Тренінг, щодо розвитку лідерських та управлінських компетентностей у працівників ГМС України

мво

В сучасних умовах, для підвищення ефективності метеорологічних та гідрологічних національних служб, нагальною потребою стало розвинення лідерських та управлінських компітентностей  у керівного складу відповідних служб.

Виконуючи   рекомендації Всесвітньої міжнародної oрганізації (WMO BIP-V Manual on the Implementation of Education and Traning, Standarts in Meteorology and Hydrology (WMO No/1083) в програму курсів підвищення кваліфікації керівного складу  гідрометеорологічної служби України включено блок «Лідер та лідерство».

Другий рік поспіль, на базі Центру післядипломної освіти  викладачами кафедри публічного управління та менеджменту природоохоронної діяльності Павленко О.П. і Жавнерчик О.В. проводять  тренінг, щодо розвитку лідерських та управлінських компетентностей у працівників ГМС України.

Чергова зустріч зі слухачами курсів,  керівниками матеріального забезпечення державних синоптичних служб України відбулась  27 вересня 2019р. Тема тренінгу «Лідерство» та «Синдром професійного вигорання. Профілактика стресу».

Для створення сприятливої, дружньої атмосфери відбулося  знайомство між викладачами та слухачами курсів. Слухачі мали можливість  ознайомитися з сучасним ОДЕКУ, як осередком динамічних змін,  перспективами його розвитку. Знайомство завершилося на мажорній ноті – переглядом відео–презентації «Одеський державний  екологічний  університет очима студентів».

Навчальний компонент занять включав інтерактивні міні-лекції, групові обговорення і дискусії та виконання завдань в міні-групах з використанням методик мозкового штурму та складання ментальних карт за темою заняття.

Тренінгова форма занять дозволила слухачам усвідомити значущість зміни концепції організації управлінської діяльності на основі використання потенціалу лідерства, визначити потенціал розвитку особистісних лідерських якостей на основі  самоаналізу  з використанням методики SWOT-аналізу та відчути відповідальність лідерських позицій в трудовому колективі. Учасники отримали досвід використання психологічних технік саморегуляції психоемоційного стану, ефективної адаптації до швидко змінюваних умов на роботі, конструктивного подолання стресу з використанням основних методів профілактики синдрому професійного вигорання. Акцентування практичних завдань на розвиток емоційного інтелекту надало змогу слухачам глибоко осмислити власні професійні недоліки і надбання, позбутися непродуктивних стереотипів у власній професійній діяльності з метою зростання її ефективності, зниження абсентеїзму та презентеїзму.

Тренінг відбувався в доброзичливій атмосфері!!! Сподіваємося в корисності отриманих навичок слухачами курсів підвищення кваліфікації!

Безымянный коллаж (3) Безымянный коллаж (6)

До нових зустрічей!!!