Відкрита наукова конференція у Львові та підписання національної та міждержавної угод про започаткування Докторської школи з екологіїв рамках проекту Erasmus+ INTENSE

INTENSE logo

01_75237507_n

7-9 листопада 2019 р. делегація Одеського державного екологічного університетувзяла участь у міжнародній Відкритій науковій конференції «Smart Green & Smart Blue: природні рішення і підходи до екосистемних послуг в екологічному менеджменті, плануванні та політиці», що була проведена Інститутом екології Карпат НАН України (м. Львів) у приміщенніЛьвівської торгово-промислової палатив рамках проекту 586471-EPP-1-2017-1-EE-EPPKA2-CBHE-JP «Комплексна докторська програма з екологічної політики, менеджменту природокористування та техноекології – INTENSE» та за підтримки Львівської міської ради.

Керівник делегації: проф. Степаненко С.М., Ректор ОДЕКУ.

Члени делегації: Андрусенко В.М., завідувач сектору дистанційного навчання, заст. нач. відділу міжнародних зв’язків; Гусєва К.Д., ст. інспектор відділу міжнародних зв’язків, к.г.н.; Монюшко М.М., завідувач Навчально-консультаційного центру, доц. кафедри океанології та морського природокористування, к.г.н.; Овчарук В.А., директор Гідрометеорологічного інституту, доцент, д.г.н.; Польовий А.М., зав. каф. агрометеорології та агроекології, проф., д.г.н.; Попова Л.О., ст. інспектор відділу міжнародних зв’язків, аспірант 2-го р.н.; Шаблій О.В., начальник відділу міжнародних зв’язків, ст. викл. кафедри іноземних мов.

Мета Конференції – проведення оцінки сучасного стану реалізації «розумних» екологічних, «зелених» та «синіх», технологій щодо вирішення проблем урбанізованих територій з огляду на перспективи їхнього подальшого розвитку: впровадження й застосування політичних, управлінських і технологічних інновацій.

У заході брали участь науковці з Австрії (Університет природних ресурсів та наук про життя, Відень), Естонії (Естонський університет наук про життя), Латвії (Латвійський університет), Монголії (Національний університет Монголії, Ховдський університет), В’єтнаму (Ханойський університет науки і техніки, Хошимінський університет природних ресурсів та навколишнього середовища) та України (Одеський державний екологічний університет, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна,Інститут екології Карпат НАН України, НУ «Львівська політехніка», Львівський національний університет ім. Івана Франка, Національний лісотехнічний університет), а також представникиДепартаменту містобудування Львівської міської ради.

На конференції розглядалися наступні питання:

– регенерація урбанізованих територій з використанням природних рішень;

– природні рішення для покращання добробуту населення в містах;

– «зелена» та «синя» інфраструктура у сфері просторового планування та ландшафтної архітектури;

– поліфункціональне управління річковими басейнами на основі природних рішень та відновлення екосистем;

– природні рішення для підвищення сталого використання речовини та енергії;

– природні рішення для підвищення страхової цінності екосистем;

– збільшення поглинання вуглецю з використанням природних рішень;

– «зелена» (у т.ч. біобазова та циркулярна) економіка для міст і їхньої територіальної стійкості;

– інтеграція культурних цінностей і екосистемних послуг у планування і менеджмент природокористування.

7 листопада відбулася знакова подія – підписання національної та міждержавної угод про започаткування Докторської школи з екологічної політики, менеджменту та техноекології. Національна угода підписана українськими партнерами: Інститутом екології Карпат НАН України, Одеським державним екологічним університетом та Харківським національним університетом ім. В. Каразіна, аміждержавна –також партнерськими університетами з Монголії та В’єтнаму. Після завершення проекту та початку роботи докторської школи за новою програмою зможуть навчатися здобувачі наукового ступеня доктора філософії з різних країн.

8 листопада продовжилася робота конференції та відбулась координаційна нарадаконсорціуму проектуErasmus+INTENSE, на якій обговорювався стан підготовкиелектронних навчальних та міжнароднихмасових відкритих онлайнкурсів зі збалансованого розвитку, а також організаційні питання.

На третій день заходу було проведено ознайомлення з зеленими зонами м. Львова – їх облаштуванням у ландшафті, структурою, історико-культурним значенням, проблемами та перспективами розширення та облаштування. Зокрема, учасники відвідали регіональний ландшафтний парк «Знесіння», музей народної архітектури та побуту «Шевченківський гай» ім. К. Шептицького та оглянули місто з Високого Замку.

02_20191107_101259_m 03_IMG_8090_m
04_20191107_165529_m 05_75233566_om