Вишиванка — генетичний код нації

vishivanka22_14

   19 травня 2019 року студентки Гідрометеорологічного інституту Одеського державного екологічного університету Богданова Діана,  Комар Вікторія, Маклигіна Тетяна, Мартинова Ніна, Сівак Анастасія під керівництвом старшого викладача кафедри українознавства та соціальних наук Мирошниченко М.І. взяли участь у загальноміському заході – Мегамарші у вишиванках (ХІІ похід).

Традиційно Мегамарш відбувається у суботу, безпосередньо опісля Дня вишиванки, але цього року день припадав на 75-у річницю від дня депортації кримськотатарського народу. Тому вирішили провести Мегамарш у неділю. Але ця дата теж доволі сумна. Третя неділя травня встановлена Днем пам’яті жертв політичних репресій. Цього року цей день припав на 19 травня. Як пам’ять про них, захід було розпочато хвилиною мовчання.

 Далі відбувся флешмоб, який ініціювали представники ВМС України. Кожен із учасників флешмобу, разом із курсантами Військово-морського ліцею, тримав у руках синьо-жовті кораблики на підтримку полонених моряків, вигукуючи: «Ви не забуті, ми на вас чекаємо!»

Опісля розпочалася вишиванкова хода за вже традиційним маршрутом: від Дерибасівської до пам’ятника Дюку де Ришельє.

Учасники пройшли центром міста, скандуючи: «Одесит – це патріот! У вишиванках наш народ!», «Одна, єдина, соборна Україна», «Молдованка та Пересип — у вишиванках вся Одеса» та інші гасла.

На завершення заходу всі учасники зібралися на сходах поблизу Дюка, аби сфотографуватися, розтягнувши два великі прапори – прапор України та прапор кримськотатарського народу, який було спеціально для ХІІ походу передано зі столиці.

Славне місто Одеса вкотре спростувало поширену думку про те, що все українське тут непопулярне і сприймається з агресією, оскільки акція є абсолютно аполітичною, будь-яка партійна символіка є забороненою, й кожен мешканець Одеси може долучитися до Мегамаршу, одягнувши вишиванку, як символ нашої нації та її оберіг.

Дякуємо нашим студенткам за їх активну громадську позицію, любов і повагу до рідної країни та її традицій і уславлення рідного університету!


 

Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on TwitterPrint this pageEmail this to someone