекту з Гельсінського університету, Олега Шарова, Генерального директора директорату фахової передвищої, вищої освіти Міністерства освіти і науки України, та Світлани Шитікової, координатора Національного Еразмус+ офісу в Україні.

Наступні партнери виступили з доповідями про свою роль у проекті ClimEd: Університет Гельсінкі (Фінляндія), Університет Ровіра і Віргілі (Іспанія), Естонський університет наук про життя, Одеський державний екологічний університет, Київський національний університет будівництва та архітектури, Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова, Національний університет “Львівська політехніка”, Білоцерківський національний аграрний університет, Одеський національний медичний університет та Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Від Одеського державного екологічного університету в Нараді взяли участь: ректор, проф. С.М. Степаненко, проф. М.А. Берлінський, ст. інсп. К.Д. Гусєва, проф. Н.С. Лобода, доц. В.А. Овчарук, проф. А.М. Польовий, доц. О.М. Прокоф’єв, проф. І.Г. Семенова, доц. І.А. Хоменко, проф. В.М. Хохлов, нач. ВМЗ О.В. Шаблій та проф. Ж.Р. Шакірзанова.

Протягом 2-го дня обговорювалися питання співпраці та комунікації в рамках ClimEd, принципи та правила управління в програмі Еразмус+ та план роботи на 2021 рік. Крім того, були розглянуті презентації кандидатів до включення до складу асоційованих партнерів ClimEd: Уманського національного університету садівництва, Інституту екології Карпат НАНУ, Каразінського навчально-наукового інституту екології Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, Миколаївський національного аграрного університету, Xepcoнського дepжaвного arpapнo-eкoнoмiчного yнiвepcитeту та Географічного факультету Київського національного університету ім. Tapaca Шeвчeнкa.

1s 8s
3s 4s