Участь гідроекологів ОДЕКУ в засіданні круглого столу “Вода та зміни клімату – прискорення дій”

Мин1

11 березня 2020 року в м.Одеса (з нагоди Всесвітнього дня води) за сприяння Басейнового управління річок Причорномор’я та Нижнього Дунаю (БУРПНД) на базі Одеської національної наукової бібліотеки було проведено науково-технічний захід – засідання круглого столу «Вода та зміни клімату – прискорення дій».
В засіданні приймала участь завідувачка кафедри гідроекології та водних досліджень Одеського державного екологічного університету, д. геогр. н., проф. Лобода Наталія Степанівна, яка у своїй доповіді пояснила учасникам заходу як кліматичні зміни впливають на водні ресурси, питне водопостачання, рибне господарство та інші галузі господарства України і світу.
Інші учасники заходу повідомили не менш цікаві відомості. Так, за даними ректора ОДЕКУ Степаненка С.М. внаслідок змін клімату для Одещини за прогнозами до 2050 року очікується перехід регіону у напів -посушливу зону, зменшення поверхневих водних ресурсів на 30-40 %, затоплення прибережних територій через підвищення рівня Світового океану і збільшення кількості небезпечних гідрометеорологічних процесів (зокрема – сильних вітрів). Вже у 2019 р. відзначене підвищення температур повітря в Україні на 2,6 градуса понад норму, тенденція на зростання температур в 2020 році збережеться.
Ю.В. Тернова (нач. відділу еколого-освітньої роботи Нижньодністровського НПП) розповіла про наслідки зміни клімату на природно-заповідний фонд та біорізноманіття Нижнього Дністра, про необхідність розрахунку екосистемних послуг та про стан ВБУ міжнародного значення.
Менеджер проектів ГО «Центр регіональних досліджень» О. Дьяков та голова ГО «Чорноморський жіночий клуб» С. Слесаренок поділилися досвідом відновлення природних територій та адаптаційних заходів до глобальних кліматичних змін.
Учасники заходу зазначили, що необхідно на всіх можливих майданчиках озвучувати тему адаптації Одещини до кліматичних змін та внести це важливе питання до Стратегії розвитку Одеській області на 2021-2027 роки. Також в ОННБ найближчим часом планують відновити інститут екологічних знань, а до Всесвітнього дня води організовали тематичну виставку.

2 1