Участь співробітника кафедри гідроекології та водних досліджень доц.. Гриба О.М. у виїзному засіданні Басейнової ради річок Причорномор’я

logo_odeku

13 листопада 2020 року представник кафедри гідроекології та водних досліджень Одеського державного екологічного університету, к.г.н., доц. Гриб Олег Миколайович приймав участь у позачерговому виїзному засіданні Басейнової ради річок Причорномор’я, на якому зібрались представники органів місцевої влади, водокористувачі Березівського району Одеської області, фахівці Басейнового управління річок Причорномор’я та Нижнього Дунаю, науковці різних установ. Перед он-лайн засіданням члени басейнової ради, запрошені та представники місцевої влади ознайомились з діяльністю Тилігульського регіонального ландшафтного парку в Одеській області, відвідали проблемні ділянки річки Тилігул з характерними для річок Причорномор’я порушеннями господарської діяльності на водних об’єктах та водоохоронних зонах. На засіданні Басейнової ради були представлені результати обстеження водних об’єктів у басейні річки Тилігул, проведені спеціалістами БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю та Одеського державного екологічного університету і рекомендації щодо можливих заходів з ренатуралізації річки Тилігул з урахуванням наслідків зміни клімату та вимог Водної рамкової директиви.

Після обговорення причин і наслідків погіршення сучасного гідроекологічного стану річки Тилігул було вирішено рекомендувати місцевим органам влади організувати проведення комплексного обстеження басейну річки Тилігул з визначенням особливостей гідрологічного режиму всієї річки, як єдиної системи, із залученням відповідних профільних фахівців, організувати розробку техніко-економічного обґрунтування по відновленню гідрологічного стану всієї річки з визначенням етапності та черговості проведення робіт, під час розробки містобудівної документації з планування території на регіональному або місцевому рівні враховувати вимоги Водного та Земельного кодексів України стосовно встановлених законами меж прибережних захисних смуг та водоохоронних зон, встановити спеціальні водоохоронні знаки з інформацією про річку та ПЗС.

Враховуючи необхідність актуалізації паспортних даних по басейну річки Тилігул вирішено клопотати перед Одеською обласною радою та Одеською обласною державною адміністрацією про фінансування з обласного бюджету робіт по коригуванню паспорту річки Тилігул.

Разом з цим прийнято рішення звернутись до Кабінету Міністрів України з пропозицією щодо посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення вимог природоохоронного законодавства в частині охорони та раціонального використання водних ресурсів.