Участь викладачів кафедри метеорології та кліматології у курсах підвищення кваліфікації ЦПО ОДЕКУ для техніків-метеорологів з АМСЦ України

Підвищення кваліфікації

У період з 28 вересня по 3 жовтня 2020 рокуна базі Центру післядипломної освіти ОДЕКУ були проведені курси підвищення кваліфікації для техніків-метеорологів, які обслуговують роботу цивільної авіації України. Метою курсів було ознайомлення фахівців, які вже володіють теоретичними знаннями та практичними навичками, що необхідні для якісного проведення метеорологічного обслуговування польотів, з новітніми розробками у технології метеорологічних спостережень.

Основнізавданняцих курсів – вивчення питань впливу метеорологічних умов на діяльність авіаційної галузі, знайомство з новими методами метеорологічних спостережень та обробки інформації, ознайомлення з сучаснимирадіолокаційними і супутниковими системами.

Цьогорічслухачами курсів стали метеорологи І та ІІ категорії відділів спостережень та інформації  АМСЦ з усіх куточків України – Київ (Жуляни), Вінниця, Полтава, Дніпро, Кривий Ріг, Одеса,Херсон, Рівне, Львів, Суми та Чернівці. У зв’язку зі карантинними обмеженнями через розповсюдження COVID-19 заняття на курсах проводилися дистанційно на базі платформи ZOOM. Крім того для більш ефективної комунікації був організований чат у Viber «КПК для техніків-метеорологів», до якого підключили всіх викладачів та курсантів, а також працівників ЦПО ОДЕКУ. Наявність чату та вміння всіх учасників навчального процесу їм користуватися допомогло оперативно розв’язувати питання щодо проблем у трансляції лекцій.

Інформацію про сучасні технічні засоби прийому метеорологічної  інформації, автоматизовані системи метеорологічних спостережень та методи радіолокаційного моніторингу викладалися доцентами кафедри автоматизованих систем моніторингу навколишнього середовища Лавриненко Ю.В. та Гор’євим С.А.

Про сучасні прилади та обладнання для проведення вимірювань метеорологічних величин на аеродромахкурсанти дізналися від зав. каф. метеорології та кліматології доцент Прокоф’єв О.М.

Блок лекцій про вплив параметрів атмосфери та небезпечних явищ погоди на польоти повітряних суден та круглий стіл за тематикою курсів провела доцент Семергей-Чумаченко А.Б. Сучасні відомості про організацію та проведення спостереженьза дальністю видимості іпро міжнародні авіаційні метеорологічні коди для слухачів курсів викладала доцент Агайар Е.В. Про системи прийому та аналізу супутникової інформації докладне розповіла доцент Нажмудінова О.М., а про вплив кліматичних змін на утворення небезпечних погодних явищ та умови польотів – доценти Хоменко І.А. та Недострелова Л.В.

Заняття пройшли у продуктивної співпраці лекторів з аудиторією, інформація щодо впливу атмосферних чинників на роботу авіації надавалася на сучасному науково-методичному рівні та за бажанням слухачів найцікавіші матеріали розповсюджені через групу у Viber. Наприкінці занять були впорядковані побажання курсантів щодо тематики матеріалів та організації КПК для проведення майбутніх курсів для техніків-метеорологів з АМСЦ України.

1_нажмудинова 2_нажмудинова
СЧ2 СЧ3
Недострелова СЧ1
изображение_viber_2020-10-05_12-45-01 агайар
СЧ5 СЧ4

Бажаємо нашим колегам успішної праці!!!